Šta znači dobro se udati

LindaLee

Elita
Poruka
22.197
pitanje je jasno:)
citam na nekoj temi dobro se udala lose se udala,pa sad ne znam u kom sam slucaju
jer sam se udala za siromasnog studenta ali koji je zeleo isto kao ja,imao istu ambiciju i energiju i mislila sam da sam se dobro udala jer se slazemo uglavnom,malo se i svadjamo nije da nije ali opet nema nepomirljivih razlika
sta je za vas "dobro se udati" a ako bude jednoumlja mozda nije lose napisati i sta je za vasu okolinu
 
e to stvarno nemam pojma.....valjda je to vrlo subjektivna stvar a ja o tom subjektu nemam izgradjen stav.....vidjam zene koje su sretne u, po meni, bljutavim okolnostima ali i koje su nesretne u, sa strane gledano, idealnim...naravno, samo one znaju kako i zasto......
 
Poslednja izmena:
Pa nije lako odgovoriti. U nasem narodu "dobro se udati" podrazumeva udaja u bogatu kucu gde nema mnogo brace da se deli imanje i gde nema bolesnih koji zahtevaju negu, a za nas, mislim za nase malo "novije" generacije dobra udaja zavisi od ocekivanja , ciljeva a i karaktera zene koja se udaje.

Ako je neko dobra ili losa prilika u pocetku ne znaci da ce to ostati i za par godina.


Sad jedno pitanje: Od kud ti, zar nisi na poslu ili ti je posao "tezak" kao meni pa moras da pravis pauzu kuckajuci postove na svakih dva sata?
 
Poslednja izmena:
kakvo pitanje.......(!)

u SRBIJI kada se kaze "dobro se udati" u 99% slucajeva se misli:

1.udati se za nekoga ko raspolaze pozamasnom kolicinom materijalnih sredstava i objekata(kuce,stanovi,imanja,traktori,automobili,kamioni i avioni itd)

2.udati se za nekoga ko potice iz imucne porodice(drugim recima svekar i svekrva imaju prilicno kesha)

3.udati se se nekoga ko ima JAK priliv novcanih sredstava(nebitno odakle i kako)


prava pravnicka definicija.....:)......steta sto ne moze da bude implementirana u neki zakon,uredbu i slicno


mislim da ima JAAAKO malo ljudi koji pod pojmom "dobra udaja" podrazumevaju udaju za neznog,romanticnog momka prepunog osecanja i neznosti itd,itd,koji zeli sve isto kao i zena,ALI NEMA kuce,stanove,plate,BMW-e,roditelje sa keshom i traktore i sve ostalo....
 
Da se udas za nekog s kim imas iste/slicene ciljeve
Da se udas za nekog koga razumes i ko tebe razume, gde se bez puno reci dobro komunicira
Da se medjusobno postujete sto zanci da prihvatate jedno drugo
Da partner ne menja tvoju licnost, niti ti da menjas licnost partenra
Da budete slozni dusom, telom i (finansijama) :)

Po mom misljnju dobri brakovi su oni gde su partneri saglasni duhovno, telesno i materijalno

Recimo, ja ne mogu da budem s nekim ko je dibidus ruzan covek, predebeo, premrsav, prenizak, previsok...bla bla, niti mogu da budem s nekim koga nema pas zasta da ujede. Covek trazi sebi slicne, i KOMPATABILNE u svim bitnim aspektima.
Ako ja dobro izgledam, i vodim racuna o svom telu, ja ne mogu da budem s nekim ko o svom telu ne birne ni pet posto. To je vise nego logicno.
Ako sam ja vredna, i nije mi tesko da se iscimam za razno razne stvari, isto tako ocekujem od partnera da bude barem kao ja. Ne mogu da budem s nekim koga mrzi da zivi.
Ako ja verujem u Boga, ne mogu biti sa ateistom.

Dakle, svako trazi SVOJU polovinu, sebi slicnog
 
Poslednja izmena:
e knight bas sam zbog tvog posta i otvorila ovu temu
recimo ima bmw al zena mora da sedi kod kuce,da rodi 5 dece,ne sme da radi
je l to dobra udaja,je l se muskarac vrednuje samo po finasijskom stanju


u ovom slucaju,da,ja sam ubedjen da se vrednuje......

i zavisi kakav BMW ima taj neki lik..........ako je neki,bas,bas noviji model,tesko da ce zena sedeti kod kuce.........mozda ce imati jedno eventualno dvoje dece,koje ce cuvati neka bebisiterka za male pare,a zena ce se svrckati po gradu u nekoj opel korsi,recimo......ili tako nekom manjem zenskom auticu....

a ako bas hoce da radi,sredice muz nesto(ili muzevljevi roditelji),pre ili kasnije........
 
Dobro se udati je izraz koji pokazuje subjektivan stav okolnih tetaka i baba iz familije i komsiluka o tome koliko je mladozenja, pre svega, imucan, zdravog izgleda i koliko te babe i tetke cene njegove roditelje i poreklo.
U mom kraju cesto se cuje i nastavak na tu izjavu..."dobro se udala, eno je, zivi u inostranstvu":roll:
 
pa valjda je dobro se udati kad te muskarac ispunjava, kad ne zelish drugog, kad prva stvar koju pomisli ujutru i zadnja uveche pred spavanje, kad se seti sitnica tipa rodjendani, 8 mart, godishnjice i slichno :)

materijalno je tako prolazno .. danas imash sutra rat i nemash :) ..ako imate jedno drugo imate sve :)

<3
 
Dobro se udati je izraz koji pokazuje subjektivan stav okolnih tetaka i baba iz familije i komsiluka o tome koliko je mladozenja, pre svega, imucan, zdravog izgleda i koliko te babe i tetke cene njegove roditelje i poreklo.
U mom kraju cesto se cuje i nastavak na tu izjavu..."dobro se udala, eno je, zivi u inostranstvu":roll:


drugim recima,SUBJEKTIVAN stav 99% ljudi oko tebe.......

eh,Srbijo medju sljivama....
 
pitanje je jasno:)
citam na nekoj temi dobro se udala lose se udala,pa sad ne znam u kom sam slucaju
jer sam se udala za siromasnog studenta ali koji je zeleo isto kao ja,imao istu ambiciju i energiju i mislila sam da sam se dobro udala jer se slazemo uglavnom,malo se i svadjamo nije da nije ali opet nema nepomirljivih razlika
sta je za vas "dobro se udati" a ako bude jednoumlja mozda nije lose napisati i sta je za vasu okolinu

To je relativno:)Neka se dobro udala ako se materijalno obezbedila,a,neka ako se udala za coveka kog voli.Mislim da sam se dobro udala jer sam odabrala muza koji me postuje,voli i brine o porodici.Ipak,veliku ulogu ima i ta materijalna strana o kojoj ,na svu srecu mi ne moramo da mislimo jer smo oboje iz imucnih porodica.Posmatrajuci svoju okolinu cesto se pokaze u praksi ona stara poslovica "kad nema para- ljubav leti kroz prozor".Zalosno je ,ali je tako.Svacija ocekivanja su drugacija pa se i drugacije moze tumaciti.:)
 

Back
Top