Србија никад популарнија у ЕУ

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Ова Влада ће изгурати цео мандат, јер Србија никада није била популарнија у Европи него сада Због куповине жирафе о мени су новине писале 20 дана. Све то ми је било симпатично. Политичари не могу да уживају само привилегије, мора и та лоша страна да се осети

У Србији више нису у моди политичари-аналитичари. Србија хоће политичаре-реализаторе, политичаре са делима. То ће бити критеријум за следеће изборе

Закон о медијима погодиће само новинаре, јер да би платили само једну казну, мораће да раде две године

Председник ЈС, Драган Марковић Палма, у разговору за Правду каже да ће три посланика ЈС гласати против Предлога закона о информисању. Он сматра да то неће угрозити рад Владе, за коју очекује да опстане цео мандат.
Због чега нећете да гласате за закон о информисању?
- Закон не ставља политичаре и новинаре у исти положај. Овај закон ће сметати новинарима, а не политичарима. Политичари могу да се крију иза имунитета, а новинари не многу да се крију иза свог слова. Досадашња пракса у судству показала је да су новинари изгубили 80 одсто процеса са политичарима. То је довољна штета за новинара и редакцију за коју ради, јер уколико се два или три пута деси да новинар плати казну, тај лист ће изгубити тираж, јер ће се смањити популарност.

Ви сте такође били мета новинарских критика. Није вам то сметало?
- Да, био сам због жирафе. Шта сам требао да урадим? Посао новинара је да истражује, да пише оно што је занимљиво, што би људи волели да знају. Показало се да држава није дала новац за куповину те жирафе зато што сам ја учествовао у формирању власти. Али, о томе се писало 20 дана и то свакодневно. Ипак, то не значи да ћу тражити да се казне новинари. Мени је то било симпатично. Политичари не могу да уживају само привилегије, мора и та лоша страна да се осети.
Шта вам у закону највише смета?
- Трн у оку ми је да неко од новинара треба да ради две године како би платио казну. Изгласавањем овог закона, не убрзава се улазак у ЕУ.
Мислите ли да су Владини амандмани ублажили Предлог закона о информисању?
- Не могу да кажем да нису. Смањен је депозит од 50.000 евра, неке су казне преполовљене. Али, ја нисам за то да се доносе казне у тренутку када је светска економска криза и када су смањени тиражи новина, да се кажњавају новинари. Уколико нека редакција плати оно што је зарадила продајом тиража за недељу дана, та реакција ће затворити своју фирму и неће више моћи да ради. Нису у питању овде власници медија, јер ће они сутра бити власници нечег другог. Проблем су запослени у медијима.

Хоће ли Влада успети да обезбеди већину за усвајање овог закона?
- Не знам шта ће бити и ја се не бавим сакупљањем већине у парламенту.
А да ли то може да буде претња опстанку Владе?
- Нема шансе! Ово није претња опстанку, јер се дешавало да су и друге странке гласале против неких других предлога закона. Треба да постоје различита мишљења, јер је то демократија. Када би сви исто мислили, онда би требало да будемо сви у истој партији. Ова Влада ће изгурати цео мандат, јер Србија никада није била популарнија у Европи него сада. :mrgreen: Ова Влада је успела да грађане Србије ослободи виза. Недавно сам путовао за Грчку, колона на граници је била дужа од три километра. Журио сам, претекао их, али су се неки побунили. Изашао сам из аута, али људи се нису бунили када су видели да сам то ја. Рекли су само: „Захваљујући њему нећемо више морати да вадимо визе како би путовали у Грчку". Тог тренутка схватио сам да је неко наградио мој рад.
Да ли је то утицало на пораст рејтинга ЈС?

- Избори у Земуну и Вождовцу показују да смо добили дупло више гласова него на претходним изборима. Нећу да кажем да је то захваљујући мени, и други су заслужни за успех. У Врњачкој Бањи, прошле године, СПС није прешао цензус, а ЈС је ишла сама на изборе. У Ковину, на локалне изборе, СПС и ПУПС су изашли заједно и добили три одборника, а ове године СПС и ЈС су изашли заједно и добили смо осам одборника. ЈС има велику популарност у Србији.

Може ли се рећи да ЈС постаје један од важнијих фактора на политичкој сцени Србије?- У Србији више нису у моди политичари-аналитичари. Србија хоће политичаре-реализаторе, политичаре са делима. То ће бити критеријум за следеће изборе. Да ли сте задовољни радом ваше коалиције у Влади?
- ЈС није добила ниједну функцију. ЈС нема ниједног директора, неко јавно предузеће, државног секретара... Могу да кажем да је нашој странци требало да припадне 15 места у УО државних предузећа.
Зашто сте одустали од тога?
- Нисам одустао. Дали су нам само три места од обећаних 15.
Ко је узео остала места у УО?
- Узеле су велике рибе. Јер, они мисле по принципу - велика риба прогута малу. То само има у води, али у политици тога нема.
Извор: Бета
То је слика и прилика "5.октобарске" Србије!
Њему нису свирали на уво још само Бетовен и Шопен јер је био - МАЛИ!

Не каже у којој је то Европи Србија постала омиљена?! Западне медије и политичари по потреби ископавају масовне гробнице. Још увек се иживљавају над Шешељом. А Палма лупета како је Србија омиљена у Европи! Докле?
 
Ово ко шездесете ,сви се воле ,све нека деца цвећа,све неки хипици?!!!???

А комшијеса запада мало мало па дођу код нас

0034007.17.jpg
 
Журио сам, претекао их, али су се неки побунили. Изашао сам из аута, али људи се нису бунили када су видели да сам то ја. Рекли су само: „Захваљујући њему нећемо више морати да вадимо визе како би путовали у Грчку".
Овај Плама је за*ебо и Минхаузена.
 

Back
Top