Intelekt
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Intelekt

Ističe se capljara (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano Intelekt

DA li vas" vredja" opsirno obrazlaganje logicnih pojmova
    Poslednji put ažurirao/la capljara : 25.07.2009. u 16:49 Razlog: Dodatak slova
    Samo to i nista vise E. A. P.

Zainteresovan član Дракула (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: Intelekt

Не врећа ме, него ме нервира...
    Узећу појам истина, дефиниција истине не постоји (или је ја не знам), истина зависи од кокретног случаја, као и слобода...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

Nervira me neko polupismen kad zeli ispasti pametan pa objasnjava rukama..kad privlaci paznju sa sto vise reci i ne uspeva dovrsiti misao..pa stane na pola praznih reci
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio capljara Pogledaj poruku
    DA li vas vredja opsirno obrazlaganje logicnih pojmova
    Zasto bi me vredjalo?
    Mislim ako je to tacno i ako ne prelazi onu meru filozofiranja samo da bi se reklo nesto i da bi se pricalo uopste onda je ok.....

Poznat Romanticus (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Ne nervira me.Zasto bi me nerviralo?
    I am not looking and not waiting for anybody any more............

Učlanjen
    27.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Nervira me neko polupismen kad zeli ispasti pametan pa objasnjava rukama..kad privlaci paznju sa sto vise reci i ne uspeva dovrsiti misao..pa stane na pola praznih reci
    Е то и мене нервира...слушаш га пола сата и на крају схватиш да ти ништа није рекао, убацује неке додатке у реченици који су непотребни, али откуд знам, можда тако то прија њиховој сујети, да бисмо ми остали помислили како је он прочитао брдо књига, а и да јесте, зна се којој речи је где место...

А исто тако ме нервира када неко не зна да састави реченицу, па користи личне заменице...као један мој друг што је рекао:,,Мени ће мајка да уради ово из оно"...шта је сада рекао, питај бога...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

al pazi ovo bukvalno kad se zalaufa pa prica neke bas ocigledne stvari..''ruzno je vreme napolju'' i umesto da stane tu kaze ''nije.....''..i sad ti cekas da kaze nije suncano..sto je opet nepotrebno..ali NE..oni tu stanu
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio Дракула Pogledaj poruku
    Е то и мене нервира...слушаш га пола сата и на крају схватиш да ти ништа није рекао, убацује неке додатке у реченици који су непотребни, али откуд знам, можда тако то прија њиховој сујети, да бисмо ми остали помислили како је он прочитао брдо књига, а и да јесте, зна се којој речи је где место...

А исто тако ме нервира када неко не зна да састави реченицу, па користи личне заменице...као један мој друг што је рекао:,,Мени ће мајка да уради ово из оно"...шта је сада рекао, питај бога...
    Jao imamo mi jednog takvog u odeljenju sto se tako malo ubacuje profama u **** i onda kad hoce nesto da kaze, ustane i azveze pricu od 5 minuta sto i nije generalno mnogo ali naspram casa od 45 minuta jeste mnogo i onda naprica se i kad zavrsi shvatim da bih ja sve to isto rekao u 3 recenice prostoprosirene i da bi me shvatili 3 puta bolje...Ali ovegledno da ljudi vole tako malo da se pravi vazni u drustvu kad kad mi zasmeta ali ne nesto da bih se ja licno mnogo nervirao

Učlanjen
    27.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio dr Steve Pogledaj poruku
    Jao imamo mi jednog takvog u odeljenju sto se tako malo ubacuje profama u **** i onda kad hoce nesto da kaze, ustane i azveze pricu od 5 minuta sto i nije generalno mnogo ali naspram casa od 45 minuta jeste mnogo i onda naprica se i kad zavrsi shvatim da bih ja sve to isto rekao u 3 recenice prostoprosirene i da bi me shvatili 3 puta bolje...Ali ovegledno da ljudi vole tako malo da se pravi vazni u drustvu kad kad mi zasmeta ali ne nesto da bih se ja licno mnogo nervirao
    Јбг, има нас разни...

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...pa kazite tim vasim pricalicama da je vreme novac i da ne mozete da se fokusirate na pricu koja traje duze od 1 - 2 min.

Domaćin winx vila (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4569

i vredja me i iritira nepotrebno gubljenje vremena, kao i ljjudi koji vreme ne postuju; prazan hod uopste

Obećava
    Učlanjen
    27.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

veruj da si u pravu. smori mene a i okolinu.

Poznat lider (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    122

Većina ljudi iznese prvo zaključke, a zatim premise.
    To guši i kontraproduktivno je.

Ističe se capljara (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    76

.....Velika je to vestina umeti razgovarati sa Covekom......

V. Jerotic
    Samo to i nista vise E. A. P.

Obećava ler (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

mislim da ne bi trebalo nikoga da vrijedja opisivanje pojmova jer se misli da svi znamo sta oni znace jer su ustaljeni u svom znacenju!
    Oko jezika je dugo bilo rasprave i uvjek je se trudilo da se napravi sto tacniji i precizniji nacin komuniciranja i formi rijeci, ali uprkos tome uvjek je za jedan pojam moglo se shvatiti nesto drugo i slicno!
    Kao krajnji odgovor na sve ove probleme dolazi: Filozofija ! Kao poslednji i do sada najbolji pokusaj da se rijeci konkretizuju je pokusaj filozofije i njenog zakona da svaka rijec moze znaciti ono sto je za nju navedeno da znaci! Dakle, izgovorene rijeci znace ono sto je osoba, koja je to i duzna, navela kao objasnjenje za svaku pojedinu rijec!
    Ovo je poslednji pokusaj koji je se desio, ali ni on nije urodio u potpunosti plodom, a znate i zasto, ali je opet on najkonkretniji od svih i izveden je iz/poslije svih, te je kao takav upravo on vazeci, iako se danas osobe ( kao i uvjek) zbog svog iskustva protive tom opsirnom objasnjavanju, ali ne zaboravite da je taj problem upravo odatle i potekao i da niko nema isto iskustvo i tako da ne znaci za svakoga nesto isto!
    ps. naravno kada je jednom rijec objasnjena u razgovoru njeno znacenje nije, po zakonu filozovskog pojma, neophodno ponavljati!
    Dok primjer iz prakse koji ovo dokazuje je taj da u svakom djelu filozofa mozete naci barem 1 proturijecnost, ali ona to zaista nije jer je isti pojam drugi put kazan u drugom kontextu! Dakle, to opravdava da 2 ista pojma objasnjena suprotno nisu kontradiktornost, sto nam govorir da je potrebno objasnjavati pojmove i rijeci, pa cak i logicne!
    Poslednji put ažurirao/la ler : 06.08.2009. u 22:27
    Svjetlo i Sunce - Orgon i Energija!!!

Ističe se
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U tim trenucima obozavam da pazljivo slusam sagovornika i da ga hvatam za greske i kontra diktornosti

Slične teme

1. Intelekt u ljubavi
    Autor Sokolica_M u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 09.10.2007., 17:51
  2. unervozio mi se intelekt
    Autor banegad u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 192
    Poslednja poruka: 05.06.2006., 06:47

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor