Gorusica u trudnoci

ljubicica28

Početnik
Poruka
11
Pozdrav svima na forumu!
Zna li neko nesto sto pomaze protiv gorusice, a da je primjenljivo u trudnoci? Ima li neko neki savjet? Ovo je nesto strasno, jednostavno mi sve smeta pa cak i voda i vocni sokovi. U pitanju je 4. mjesec prve trudnoce. Nemam druge neugodne simptome, ali ovaj je tesko podnosljiv, posebno na samom pocetku i zadnjih dana. Inace sam s tim imala povremeno problema i prije trudnoce, ali je bilo podnosljivo i ne tako cesto. Drugih problema s varenjem nemam. Hvala unaprijed!
 
Kazu da do gorusice u trudnoci obicno dolazi kad bebi raste kosa, a tebi se ona javila vrlo rano. Secam se da je moja sestra imala puno problema sa time, i verovala ili ne, stalno je uzimala one najobicnije zelene mentol bombone koje su joj pomagale. Pokusaj da ne jedes zacinjenu i slatku hranu, probaj sa sokovima bez secera.
Ja sam u sestom mesecu, i za sve sto meni fali doktori mi kazu da trpim :))) dok se beba ne rodi.
Pozdrav
 
Dobro,nije valjda da neko jos veruje u takvu glupost da je gorusica povezana sa rastom bebine kose?
Jedite cesce a manje uz dosta tecnosti,ukoliko se problem nastavi javite se svom ginekologu koji ce vam ordinirati terapiju koja je bezbedna i za vas i za vasu bebu.
 
Hvala vam svima na savjetima, ali vjerovali ili ne u mom slucaju jos nisam pronasla nesto sto pomaze! Jednostavno to krene cim se probudim, jos prije jela, najradije bi onda prespavala cijeli dan da nista ne osjecam. Cula sam da bademi pomazu isto, ali meni ne. Ne znam da li moze biti problem sto uzimam manje tecnosti, jednostavno mi se bas nista ne pije, pijem jer znam da moram bar minimalno, a i sokovi mi nekad smetaju iako su kvalitetni. Hvala vam jos jednom!
 
njicata:
Kazu da do gorusice u trudnoci obicno dolazi kad bebi raste kosa, a tebi se ona javila vrlo rano. Secam se da je moja sestra imala puno problema sa time, i verovala ili ne, stalno je uzimala one najobicnije zelene mentol bombone koje su joj pomagale. Pokusaj da ne jedes zacinjenu i slatku hranu, probaj sa sokovima bez secera.
Ja sam u sestom mesecu, i za sve sto meni fali doktori mi kazu da trpim :))) dok se beba ne rodi.
Pozdrav
Hee, hee, kao sto rece dr. to nema veze sa bebinom kosom i ispravite me ako gresim, do gorusice dolazi kada je beba visoko, pa pritiska zeludac ili tako nesto. Sa I detetom sam imala gorusicu celu trudnocu, a ona se rodila celava. Sa II sam imala samo malo pred kraj i ima kose za 3 deteta. To je individualno. Meni su pomagali bademi i gelusil-lac.
 
Ma dajte kakva kosa! :shock:
Gorusicu si imala i pre trudnoce i to si trebala tada da saniras, sad je sve samo pojacano sto samim stanjem zeluca i jednjaka, sto trudnocom i jos niz drugih faktora.
Inace mucnina i gorusica se javljaju na pocetku trudnoce i to je povezano sa samim hormonima koje luci fetus a na kraju trudnoce podizanjem zeluca zbog pritiska materice, nema nikakve veze sa kosom.
 
Ja se protiv gorusice borim time sto ne jedem nista par sati pre spavanja, a izbegavam hranu za koju sam primetila da mi je podstice. A onaj savet manji obroci a cesci, znaci da se ne jede u velikim kolicinama odjednom je odlican. Moja sestra koja je kao i ja u drugom stanju ali par meseci ispred mene ima jos jacu gorusicu upravo iz razloga koje je navela dr. (zbog podizanja zeluca) i ublazuje je malim obrocima.

Inace ne znam da li sme da se pije alfogel u trudnoci?
Znam da pomaze
 
Hvala na savjetima! Ja jos cuh da pomaze kad se uzme par zrma rize, ali nisam bas primijetila. Onda sam cula i da pomaze da se uzme povremeno po kascica caja od nane hladnog i nezasladjenog. Ovo nisam probala. Meni ponajvise dosad pomaze mlijeko. A cini mi se da ipak sve zavisi od samog dana i niceg vise, jer juce mi je bilo super samo od sebe, a i danas, a nekad je neizdrzivo od budjenja do noci. Pozdrav!
 

Back
Top