Vitamini

Nemp

Obećava
Poruka
81
Da li dugotrajno uzimanje vitamina moze da uzrokuje i neke nezeljene efekte?
Pijem Oligovit i Beviplex svakodnevno po jednu tabletu mozda nekih mesec dana i zanima me koliko dugo mogu da nastavim kontinualno da ih pijem.

Pozdrav svima!
 
Poslednja izmena:
stasta sam cula i procitala i dosla sam do zakljucka da se trebaju praviti pauze....pogotovu sto uzimas poveliku dozu B vitamina jer u obe navedene kombinacije imas po dnevnu dozu.....a kad i kolike pauze, to nigde nsiam uspela da procitam....
 
Ne samo da se trebaju praviti pauze,vec se trebaju izbegavati suplementi ako se u ishrani nalazi dovoljno povrca ili voca. U vecini slucajeva je uzimanje suplemenata bespotreban trosak. Ako mislis da ti trebaju,savet nutricioniste,lekara...
 
Ne samo da se trebaju praviti pauze,vec se trebaju izbegavati suplementi ako se u ishrani nalazi dovoljno povrca ili voca. U vecini slucajeva je uzimanje suplemenata bespotreban trosak. Ako mislis da ti trebaju,savet nutricioniste,lekara...

:confused: ne resava se sve vocem i povrcem....a B vitamini????.....potrebno je unositi i integralne zitarice......
 
B vitamini su hidrosolubilni,rastvorljivi u vodi,tako da koliko ih god uzmes viska izluce se preko urina,nema bojazni..jedna Beviplex dnevno mozes dozivotno da uzimas bez problema..druga je prica sa liposolubilnim vitaminima..A,D,E, K....
 
Da li dugotrajno uzimanje vitamina moze da uzrokuje i neke nezeljene efekte?
Pijem Oligovit i Beviplex svakodnevno po jednu tabletu mozda nekih mesec dana i zanima me koliko dugo mogu da nastavim kontinualno da ih pijem.

Pozdrav svima!



Jel možeš da uzimaš samo Oligovit...:confused:
Beviplex je više za medicinsku primemu kod određenih indikacija...;)
 
Ja mislim da je Oligovit vise manje secerna vodica,plus u obliku tablete je,slabija je resorpcija,itd..ako hoces multivitamine uzimaj Centrum,a ako hoces bas za kosu uzmi Merz vitamine za kosu i nokte..
Beviplex nema samo medicinske indikacije, uzima se slobodno kao vitaminski suplement.
Opet B vitamine iz kvaca i generalno kvasac se ne preporucuje.
 
Ja mislim da je Oligovit vise manje secerna vodica,plus u obliku tablete je,slabija je resorpcija,itd..ako hoces multivitamine uzimaj Centrum,a ako hoces bas za kosu uzmi Merz vitamine za kosu i nokte..
Beviplex nema samo medicinske indikacije, uzima se slobodno kao vitaminski suplement.
Opet B vitamine iz kvaca i generalno kvasac se ne preporucuje.

Po najnovijoj klasifikaciji ALIMS-a Beviplex se vodu u lijek, što je i logično, i koristi se kod hipovitaminoza i smanjenog unosa vitamina pri ishrani, ALI i KOD OTEŽANE RESORPCIJE nekih vitamina nakon hirurških intervencija u GIT...:whistling:
Oligovit se preporučuje ZDRAVIM LJUDIMA, sa RELATIVNO normalnom ishranom, koji žele da budu sigurni da unose dovoljne količine vitamina i minerala tokom dana.
Sadašnje formulacije obloženih tableta i tableta su takve da omogućuju biološku raspoloživost gotovo identičnu onoj kod parenteralne primene..
 
A Duovit?
Ja ga konzumiram svakodnevno, ima možda već više od godinu dana, čak ga i klincu dajem (15 g.), ali svaki dan naizmenično mineral / vitamin... Ranije smo koristili i Beviplex, ja zbog kose, noktiju i sl., a njemu kao da otvori apetit, međutim pred kraj je nešto počeo želudac da me bolucka, povezala sam to sa njim i prestala da ga koristim.....a možda i nije trebalo.... :think:
 
hmm..sve je to sjajno i bajno..ali ipak se uzdam u svoju klinicku praksu i iskustvo..jedno je raditi u labaratoriji,pisati,raditi sa menzurama,pisati radove,a totalno drugo kada radis sa pacijentima,vidis efekat lekova,pomocnih lekovitih sredstava,itd..da li to u praksi stvarno deluje i funkcionise ili ne..:whistling:
 
A Duovit?
Ja ga konzumiram svakodnevno, ima možda već više od godinu dana, čak ga i klincu dajem (15 g.), ali svaki dan naizmenično mineral / vitamin... Ranije smo koristili i Beviplex, ja zbog kose, noktiju i sl., a njemu kao da otvori apetit, međutim pred kraj je nešto počeo želudac da me bolucka, povezala sam to sa njim i prestala da ga koristim.....a možda i nije trebalo.... :think:
Od kolega lekara i farmaceuta sam u Svajcarskoj cuo da je Centrum najbolji..a sada,svako kako voli,mozda svako ima svog favorita,ali ja verujem njihovoj medicini,i pogotovo farmaceutima,jer tamo je mozda i svetski centar,pored Atlante u USA..
 
A Duovit?
Ja ga konzumiram svakodnevno, ima možda već više od godinu dana, čak ga i klincu dajem (15 g.), ali svaki dan naizmenično mineral / vitamin... Ranije smo koristili i Beviplex, ja zbog kose, noktiju i sl., a njemu kao da otvori apetit, međutim pred kraj je nešto počeo želudac da me bolucka, povezala sam to sa njim i prestala da ga koristim.....a možda i nije trebalo.... :think:

Oligovit i Duovit su preparati istogg tipa...Možeš koristiti bilo koji od njih..
Vitamini B grupe su veoma značajni, oni predstavljaju aktivne centre mnogih enzima koji obavljaju vrlo bitne funkcije u organizmu..
ALI, vodite računa, hipervitaminoza (preterano unošenje vitamina B) može biti štetna...
Ali, kod upotrebe oligovita ili duovita to se neće desiti..:)
 
Od kolega lekara i farmaceuta sam u Svajcarskoj cuo da je Centrum najbolji..a sada,svako kako voli,mozda svako ima svog favorita,ali ja verujem njihovoj medicini,i pogotovo farmaceutima,jer tamo je mozda i svetski centar,pored Atlante u USA..

slažem se za Centrum :)
i ja sam to čula sa raznoraznih strana, ali je malo skupkast :mrgreen:
zato sam se negde odlučila za Duovit kao alternativu (mada ga ponekad zamenim i Oligovitom, ali mi je Du nekako potpuniji, šta znam)
U svakom slučaju opet uzimam i njega u razmatranje :hvala:
mislim - Centrum :manikir:
 
Poslednja izmena:
slažem se za Centrum :)
i ja sam to čula sa raznoraznih strana, ali je malo skupkast :mrgreen:
zato sam se negde odlučila za Duovit kao alternativu (mada ga ponekad zamenim i Oligovitom, ali mi je Du nekako potpuniji, šta znam)
U svakom slučaju opet uzimam i njega u razmatranje :hvala:
mislim - Centrum :manikir:
Centrum...pa....Duovit..pa.......................................Oligovit...eto :ceka:
 
Oligovit i Duovit su preparati istogg tipa...Možeš koristiti bilo koji od njih..
Vitamini B grupe su veoma značajni, oni predstavljaju aktivne centre mnogih enzima koji obavljaju vrlo bitne funkcije u organizmu..
ALI, vodite računa, hipervitaminoza (preterano unošenje vitamina B) može biti štetna...
Ali, kod upotrebe oligovita ili duovita to se neće desiti..:)
A u tim preparatima ima liposolubilnih vitamina..A,D,E..koji najcesce i dovode do hipervitaminoze...:think:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li dugotrajno uzimanje vitamina moze da uzrokuje i neke nezeljene efekte?
Pijem Oligovit i Beviplex svakodnevno po jednu tabletu mozda nekih mesec dana i zanima me koliko dugo mogu da nastavim kontinualno da ih pijem.

Pozdrav svima!

Ne treba preterivati,iz razloga sto ti unosis da se laicki izrazim laboratoriski dobivene vitamine koju su spremni za usvajanje,samim tim organizam moze da se "olenji" da kasnije kad prestanes da pijes tablete slabije usvaja vitamine i minerale iz namirnica.
Posle ispijenje kutije oligovita(naravno ako nisi trudnica i nemas ozbiljnijih imunoloskih problema) mozes da napravis mesec pauze pa opet,a kao zamenu za beviplex uzmi pivski kvas ili po jedno pivo na dan :)

Ne znam zasto narod u sred leta ili jeseni kad ima i kajsija,i breskvi,grozdja,dinje,pa svezeg povrca paprike,paradajza.... uzima vestacke preparate....
 

Back
Top