Intelekt

Не врећа ме, него ме нервира...
Узећу појам истина, дефиниција истине не постоји (или је ја не знам), истина зависи од кокретног случаја, као и слобода...
 
Nervira me neko polupismen kad zeli ispasti pametan pa objasnjava rukama..kad privlaci paznju sa sto vise reci i ne uspeva dovrsiti misao..pa stane na pola praznih reci
 
Nervira me neko polupismen kad zeli ispasti pametan pa objasnjava rukama..kad privlaci paznju sa sto vise reci i ne uspeva dovrsiti misao..pa stane na pola praznih reci

Е то и мене нервира...слушаш га пола сата и на крају схватиш да ти ништа није рекао, убацује неке додатке у реченици који су непотребни, али откуд знам, можда тако то прија њиховој сујети, да бисмо ми остали помислили како је он прочитао брдо књига, а и да јесте, зна се којој речи је где место...

А исто тако ме нервира када неко не зна да састави реченицу, па користи личне заменице...као један мој друг што је рекао:,,Мени ће мајка да уради ово из оно"...шта је сада рекао, питај бога...
:)
 
:lol:al pazi ovo bukvalno kad se zalaufa pa prica neke bas ocigledne stvari..''ruzno je vreme napolju'' i umesto da stane tu kaze ''nije.....''..i sad ti cekas da kaze nije suncano..sto je opet nepotrebno..ali NE..oni tu stanu:lol:
 
Е то и мене нервира...слушаш га пола сата и на крају схватиш да ти ништа није рекао, убацује неке додатке у реченици који су непотребни, али откуд знам, можда тако то прија њиховој сујети, да бисмо ми остали помислили како је он прочитао брдо књига, а и да јесте, зна се којој речи је где место...

А исто тако ме нервира када неко не зна да састави реченицу, па користи личне заменице...као један мој друг што је рекао:,,Мени ће мајка да уради ово из оно"...шта је сада рекао, питај бога...
:)

Jao imamo mi jednog takvog u odeljenju sto se tako malo ubacuje profama u **** i onda kad hoce nesto da kaze, ustane i azveze pricu od 5 minuta sto i nije generalno mnogo ali naspram casa od 45 minuta jeste mnogo i onda naprica se i kad zavrsi shvatim da bih ja sve to isto rekao u 3 recenice prostoprosirene i da bi me shvatili 3 puta bolje...Ali ovegledno da ljudi vole tako malo da se pravi vazni u drustvu kad kad mi zasmeta ali ne nesto da bih se ja licno mnogo nervirao ;)
 
Jao imamo mi jednog takvog u odeljenju sto se tako malo ubacuje profama u **** i onda kad hoce nesto da kaze, ustane i azveze pricu od 5 minuta sto i nije generalno mnogo ali naspram casa od 45 minuta jeste mnogo i onda naprica se i kad zavrsi shvatim da bih ja sve to isto rekao u 3 recenice prostoprosirene i da bi me shvatili 3 puta bolje...Ali ovegledno da ljudi vole tako malo da se pravi vazni u drustvu kad kad mi zasmeta ali ne nesto da bih se ja licno mnogo nervirao ;)

Јбг, има нас разни...:)
 
mislim da ne bi trebalo nikoga da vrijedja opisivanje pojmova jer se misli da svi znamo sta oni znace jer su ustaljeni u svom znacenju!
Oko jezika je dugo bilo rasprave i uvjek je se trudilo da se napravi sto tacniji i precizniji nacin komuniciranja i formi rijeci, ali uprkos tome uvjek je za jedan pojam moglo se shvatiti nesto drugo i slicno!
Kao krajnji odgovor na sve ove probleme dolazi: Filozofija ! Kao poslednji i do sada najbolji pokusaj da se rijeci konkretizuju je pokusaj filozofije i njenog zakona da svaka rijec moze znaciti ono sto je za nju navedeno da znaci! Dakle, izgovorene rijeci znace ono sto je osoba, koja je to i duzna, navela kao objasnjenje za svaku pojedinu rijec!
Ovo je poslednji pokusaj koji je se desio, ali ni on nije urodio u potpunosti plodom, a znate i zasto, ali je opet on najkonkretniji od svih i izveden je iz/poslije svih, te je kao takav upravo on vazeci, iako se danas osobe ( kao i uvjek) zbog svog iskustva protive tom opsirnom objasnjavanju, ali ne zaboravite da je taj problem upravo odatle i potekao i da niko nema isto iskustvo i tako da ne znaci za svakoga nesto isto!
ps. naravno kada je jednom rijec objasnjena u razgovoru njeno znacenje nije, po zakonu filozovskog pojma, neophodno ponavljati!
Dok primjer iz prakse koji ovo dokazuje je taj da u svakom djelu filozofa mozete naci barem 1 proturijecnost, ali ona to zaista nije jer je isti pojam drugi put kazan u drugom kontextu! Dakle, to opravdava da 2 ista pojma objasnjena suprotno nisu kontradiktornost, sto nam govorir da je potrebno objasnjavati pojmove i rijeci, pa cak i logicne!
 
Poslednja izmena:

Back
Top