Prijatelji
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: Prijatelji

Aktivan član Hektor (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Prijatelji

Da li mogu biti prijatelji ljudi koji razlicito misle i veruju?Ili koji su razlicitih nacionalnosti ili boje koze?Ili je moj vapaj za prijateljstvom svih ljudi utopija?Ili ce to biti moguce Tek u Carstvu Nebeskom?Ili je to na zemlji nemoguce,posto u istoriji to nikad nije bilo niti ce biti?Primer argonauta i mene:u pocetku smo se zestoko zavadili,pale su teske reci,a na kraju se pomirismo i postadocmo prijatelji(zahvalan sam argonautu da je i posle svega postao moj prijatelj).Sta je to RIJATELJSTVO?

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano Re: Prijatelji

Citat Original postavio Hektor
    Da li mogu biti prijatelji ljudi koji razlicito misle i veruju?
    Pitanje je izlišno, naravno da mogu. Prijateljstvo je kvalitet daleko iznad rasnih, verskih, polnih i kakvih sve drugih izmišljenih podela. Iskreno prijateljstvo prevazilazi socijalni (moralni?) nivo i prelazi u emocionalni (instinktivni) tako da ima prednost nad prvim.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

tesko da se na ovoj virtuelnoj vrtesci za zaludne koja se zove forum moze govoriti o bilo kakvim prijateljstvima ali o civiliziranim sagovornicima svakako

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio argonaut
    tesko da se na ovoj virtuelnoj vrtesci za zaludne koja se zove forum moze govoriti o bilo kakvim prijateljstvima ali o civiliziranim sagovornicima svakako
    Mislim baš drugačije argonaute!
    Nije teško ni ovde, na ovoj virtuelnoj vrtešci, kao ni bilo gde drugde - naći, steći prijatelja ("retki uvek nađu retke" 8) ) ALI je jako teško natrčati na (kako reče) "civilizirane sagovornike".

Aktivan član Garota De Brasil (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Citat Original postavio Omen
    Nije teško ni ovde, na ovoj virtuelnoj vrtešci, kao ni bilo gde drugde - naći, steći prijatelja ".
    Nije ukoliko pod tim podrazumevas osobu koja ti se dopadne pa komunicirate preko pp-a pa se vidite, skapirate i onda nastavite da se vidjate.
    Ali ne mozes nekoga sa cijim se misljenjem slazes na forumu i sa kim si razmenio par pp da nazoves prijateljem.

ALI je jako teško natrčati na (kako reče) "civilizirane sagovornike".
    Ima i takvih, cak mislim da je sada 80% ljudi na forumu filozofija bas civilizovano.

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio Kelis
    Nije ukoliko pod tim podrazumevas osobu koja ti se dopadne pa komunicirate preko pp-a pa se vidite, skapirate i onda nastavite da se vidjate.
    Ali ne mozes nekoga sa cijim se misljenjem slazes na forumu i sa kim si razmenio par pp da nazoves prijateljem.
    Naravno. Govorim o onoj dobroj strani net-susreta. Ovde se srećemo i upoznajemo rasterećeni predstave o tome kako ko izgleda (to ponekad u RL omete iskrenu komunikaciju). U prilici smo da neposrednije i iskrenije (ne svi!) priđemo jedni drugima, doživimo bez predrasuda... da nam se svidi način razmišljanja, intelekt, britkost... da zavolimo ličnost a ne lik!
    Lično iskustvo ---> upoznala sam par fenomenalnih osoba baš ovde na Forumu. U međuvremenu smo se i uistinu sreli. Postali su dragoceni u mom životu.
    Ima i takvih, cak mislim da je sada 80% ljudi na forumu filozofija bas civilizovano.
    Cenim da si u pravu. To što kažem da je teško naići na dobrog sagovornika... jeste samo iz jednog razloga: iste teme su interesantne za diskusiju mnogim forumašima. Oni koji bi ti na pravi način parirali u razgovoru, često dođu u neko drugo vreme ili su na drugoj temi. Ali, ono što je teško predstavlja poseban izazov i ima posebnu draž. 8)

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

[quote="Omen"]
    Teške reči!
    Znamo li se mi odnekud!?

Eto, sad ste se lepo i civilizirano spoznali !!!

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio krvolok
    Eto, sad ste se lepo i civilizirano spoznali !!!
    E... jesmo vala!

Obećava
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Cenim da si u pravu. To što kažem da je teško naići na dobrog sagovornika...
    hehe, nu neje li se oridjinalna konstatacija ipak ticala "civilizavonih sagovornika" umesto "dobrih" (kvalitetnih boga ti, kada im ocenjujesh "način razmišljanja, intelekt, britkost..."), oj omen? moooovin' right along...

jeste samo iz jednog razloga: iste teme su interesantne za diskusiju mnogim forumašima. Oni koji bi ti na pravi način parirali u razgovoru, često dođu u neko drugo vreme ili su na drugoj temi. Ali, ono što je teško predstavlja poseban izazov i ima posebnu draž. 8)
    ...

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio PAK PAHA
    Cenim da si u pravu. To što kažem da je teško naići na dobrog sagovornika...
    hehe, nu neje li se oridjinalna konstatacija ipak ticala "civilizavonih sagovornika" umesto "dobrih" (kvalitetnih boga ti, kada im ocenjujesh "način razmišljanja, intelekt, britkost..."), oj omen? moooovin' right along...

jeste samo iz jednog razloga: iste teme su interesantne za diskusiju mnogim forumašima. Oni koji bi ti na pravi način parirali u razgovoru, često dođu u neko drugo vreme ili su na drugoj temi. Ali, ono što je teško predstavlja poseban izazov i ima posebnu draž. 8)
    ...
    Ooo... tu li si moja PAK PAHO! Vidiš li kako mi dođosmo u isto vreme na isto mesto!? Ništa se ne dešava apsolutno slučajno...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Nije teško ni ovde, na ovoj virtuelnoj vrtešci, kao ni bilo gde drugde - naći, steći prijatelja ("retki uvek nađu retke" 8) ) ALI je jako teško natrčati na (kako reče) "civilizirane sagovornike".
    Sve zavisi kakvo prijateljstvo ocekujes, skidam kapu za tvoja iskustva ali ti si ocigledno jako pozitivna i cista (da ne kazem naivna i neiskvarena) pa te zivot stiti i daje ti pozitivna desavanja, sto je super. Realnost je da vecina ljudi dolazi ovdje da bi izivila svoj alter ego, neki dolaze i samo da bi caskali ali o cemu god da je rijec rijetko tko od forumasa je u stanju da zrtvuje bufer zonu privatnosti i misterioznosti a to iskljucuje svako iole smislenije prijateljstvo. Na kraju internet je savrseni medijum za socijalno disfunkcionalne i vise ili manje patoloske karaktere pa je neminovnost da ce se takvi naci oko tebe. Uzmi npr. drugu temu naseg dragog posljednjeg krizara na kapiji jerusalimskoj (ups!krstasa da mi se ne uvrijedi) -Susret. Highlight je bila poruka nekog lika (da ga ne imenujem)koji inace po svemu sto pise i kako pise mora biti jedna zaista tuzna individua, a koju su na srecu izbrisali. Elem u ovj poruci se jasno vidjelo da je doticni dosao na susret forumasa ne da bi se dobro proveo nego naprotiv da bi usnimio ostale likove, njihovo ponasanje i to kasnije karikirao po forumu. Kakva je tek to patologija. To zasluzuje Get a life! a ne tvoj komentar.
    Dalje primjetices u ovoj istoj temi Susret da su se svi momentalno na ovu ideju i predlog iskakili.
    Sto i nije lose. Npr. drugi muskarcima veoma omiljen lik igra na ovu kartu misterioznosti. Na forumu je ona riba sa super tijelom i savrseno njegovana, dobra u seksu, dobra majka i dobra zena, inteligentna, prepotentna... da ne nabrajam, ali svako od nas joj je nakacio facu iz svojih fantazija
    i kada bi je upoznali to bi sve pokvarilo. Ili npr. meni jako inetersantan lik koji se fura na negativizam i destrukciju, siguran sam da je u privatnom zivotu djevojcica obican mis, sasvim obican i dosadan. E a ovdje je vidis lavica, tamna i misteriozna, litlith - bozica tamne strane mjeseca. Upravo u tome je draz interneta. Ali dosta ogovaranja, nadam se da si shvatila poantu...

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Sve zavisi kakvo prijateljstvo ocekujes, skidam kapu za tvoja iskustva ali ti si ocigledno jako pozitivna i cista (da ne kazem naivna i neiskvarena) pa te zivot stiti i daje ti pozitivna desavanja, sto je super. Realnost je da vecina ljudi dolazi ovdje da bi izivila svoj alter ego, neki dolaze i samo da bi caskali ali o cemu god da je rijec rijetko tko od forumasa je u stanju da zrtvuje bufer zonu privatnosti i misterioznosti a to iskljucuje svako iole smislenije prijateljstvo. Na kraju internet je savrseni medijum za socijalno disfunkcionalne i vise ili manje patoloske karaktere pa je neminovnost da ce se takvi naci oko tebe. Uzmi npr. drugu temu naseg dragog posljednjeg krizara na kapiji jerusalimskoj (ups!krstasa da mi se ne uvrijedi) -Susret. Highlight je bila poruka nekog lika (da ga ne imenujem)koji inace po svemu sto pise i kako pise mora biti jedna zaista tuzna individua, a koju su na srecu izbrisali. Elem u ovj poruci se jasno vidjelo da je doticni dosao na susret forumasa ne da bi se dobro proveo nego naprotiv da bi usnimio ostale likove, njihovo ponasanje i to kasnije karikirao po forumu. Kakva je tek to patologija. To zasluzuje Get a life! a ne tvoj komentar.
    Dalje primjetices u ovoj istoj temi Susret da su se svi momentalno na ovu ideju i predlog iskakili.
    Sto i nije lose. Npr. drugi muskarcima veoma omiljen lik igra na ovu kartu misterioznosti. Na forumu je ona riba sa super tijelom i savrseno njegovana, dobra u seksu, dobra majka i dobra zena, inteligentna, prepotentna... da ne nabrajam, ali svako od nas joj je nakacio facu iz svojih fantazija
    i kada bi je upoznali to bi sve pokvarilo. Ili npr. meni jako inetersantan lik koji se fura na negativizam i destrukciju, siguran sam da je u privatnom zivotu djevojcica obican mis, sasvim obican i dosadan. E a ovdje je vidis lavica, tamna i misteriozna, litlith - bozica tamne strane mjeseca. Upravo u tome je draz interneta. Ali dosta ogovaranja, nadam se da si shvatila poantu...
    Potpuno shvatila... i znala (nepristojno bi bilo da furam naivnost u ovim svojim godinama). Naivnosti u meni ima samo u delu njene bezazlenosti.
    Zadovoljstvo mi je bilo čitajući tvoj post. Nema frke... nisam ga shvatila kao ogovaranje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Draga moja omen iako tvoj nick zlokobno zvuci ti uvjek zasluzujes samo pozitivni a za ovo posljednje i :wink:

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

[quote="argonaut"]Draga moja omen iako tvoj nick zlokobno zvuci ti uvjek zasluzujes samo pozitivni a za ovo posljednje i :wink:

Argo, 'ajde daj i nama, stadu Bozijem, tu specifikaciju likova, koju si, neljudski precizno, percepirao, a ne da se mucimo ko' za TV Dnevnik, i opet ne znamo ko je i koliki pacenik, mucenik i bljuvara !!! Podeli radost znanja sa ostalima, mada je Dalaj - lama rekao : Nije sve u deljenju, nesto je i u uzimanju !!!

Ističe se
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

prijateljstvo...shta je jedan zivot za jedno pravo prijateljstvo..?!...

Obećava
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Pravo prijateljstvo nikad nije stvar razuma vec osecanja.

Obećava
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Highlight je bila poruka nekog lika (da ga ne imenujem)koji inace po svemu sto pise i kako pise mora biti jedna zaista tuzna individua, a koju su na srecu izbrisali. Elem u ovoj poruci se jasno vidjelo da je doticni dosao na susret forumasa ne da bi se dobro proveo nego naprotiv da bi usnimio ostale likove,
    pupupu, a si premoodar. inache "dotichni" nije dosao na susret forumasha kao sto to "jasno" i "nedvosmisleno" sledi iz tog "na srecu" obrisanog posta (opis susreta je kompletno fikcija). nu, ne moze se ozbiljno zameriti argonautu sto donosi pogreshne zakljucke kada vazda oce da pametuje na praznEm mozgetu.

... njihovo ponasanje i to kasnije karikirao po forumu. Kakva je tek to patologija. To zasluzuje Get a life! a ne tvoj komentar.
    dakle, ljudskoj mashti nema granica... pogotovo kad je vodjena gluposhtju (za koju jedan tretji "lik", da ga ne imenujem, imo obichaj da kaze: "samo dve stvari su beskrajne: univerzum i ljudska glupost; a za univerzum nisam sasvim siguran."). so, ogradjivanje od interpretacije tudjih motiva ti nece skoditi.

enivej, omanuo si za kapitalno a bitne "poante" nigde u postu. al evo ti slagvorta za post sa jednom pronicljivom analizom mog "samoprepoznavanja" uz mozda interesantno putovanje u povezivanje neprisustvovanja "dotichnog" susretu sa razlozima za karikiranje likova sa roshtiljade forumasha...

Aktivan član mandrak-21 (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Da li mogu biti prijatelji ljudi koji razlicito misle i veruju?Ili koji su razlicitih nacionalnosti ili boje koze?Ili je moj vapaj za prijateljstvom svih ljudi utopija?Ili ce to biti moguce Tek u Carstvu Nebeskom?Ili je to na zemlji nemoguce,posto u istoriji to nikad nije bilo niti ce biti?Primer argonauta i mene:u pocetku smo se zestoko zavadili,pale su teske reci,a na kraju se pomirismo i postadocmo prijatelji(zahvalan sam argonautu da je i posle svega postao moj prijatelj).Sta je to RIJATELJSTVO?
    naravno da mogu,ljudi razlicitih misljenja,nacionalnosti,vera,profesija,rasa, pola...biti prijatelji.Prijateljstvo je kada dajes bez razmisljanja da li cesh nesto dobiti za uzvrat

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio PAK PAHA
    dakle, ljudskoj mashti nema granica... pogotovo kad je vodjena gluposhtju (za koju jedan tretji "lik", da ga ne imenujem, imo obichaj da kaze: "samo dve stvari su beskrajne: univerzum i ljudska glupost; a za univerzum nisam sasvim siguran.").
    prepametna pahuljice sa ovom izjavom si sam sebe ukopao, bthw poradi malo na svom izrazavanju zvucis prilicno degute, mislim mozgetu, pu,pu,pu i sl.

sada i uvjek za tebe samo tri rijeci:
    GET A LIFE!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio time
    Da, tako je.
    Neki ljudi sa foruma su pokazali više interesovanja i empatije nego neki moji "prijatelji" iz stvarnog života.
    Kako taj čovek može da mi ne bude drag i da mi ne nedostaje kad ga dugo nema?
    A nema ga, i ima problema i ja mislim na njega.
    Šta je to nego prijateljstvo?

Iskusan Zak (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano

Citat Original postavio SVesna
    Citat Original postavio time
    Da, tako je.
    Neki ljudi sa foruma su pokazali više interesovanja i empatije nego neki moji "prijatelji" iz stvarnog života.
    Kako taj čovek može da mi ne bude drag i da mi ne nedostaje kad ga dugo nema?
    A nema ga, i ima problema i ja mislim na njega.
    Šta je to nego prijateljstvo?
    Sve je stvar razuma, osecanja su tu da pomute razum, uglavnom; ma kakva god bila. A ti Svesna da li si sigurna da ne mesas neke sitne emocije i sazaljenje sa prijateljstvom? To sto ti neko nedostaje i sto mislish na nekoga nije obavezno nesto sto ce se svrstati pod pojam prijateljstva.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Možda si u pravu, ali ta osoba je sasvim sigurno "tu" za razliku od od onih koji su mogli da budu ali nisu hteli. To ga čini kvalitetnijim čovekom i ja ga doživljavam kao prijatelja.

Primećen član vila_raviojla (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Da.Mogu biti prijatelji, braca, sestre,muzevi, zene...sve sto ti padne na pamet.
    U suprotnom bilo bi nam dosadno da se druzimo tj.slazemo sami sa sobom.(mada, posto sam ja dupli blizanac, neki put se ni sa sobom bas ne slazem najbolje )
    Sa ljudima sa kojima se druzim ,zivim, radim, sa njima se u startu slozim da se ne slazemo po nekim pitanjima. :wink: Na kraju krajeva, cak na neki nacin i osecam neku vrstu divljenja prema onima koji se drze svog misljenja ma kakvo ono bilo.( i da li se meni svidja ili ne) :wink:

Zainteresovan član arttim (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano prijateljstvo

Lako je BITI prijatelj, potrebno je samo to zeleti i raditi na tome. Prijateljstvo je bezuslovno davanje.Znaci, potrebno je aktivno se interesovati za druge ljude, vrednovati ih… To ne znaci da ce ti drugi odgovoriti prijateljstvom, ali za svaki pravi odnos potrebno je rizikovati.
    Za prijateljstvo je neophodno POVERENJE U LJUDE, da bi se ono izgradilo potrebno je prevazici sebe, sopstvene sumnje i losa iskustva do tada stecena.
    Treba razvijati poverenje u POVERENJE. Imati PRAVOG PRIJATELJA je dragocena i vredna stvar, vredi ulagati u prijateljstva, iako nam se to ne vrati mozda odmah, na cudesan nacin cemo biti nagradjeni ljudima od kojih nismo ocekivali prijateljstvo. Iako ih je malo, uvek ce postojati oni koji cene prave vrednosti, shvatajuci koliko je bogatstvo imati jednog pravog PRIJATELJA.

Tanja 8)

Zainteresovan član arttim (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Sta je to RIJATELJSTVO?
    Kako mozes biti prijatelj nekome koji razlicito veruje, ako ga stalno napadas, vredjas i kleveces? Na taj nacin stvaras samo sebi neprijatelje. Ili ti je to i cilj.
    PRIJATELJSTVO bi trebalo da bude i iznad VEROVANJA….
    PRIJATELJSTVO JE DAVANJE, BEZUSLOVNO DAVANJE…

Tanja

Slične teme

1. prijatelji
    Autor di u forumu Žene
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 20.05.2008., 09:58
  2. Prijatelji :?
    Autor Peta W. u forumu Muškarci
    Odgovora: 203
    Poslednja poruka: 06.05.2008., 12:39
  3. Prijatelji bivshi...Prijatelji budutji!
    Autor oxi u forumu Arhiva
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 05.08.2005., 19:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •