Koсовски шиптари бивају пљачкани и злостављани на албанском мору

OrangeC

Iskusan
Poruka
6.363
Priču o problemima državljana Kosova u Albaniji donosi prištinski list Koha Ditore koji navodi primjer jedne kosovske obitelji koja se vraćala s ljetovanja iz Drača. Tvrde da ih je u subotu zlostavljala pijana osoba koja im je bez ikakvog povoda razbila svjetla na automobilu.

Drumski razbojnici kod grada Kuksa u petak su kamenovali autobus pun putnika s Kosova pri čemu je nastala značajna materijalna šteta. Jednom kosovskom turistu lopovi su otuđili mobitel i novac, ali on to nije mogao prijaviti jer u večernjim satima nije bilo nikoga u policijskoj postaji.

Tijekom večeri šestog srpnja naoružane osobe ranile su jednu ženu s Kosova i ostavile ju na cesti. Tada je reagiralo i Ministarstvo unutarnjih poslova koje je zahtijevalo prestanak nasilja, ali čini se da je sve ostalo samo na tom zahtjevu.


http://www.vecernji.hr/vijesti/u-albaniji-pljackaju-zlostavljaju-turiste-kosova-clanak-5751


Албанци из албаније снају с ким имају посла, чини се

:klap: :worth: :ok:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kad sam ja bio u JNA, izvesni Latif mi je govorio sledece:

"drug moj, necu da mi dodju iz albanije da mi kradu moja zemlja sto ja radim". Oduvek je postojalo nepoverenje izmedju kosovskih i albanskih siptara. Kosovski su bili napredniji i obrazovaniji oduvek od albanskih plemena koja su zivela izolovana od sveta tokom E. Hodze. Pretpostavljam da je kosovskim siptarima na albanskom moru isto kao i Srbima u hrvatskoj. Dodju pitomi i civilizovani ljudi medju zaostala plemena i bivaju maltretirani. Ko ih tera da idu tamo kad znaju sta ih ceka.
 
Kad sam ja bio u JNA, izvesni Latif mi je govorio sledece:

"drug moj, necu da mi dodju iz albanije da mi kradu moja zemlja sto ja radim". Oduvek je postojalo nepoverenje izmedju kosovskih i albanskih siptara. Kosovski su bili napredniji i obrazovaniji oduvek od albanskih plemena koja su zivela izolovana od sveta tokom E. Hodze. Pretpostavljam da je kosovskim siptarima na albanskom moru isto kao i Srbima u hrvatskoj. Dodju pitomi i civilizovani ljudi medju zaostala plemena i bivaju maltretirani. Ko ih tera da idu tamo kad znaju sta ih ceka.

За тебе су шиптари цивилизовани и питоми?
 
За тебе су шиптари цивилизовани и питоми?

Za albance jesu. Itekako. 100 godina ispred onih iz Albanije. Previse sam vremena proveo na albanskoj granici da bih mogao da ih poistovetim. Oni tamo nisu ljudi. Ovi sa Kosova su za njih doktori nauka. Albanski siptari jesu homosapiensi, ali su jako daleko od civilizacije.
 
Za albance jesu. Itekako. 100 godina ispred onih iz Albanije. Previse sam vremena proveo na albanskoj granici da bih mogao da ih poistovetim. Oni tamo nisu ljudi. Ovi sa Kosova su za njih doktori nauka. Albanski siptari jesu homosapiensi, ali su jako daleko od civilizacije.

Ово се слажемо ... Додао бих само да и доста шиптара са Косова и Метохије спада у ту категорију ...
 
Za albance jesu. Itekako. 100 godina ispred onih iz Albanije. Previse sam vremena proveo na albanskoj granici da bih mogao da ih poistovetim. Oni tamo nisu ljudi. Ovi sa Kosova su za njih doktori nauka. Albanski siptari jesu homosapiensi, ali su jako daleko od civilizacije.

majko mila,ako su ovi sa kosova pitomi,kakvi li su tek u Albaniji:sad2: pricas gluposti,stvar je obrnuta,mada uostalom j...mi se za njih,neka se samo mlate:ok:
 
pa poznato je odavno da Albanci iz Albanije ne mirisu bas svoje kosovske sunarodnike

Ovde na Kritu ima dosta Albanaca, ali onih pravih. U svakom razgovoru oni najstrašnije pljuju kosovske Albance i govore kako su to neradnici, da se bave samo kriminalom.

Nikada nisam upoznala nijednog Albanca sa Kosova ovde. A ovi iz Albanije ćute, i vredno rade, nema nikakvih problema sa njima. Eventualno napadnu neku pijanu Engleskinju, ali to su one same krive.

Upoznala sam Albanca koji je bio u ratu na Kosovu kao dobrovoljac. Uhvatili su ga naši i pucali u koleno da ga onesposobe. Sada je poluinvalid, ali mi se uvek uljudno javlja na ulici iako zna da sam Srpkinja i jednom mi je rekao '' Kakva sam ja budala bio. Išao sam da ratujem za onu stoku koja mi ni hvala za to nije rekla, a vaši su mi poštedeli život, iako im je svejedno bilo gde će da ispale metak''
 
majko mila,ako su ovi sa kosova pitomi,kakvi li su tek u Albaniji:sad2: pricas gluposti,stvar je obrnuta,mada uostalom j...mi se za njih,neka se samo mlate:ok:

Tesk oda pricam gluposti. Hapsio sam na desetine albanskih siptara koji su pljackali vikendice po ohridskom rejonu. To su bre neljudi covece. Da si doziveo sta i ja, ne bi tako pricao. Da li ti znas sta pricas. Tito je ovim kosovskom dao novac, struju, obrazovanje i mogucnost da funkcionisu sa svetom, da rade i grade, radjaju i napreduju, dok su albanska plemena do 1990. godine zivela izolovana od sveta iza zicanih ograda, mekih pojasa i bunkera sa mitraljezima. Skrivali su se od policije, sigurimija i ostalih sluzbi decenijama da ih nebi vodili na prinudni rad. Ziveli su samo da odrze goli zivot, mada je i to bilo dosta tesko. Edukuj se malo.
 
pa poznato je odavno da Albanci iz Albanije ne mirisu bas svoje kosovske sunarodnike ,slicno je i sa Madjarima iz Madjarske koji bas ne vole domace srbijanske Madzare ,a one iz Rumunije i Erdelja tek ne mogu ocima da vide .

Pričali su mi neki drugovi, Mađari, da kad odu u Mađarsku kažu da su Srbi, jer ako kažu da su Mađari, onda će ih Mađarijanci maltretirati zbog naglaska, itd...

I Beograđani ne vole Krajišnike, npr.
 
Ово се слажемо ... Додао бих само да и доста шиптара са Косова и Метохије спада у ту категорију ...

Pa to stoji, ali je bar jedna generacija kosovskih imala mogucnost da se prikloni civilizaciji.
 
Tesk oda pricam gluposti. Hapsio sam na desetine albanskih siptara koji su pljackali vikendice po ohridskom rejonu. To su bre neljudi covece. Da si doziveo sta i ja, ne bi tako pricao. Da li ti znas sta pricas. Tito je ovim kosovskom dao novac, struju, obrazovanje i mogucnost da funkcionisu sa svetom, da rade i grade, radjaju i napreduju, dok su albanska plemena do 1990. godine zivela izolovana od sveta iza zicanih ograda, mekih pojasa i bunkera sa mitraljezima. Skrivali su se od policije, sigurimija i ostalih sluzbi decenijama da ih nebi vodili na prinudni rad. Ziveli su samo da odrze goli zivot, mada je i to bilo dosta tesko. Edukuj se malo.

Сећам се када сам био на Охридском језеру ...Беше то војни камп ... и наравно, војске је било ... једно јутро смо се пробудили ... трчи војска .... Албанци пливали преко границе ...
 
Tesk oda pricam gluposti. Hapsio sam na desetine albanskih siptara koji su pljackali vikendice po ohridskom rejonu. To su bre neljudi covece. Da si doziveo sta i ja, ne bi tako pricao. Da li ti znas sta pricas. Tito je ovim kosovskom dao novac, struju, obrazovanje i mogucnost da funkcionisu sa svetom, da rade i grade, radjaju i napreduju, dok su albanska plemena do 1990. godine zivela izolovana od sveta iza zicanih ograda, mekih pojasa i bunkera sa mitraljezima. Skrivali su se od policije, sigurimija i ostalih sluzbi decenijama da ih nebi vodili na prinudni rad. Ziveli su samo da odrze goli zivot, mada je i to bilo dosta tesko. Edukuj se malo.

Tim gore,imali sve a ipak divljaci.Albanci iz Albanije su dobrim delom pravoslavni i ja sam upoznao nekoliko njih i nisu ko ovi s kosova,ima sam i ja s njima susrete bliske vrste,ovim "pitomim" s kosova u KZB 2001. dok sam bio u vojsci:dash:
 
Kad sam ja bio u JNA, izvesni Latif mi je govorio sledece:

"drug moj, necu da mi dodju iz albanije da mi kradu moja zemlja sto ja radim". Oduvek je postojalo nepoverenje izmedju kosovskih i albanskih siptara. Kosovski su bili napredniji i obrazovaniji oduvek od albanskih plemena koja su zivela izolovana od sveta tokom E. Hodze. Pretpostavljam da je kosovskim siptarima na albanskom moru isto kao i Srbima u hrvatskoj. Dodju pitomi i civilizovani ljudi medju zaostala plemena i bivaju maltretirani. Ko ih tera da idu tamo kad znaju sta ih ceka.

nemas ti pojma. svi kosovski albanci su poreklom iz albanije tj doseljeni imigranti...
 
pa poznato je odavno da Albanci iz Albanije ne mirisu bas svoje kosovske sunarodnike ,slicno je i sa Madjarima iz Madjarske koji bas ne vole domace srbijanske Madzare ,a one iz Rumunije i Erdelja tek ne mogu ocima da vide .

Oni se ne podnose ni malo...mislim na albance sa kosova i one u albaniji...
 
Ma tamo znaju sa kim imaju posla i tamo su vecinom hriscani albanci.

Nisu bas vecinom. Recimo uz granicu sa makedonijom ima dosta pravoslavaca. Dok sam sluzbovao 1991, desilo mi se da mi se u rejonu na patrolnoj stazi pojavilo oko 200 ljudi i svi se predali. A nas dvojica. Us*o sam se od straha. Ispostavilo se da su to makedonci poreklom, pravoslavci, koji 50 godina nisu mogli da odu u nijedan pravoslavni hram, i tad je srusena ograda Envera Hodze, i oni su masovno krenuli da idu u Sveti Naum na Ilinden. Ima njih dosta koji us ostali tamo zarobljeni, ima i katolika, ali su mahom muslimani.
 
И шта сад чека Тадић да реагује? Зашто не упути протестну ноту Албанији?
Како очекује да сачува Косово кад не ради на односима са Шиптарима? Да покуша можда би некога и превео на своју страну. Да ли им је он формално председник или није?
 
И шта сад чека Тадић да реагује? Зашто не упути протестну ноту Албанији?
Како очекује да сачува Косово кад не ради на односима са Шиптарима? Да покуша можда би некога и превео на своју страну. Да ли им је он формално председник или није?

I on sam zna da nije. Najgore je sto se to zna. Na primer, Djindjic je pokrenuo inicijativu za formiranje odbora koje je trebalo da pripremi javnost za gubitak Kosova, jer je i tada vec bilo van Srbije, i da se narodu predoce sve promene koje ce se desiti osamostaljenjem Kosova. Ostali koji su bili/su na vlasti guraju temu Kosovo pod tepih, u nadi da ce neko drugi da se privati vruceg kestena.
 

Back
Top