Video & Audio Tools

Ако га отвараш у Media Player Classicu, онда у насловној линији, после назива фајла, мора да пише и његова екстензија (формат). Или кад пустиш то, иди на Properties > Media Info и ту ће ти под General писати формат фајла.
 
pa i piše da je mp.4 zato sam i skinula faking (između ostalog i) mp.4 cutter
tantrumsmiley.gif

evo sad skidam još jedan program da probam i sa njim...pa se iskreno nadam da neću više da "gušim" ovde (a ni "tamo" :lol: )
 
Poslednja izmena:
hej drugari imam laptop koji ima svoju kameru integriranu i snimao sam malo sa tom kamerom i sada mi pise da je memorija ta puna i ne mogu da snimam vise
gde se nalazi to sto treba da brisem tj kako da oslobodim mesto
tnx drugari :)
 
U ovoj temi se nalaze korisni alati koji ce vam pomoci oko rada sa video i audio obradom.

Svi alati su pod GNU Licencom i potpuno su besplatni.


Uh, mrzećete me što citiram post od pre tačno godinu dana, ali moram samo da ukažem na grešku postavljača teme kada su u pitanju licence softvera koji je postavio..

Naime, DivX, Quick Time, MP3, itd. su vlasnički softverski patenti pod licencom DivX inc., Apple Inc i Thomson Consumer Electronics, respektivno. Sigurno postoji još vlasničkog softvera i patenata, nisam dalje pregledao.

Poenta mog posta je samo da ukažem da softver nije pod GNU licencom, that's it. :)
Čisto da ne bude da niko nije primetio.
 
Moze jedno pitanje od totalne neznalice. :rumenko:
Imam foto aparat koji pravi video zapis "avi". Ja bi to da prebacim na dvd da bi moglo da se gleda na dvd plejeru. Ne znam nista o tome, a obecala sam nekoj rodjaci da cu joj poslati snimke nase bebe na dvd-u, pa mi ne uspeva.
Moze li ko da me uputi kako to da uradim ? :worth:
 
Ne znam čemu?

Konvertovanjem avija u dvd format se ništa ne dobija.
Video neće biti ništa kvalitetniji
Veličina video fajla će biti mnogo veća
Sam proces konvertovanja uzima vremena

Zatim:
Kod noviji televizora (hdtv) sam video se može pogledati povezivanjem kamere, digitalnog foto-aparata, ili preko USB priključka
DVD plejeri (osim onih "praistorijskih") čitaju standardne video formate kao što su avi i divx.

Kao razloge koji često čujem za prebacivanje avija u dvd format su:
plejer mi ne prepoznaje srt titlove - ili obratno
ne prepoznaje slova sa kvačicom (č,ć,ž,š, i đ)

Lično mišljenje, ako ste filmofil, i provodite sate kraj malog ekrana gledajući filmove, više se isplati kupiti novi plejer koji normalno učitava subtitle i podržava gledanje najkorišćenijih video formata. Mnogo jeftinije nego da gubite živce i vreme prebacujući gomilu filmova iz jednog u drugi format, lepite titlove na njih, trošite dvd rezač, i mučite svoj PC

Ukoliko vam i pored svega gore navedenog i dalje treba konvertor iz avi-ja u DVD koji je pritom besplatan i može da lepi subtitle moja preporuka bi bila DVD Flick
Moze li ko da me uputi kako to da uradim ? :worth:
odeš na youtube u pretrazi ukucaš ime programa (u ovom slučaju "dvd flick") za koji ti je potrebno uputstvo, i dobićeš gomilu video tutorijala - mnogo jednostavnije nego da neko ostavlja kilometarsko upustvo koje ti verovatno neće ni trebati ;)
 
U pitanju je snimak bebe koji traje 5-6 minuta, a ne film...dobija se to da baba moze da gleda unuce na svojoj kanti od dvd plejera:lol:
btw to sam uspela, a sad me zanima kako snimak koji ima 20 mb da posaljem mailom ?
Nemojte se ljutiti na mene nestrucnu, ja bi da naucim ako moze a svi prevrcu ocima kad im postavim neko takvo pitanje :manikir:
 
U pitanju je snimak bebe koji traje 5-6 minuta, a ne film...dobija se to da baba moze da gleda unuce na svojoj kanti od dvd plejera:lol:
btw to sam uspela, a sad me zanima kako snimak koji ima 20 mb da posaljem mailom ?
Nemojte se ljutiti na mene nestrucnu, ja bi da naucim ako moze a svi prevrcu ocima kad im postavim neko takvo pitanje :manikir:
Možda zato što tvoje pitanje nije za ovu temu, ili što je već davan odgovor na to pitanje.

http://forum.krstarica.com/threads/380815

:think: Da li si ti sigurna da će baba znati da otpakuje video i da ga pravilno nareže tako da ga može reprodukovati sa tim muzejskim eksponatom od dvd plejera
 
covece ja ne pitam koji program to moze da uradi, ja pitam koji je dobar u tome pa cu traziti da skinem, mrsko mi da skidam 10 programa i da ja testiram, pretpostavljam da je neko sa foruma vec radio.
Усе и у своје кљусе! Док добијеш адекватан одговор (а то може и да потраје, а и један ће ти рећи једно, други друго, трећи треће...) дотад ћеш већ сам одрадити посао... једино ако ниси црногорац па ти је зато "мрско". ;)
 
Imam jedno pitanje...
Možda i nije baš za ovu temu, ali mi ne ide u glavu gde bi drugo mogla da "ga smestim"
Danas sam sređivala stare diskove i između ostalih naletela i na disk na kom je narezan Unreal Tournament :super:
Sećam se da je muzika u igrici bila extra i volela bih da imam mp3 verziju cele početne
numere.
Da li postoji opcija da to može da se skine sa igrice ako bi je ponovo instalirala ili ipak moram da idem na torent opciju iako tamo gde sam gledala uglavnom nema nikoga onlajn.
Biciklisto, nadam se da si razumeo šta pokušavam da kažem :lol:
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje...
Možda i nije baš za ovu temu, ali mi ne ide u glavu gde bi drugo mogla da "ga smestim"
Danas sam sređivala stare diskove i između ostalih naletela i na disk na kom je narezan Unreal Tournament :super:
Sećam se da je muzika u igrici bila extra i volela bih da imam mp3 verziju cele početne
numere.
Da li postoji opcija da to može da se skine sa igrice ako bi je ponovo instalirala
Ako hoćeš muziku iz igrice trebao bi ti ogg konverter. Valjda.
To mora da potvrdi neko ko ima instaliranu igru na kompu: U svakom slučaju nije neki problem prebaciti je u mp3 u kom god formatu da je spakovana.
ili ipak moram da idem na torent opciju iako tamo gde sam gledala uglavnom nema nikoga onlajn.
Biciklisto, nadam se da si razumeo šta pokušavam da kažem :lol:
Ne znam ta torent, al' se može naći.
Otvoriš google, upišeš dl music i ime igrice, soundtraka il' albuma... kako ti volja ;)
 

Back
Top