Smesa za palačinke

Ja nisam pravila te palacinke iz kesice, ali kazu da se dobija 5-6 palacinki, a ja kad pravim to bude bar 40-50 palacinki i glupo mi je da kupujem gotovu smesu.
Tiramisu "C" sam probala i ispada mnogo malo, nas tri uz kaficu smo sve pokrkale. Probala sam gotove filove Dr Oetker, ali sve mi to nekako malo ispada, uvek moram da kupim dve-tri kesice.
Ja, iskreno, glasam za domacu radinost! Bolje pojesti jedan kvalitetan domaci kolac ili komad torte, nego te gotove miksove!
 
Tiramisu "C" sam probala i ispada mnogo malo, nas tri uz kaficu smo sve pokrkale. Probala sam gotove filove Dr Oetker, ali sve mi to nekako malo ispada, uvek moram da kupim dve-tri kesice.
Ja, iskreno, glasam za domacu radinost! Bolje pojesti jedan kvalitetan domaci kolac ili komad torte, nego te gotove miksove!

meni je ispala ok kolicina tiramisua, ne znam ja vase kapacitete;)
super kuvam, ali npr profiterole kupujem gotove( posle x uzaludnih pokusaja , nemam poslasticarski spric pa mi ispadnu princes krofna:besna:)
dajem glas maloj pomoci gotovih/polugot proizvoda:ok:
 
meni je ispala ok kolicina tiramisua, ne znam ja vase kapacitete;)
super kuvam, ali npr profiterole kupujem gotove( posle x uzaludnih pokusaja , nemam poslasticarski spric pa mi ispadnu princes krofna:besna:)
dajem glas maloj pomoci gotovih/polugot proizvoda:ok:

Kapaciteti za dobru klopu su mi neograniceni:rotf::rotf:, pa posle mi je ograniceno ono sto mogu obuci:besna::besna: znas to je malo, genetski, spoj severa i juga, i jedni i drugi vole i da kuvaju i krkaju!:manikir:
 
Tehduduk, za profiterole, koliko ja znam, ne treba ti spric, vec koliko se secam smo po kasicicu malu malecnu toga spustali samo na pek papir. Vaznije ti je pecenje. A moze i spricem, s okruglim otvorom jer vazna je samo velicina krofnice koje su vise od pola manje od princeza i skroz okrugle da se formiraju iz jednog poteza.Ne secam se bas najbolje ali tako je otprilike.
 
Za ciz koji nisam pravila , znam sigurno , jer pravila ga je koleginica , stavljala je elle krem sir , pavlaku slatku oko pola litre i paketic malog krem sira obicnog . U pavlaku bi sipala i zelatin koji je nabubrio i bio ugrejan da se skroz otopi u malo vode na toplom i prohladi i zamuti u pavlaku u kojoj se doda sve ostalo.Znam da na umesenu smesu od mlevene plazme i malo butera i malo margarina, koju postavi kao koricu na dnu modle nanese i beli fil od pavlaka , ohladi to na par i vise sati i doda preliv od sumskog voca koji je gotov kupovan ali se ne secam proizvodjaca sem da je imao bobice i celo voce i bio ukusan do bola. Kolac je bio kremast ali i dovoljno cvrst da kad nozem seces mozes iseci tacno lepo parce, pufnast i lagan i to je najlepsi ciz po meni sem tragedije sto nisam trazila recept da ga napisem te mogu samo ovako da prepricam po secanju.
Profiterole sam pravila i to je kuvano testo , bas profiterole kasicicom i to u kasicici oblikujem kuglicu i stavim na papir i bas ko sto tehduduk kaze velicine oraha za vece i za male nesto manje testo. Ili spricem okruglim ista velicina samo istisnes lopticu. Profiterole smo punili slatkom pavlakom sa spricem s nastavkom za punjenje krofni. Radili smo Sicilijano kolac koji je imao cokoladnu koricu tanku , zatim belog fila u koji je seckana kandirana narandza i sipan sok od narandze pa preko fila redjane profiterole velicine 3 do4 cm na tankom sloju slaga , zatim secene snite sa 3profiterole po snitu, koje su bogato nalivane gorkom cokoladom. Jako , jako dobar kolac.
Profiterole smo punili sa slagom i postavljali ih u cinijicu , dodavali jos malo slaga i preko toga nalivali cokoladnu kremu od gorke cokolade onako jos mlaku. Kad se ohladi skroz i formira koricu ukrasavali smo s pufnicom od slaga i rezancem od cokolade ...
 
Poslednja izmena:

Back
Top