LASKANJE...LEGALAN VID KORUPCIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cicoka

Iskusan
Poruka
5.282
Ne cini li vam se da je laskanje bilo i ostalo odskocna i polazna tacka posasti sa kojom se cela planeta zapatila.Sada pokusavamo da korupciju ako ne izopstimo kao pojavu ono bar da je uvedemo u neke okvire zanemarivanja.
Zakon, laskanje, kao vid korupcije ne sagledava i zakon za to ne predvidja kaznu.Da li je u pravu?Vase misljenje je????

Corruption%20in%20Jurisdiction.jpg
 
drugo..sta je to korumpiranost..to je onemogucenost ispunjavanja svrhe ili funkcije..
preneseno na ljudsku delatnost..korumpiran je svako ko ne ispunjava svoju svrhu..a korupcija moze biti dvojaka ..spoljna kada neko drugi vrsi korumpiranje nekog..na bilo koji nacin..podmicivanjem npr ili unutrasnja kada sam pojedinac sebe samog korumpira..
 
drugo..sta je to korumpiranost..to je onemogucenost ispunjavanja svrhe ili funkcije..
preneseno na ljudsku delatnost..korumpiran je svako ko ne ispunjava svoju svrhu..a korupcija moze biti dvojaka ..spoljna kada neko drugi vrsi korumpiranje nekog..na bilo koji nacin..podmicivanjem npr ili unutrasnja kada sam pojedinac sebe samog korumpira..

ala ga nalupa Navar......upotrebi srpsku rec,bice jasnije - potkupljivost.
 
laskanje...:think:
Ne.Nije vid korupcije.
Laskanje moze biti nacin da nekog pridobijemo,ali moze biti i izraz paznje.Razlika izmedju ta dva je u tome sto u prvom slucaju lazemo,sami ne mislimo to sto kazemo o osobi,a u drugom zaista to i mislimo.

....i zelimo to staviti do znanja recima jer verovatno nesto ocekujemo kao uzvratnu reakciju ili da stavimo svoj pecat pridobijenosti-svakako opet sracunato ,po principuNIKAD SE NE ZNA KAD MI MOZE ZATREBATI-sto znaci ostvaruje zalog za ubuduce.
 
Poslednja izmena:
hm, ja ovo ne bih razmatrao na fiolozofiji... sutradan bi neko mogao da otvori temu o lustraciji, što svakako nije tema za filozofiju
laskanje nije vid korupcije...dajte malo i sa terminologijom poradite..a pravom svakako ne možete da se bavite iz hobija...

borka??
 
....i zelimo to staviti do znanja recima jer verovatno nesto ocekujemo kao uzvratnu reakciju ili da stavimo svoj pecat pridobijenosti-svakako opet sracunato ,po principuNIKAD SE NE ZNA KAD MI MOZE ZATREBATI-sto znaci ostvaruje zalog za ubuduce.

xaxaxa....e,pa varas se.Postoje i oni koji ponekad prosto nista ne ocekuju niti traze zauzvrat.Jednostavno se oduseve nekim ili necim.:p

hm, ja ovo ne bih razmatrao na fiolozofiji... sutradan bi neko mogao da otvori temu o lustraciji, što svakako nije tema za filozofiju
laskanje nije vid korupcije...dajte malo i sa terminologijom poradite..a pravom svakako ne možete da se bavite iz hobija...

borka??


o,pa ti laskas Borki ;):p
 
meni se tema dopada kao ideja o borbi protiv relativizacije morala i to je filozofsko pitanje...
al termini korupcija-laskanje nisu adekvatni..

Relativizacija morala?Tu se slazem sa tobom.Jedino ne u delu da je moral filozofsko pitanje.Mislim kad se postavi na taj nivo onda postaje relativan.Da se nadovezem na temu o jabuci i Evi.Ako se vec zagrize jabuka,valja i progutati zalogaj,jer to je momenat budjenja,dobijanja svesti,a moral nije nista drugo do svest o vlastitim postupcima.

Ja volim ponekad da laskam,kad neko zaista izazove u meni osecanja simpatije i time ne mislim niti da ga kupim,niti da sebe predstavim boljom,lepsom,pametnijom nego sto jesam.Meni recimo laska kad se ovako prepucavamo.Nadam se i tebi.I to je to.Nista vise,nista manje.

Hmm...laskanje kao vid postovanja.Al samo ako je u meri.;)
 
meni se tema dopada kao ideja o borbi protiv relativizacije morala i to je filozofsko pitanje...
al termini korupcija-laskanje nisu adekvatni..

Jedan veliki BODLER nije imao problem sa svojom sredinom i sagovornicima da laskanje u svim svojim oblicima predoce kao korupcionaski stof za dalje krojenje korupcionaske odece.
Da li samo iskljucivo Filozofi pristupaju samo OVAKVIM temama????Nismo na pozeljnom nivou za ucesce na ovoj temi?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top