Kronologija Božjeg naroda kroz povijest :

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

vorki

Iskusan
Poruka
5.032
Kroz ovu ćemo temu istraživati biblijski i povijestni razvoj Božjeg naroda. Razmatranje ćemo postaviti u dvije faze. Prva faza je nastanak i razvoj Izraelske nacije, od samog početka ljudske povijesti, koja će biti prihvačena od Stvoritelja za njegov osobni narod, a u drugoj fazi bavit ćemo se stvaranjem i kronološkim razvojem kršćanstva. Razmotrit ćemo zašto je Bog izabrao Izrael za svoj direktan narod, i zbog čega je došlo do formiranja kršćanstva kao nove grupacije prihvaćene od strane biblijskog Tvorca. Dali je sve to bilo prorečeno, ili je slijed slučajnih događaja tome doprinesao, pokušat ćemo utvrditi upravo na ovoj temi. Molim sve učesnike da se uključe u konstruktivnu raspravu kako bi došli do zajednički prihvatljivog stava. Tema nije postavljena da bi se uzvisivala jedna religijska denominacija nad drugom, nego da se ustanove činjenice biblijskog i povijesnog razvoja. Na kraju bi vas sve zamolio da se bavimo temom a ne osobnim prozivkama. Svima želim toleranciju, kulturu komunikacije, Božji blagoslov, spoznaju istine a ponajviše ljubav u umu i srcu.

:heart: :klap: :hvala: :klap: :heart:
 
Poslednja izmena:
Bog je izrekao prvo proročanstvo ditektno Sotoni te je na taj način postavio temelj razvoja ljudske povijesti. U Božjem obraćanju govori se o stvaranju sva pravca ljudi. Jedan je koji će težiti prema Bogu, a drugi će naginjati prema Đavolu. :bye:

1. Mojsijeva 3:15 - I ja ću zametnuti neprijateljstvo između tebe i žene, i između potomstva tvojega i potomstva njezina. On će ti zdrobiti glavu, a ti ćeš mu raniti petu.”:heart:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bog je izrekao prvo proročanstvo ditektno Sotoni te je na taj način postavio temelj razvoja ljudske povijesti. U Božjem obraćanju govori se o stvaranju sva pravca ljudi. Jedan je koji će težiti prema Bogu, a drugi će naginjati prema Đavolu. :bye:

1. Mojsijeva 3:15 - I ja ću zametnuti neprijateljstvo između tebe i žene, i između potomstva tvojega i potomstva njezina. On će ti zdrobiti glavu, a ti ćeš mu raniti petu.”:heart:

Ja ovde ne vidim istoriju vec prepricavanje i pokusaj tumacenja S.Zaveta.

PS Ako su Jevreji bozji narod, Hawajcani su jos vise.
Zato sto Hawajcani zive u raju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja ovde ne vidim istoriju vec prepricavanje i pokusaj tumacenja S.Zaveta.

Polako, korak po korak.

Jedno je analizirati početak čovječanstva kroz ateističko-evolucionističku prizmu, a nešto sasvim drugo je istraživati kroz uvjerenje o stvaranju i nastanku čovjeka od strane uzvišenog bića.

Drugačiji je početak od pračovjeka, a drugačiji je od razvijenog, umno i fizički, čovjeka.

Po meni je i jedno i drugo VJERA.

:heart: :bye:
 
Polako, korak po korak.

Jedno je analizirati početak čovječanstva kroz ateističko-evolucionističku prizmu, a nešto sasvim drugo je istraživati kroz uvjerenje o stvaranju i nastanku čovjeka od strane uzvišenog bića.

Drugačiji je početak od pračovjeka, a drugačiji je od razvijenog, umno i fizički, čovjeka.

Po meni je i jedno i drugo VJERA.

:heart: :bye:

A necemo tako.
Da vidimo mi prvo, kakve osnove imamo za postojanje Kaina i Avelja.
A da nije ta situacija gde zemljoradnik ubija stocara u stvari prelazak sa nomadskog na sedelacki nacin zivota ?

Ne masi mi prizmama i ne etiketiraj.
Rekao si "povijesnu"...prevedeno sa tvog na moj jezik to znaci "istorijsku".

E sada, istorijom se bave mnoge nauke, koje naravno necemo iskljuciti kao da ne postoje.
Srednji vek je pluskvamperfekat.
 
A necemo tako.
Da vidimo mi prvo, kakve osnove imamo za postojanje Kaina i Avelja.
A da nije ta situacija gde zemljoradnik ubija stocara u stvari prelazak sa nomadskog na sedelacki nacin zivota ?

Ne masi mi prizmama i ne etiketiraj.
Rekao si "povijesnu"...prevedeno sa tvog na moj jezik to znaci "istorijsku".

E sada, istorijom se bave mnoge nauke, koje naravno necemo iskljuciti kao da ne postoje.
Srednji vek je pluskvamperfekat.

Rekao sam i povijesnu i biblijsku istraživačku konotaciju.

To je jedno razmišljanje, da je priča o Kainu i Abelu simbolika o nastanku ljudskih grupacija, organiziranih po načinu života. U priči se ne govori o PRELAZU iz jednoga u drugi oblik.

:heart: :bye:
 
Jos jedna molba.

Kada citiras moje postove, na kraju recenice izostavi smajlija i srce.
Krajnje je iritantno.

Nadam se da ces kao dobar Hriscanin moci da odolis tom iskusenju i da ces uslisiti molbu brata svoga ?

Iako mi nisi "brat", poštovat ću tvoj zahtjev i molbu.

Titu 3:2...- da ni o kome loše ne govore, da ne budu ratoborni, nego da budu razumni, da budu posve blagi prema svim ljudima.
 
Rekao sam i povijesnu i biblijsku istraživačku konotaciju.

To je jedno razmišljanje, da je priča o Kainu i Abelu simbolika o nastanku ljudskih grupacija, organiziranih po načinu života. U priči se ne govori o PRELAZU iz jednoga u drugi oblik.

:heart: :bye:

Tako je, jedno tumacenje, kap u moru tumacenja, isto kao i tvoje, ali nimalo losije od tvog, cak dosta realnije.

Ipak nisi dobri Hriscanin kada nastavljas da me (namerno) iritiras srcem i smajlijem.
 
Jos jedna molba.

Kada citiras moje postove, na kraju recenice izostavi smajlija i srce.
Krajnje je iritantno.

Nadam se da ces kao dobar Hriscanin moci da odolis tom iskusenju i da ces uslisiti molbu brata svoga ?
Neće moći, ja sam ga to već zamolio. On ne čita tuđe postove, već se ponaša kao bot i samo pastuje svoj propagandni materijal. Nadam se da nisu svi JS tako indiferentni prema tuđim molbama, takvo ponašanje ostavlja utisak osobe obolele od opsesivno-kompulzivnog poremećaja. (osoba ne može uopšte da se odupre tome da ne ponovi određenu radnju, i jedino ponavljanje može da joj donese mir. U ovom slučaju ta radnja je pastovanje podrugljivog srca i čoveka koji maše koji tobož simbolizuju ljubav, a u stvari simbolizuju psihozu.)
 
Neće moći, ja sam ga to već zamolio. On ne čita tuđe postove, već se ponaša kao bot i samo pastuje svoj propagandni materijal. Nadam se da nisu svi JS tako indiferentni prema tuđim molbama, takvo ponašanje ostavlja utisak osobe obolele od opsesivno-kompulzivnog poremećaja. (osoba ne može uopšte da se odupre tome da ne ponovi određenu radnju, i jedino ponavljanje može da joj donese mir. U ovom slučaju ta radnja je pastovanje podrugljivog srca i čoveka koji maše koji tobož simbolizuju ljubav, a u stvari simbolizuju psihozu.)

Samo vi nastavite da vređate.

Znači ni ti ne želiš ikonice, jer te iritiraju ?
 
Neće moći, ja sam ga to već zamolio. On ne čita tuđe postove, već se ponaša kao bot i samo pastuje svoj propagandni materijal. Nadam se da nisu svi JS tako indiferentni prema tuđim molbama, takvo ponašanje ostavlja utisak osobe obolele od opsesivno-kompulzivnog poremećaja. (osoba ne može uopšte da se odupre tome da ne ponovi određenu radnju, i jedino ponavljanje može da joj donese mir. U ovom slučaju ta radnja je pastovanje podrugljivog srca i čoveka koji maše koji tobož simbolizuju ljubav, a u stvari simbolizuju psihozu.)

Znam, nije ovo prvi put da sam ga zamolio ali sam izgleda ovog puta ispravno postupio sto sam pozvao YHWH-a u pomoc.

Jer, njega mora da slusa, u suprotnom automatski se deklarise kao prevarant.:mrgreen:
 
Pa ja sam ti to već rekao pre neki dan, ali ti si me ignorisao, šta sam mogao drugo da zaključim nego da ne možeš tome da se odupreš?

Ako nisi video moju molbu pa je zato nisi ispoštovao, onda se iskreno izvinjavam i zahvaljujem na uviđavnosti.

Nisam registrirao tvoju molbu.

Sada jesam, i pridržavat ću se vašeg zahtjeva i poštovat ću ga.

Pozdrav i ugodan dan !
 
Kroz ovu ćemo temu istraživati biblijski i povijestni razvoj Božjeg naroda. Razmatranje ćemo postaviti u dvije faze. Prva faza je nastanak i razvoj Izraelske nacije, od samog početka ljudske povijesti, koja će biti prihvačena od Stvoritelja za njegov osobni narod, a u drugoj fazi bavit ćemo se stvaranjem i kronološkim razvojem kršćanstva. Razmotrit ćemo zašto je Bog izabrao Izrael za svoj direktan narod, i zbog čega je došlo do formiranja kršćanstva kao nove grupacije prihvaćene od strane biblijskog Tvorca. Dali je sve to bilo prorečeno, ili je slijed slučajnih događaja tome doprinesao, pokušat ćemo utvrditi upravo na ovoj temi. Molim sve učesnike da se uključe u konstruktivnu raspravu kako bi došli do zajednički prihvatljivog stava. Tema nije postavljena da bi se uzvisivala jedna religijska denominacija nad drugom, nego da se ustanove činjenice biblijskog i povijesnog razvoja. Na kraju bi vas sve zamolio da se bavimo temom a ne osobnim prozivkama. Svima želim toleranciju, kulturu komunikacije, Božji blagoslov, spoznaju istine a ponajviše ljubav u umu i srcu.

:heart: :klap: :hvala: :klap: :heart:


And again....and again....and again.....
 
Ili da pogledamo ovu pricu na nekom sirem planu ?
Unutar jevrejskog plemena izdelila su se dva tabora. Prvi bi da budu stocari, nomadi, putujuci trgovci,muljatori a drugi poljoprivrednici, da mirno obradjuju zemlju i zive u znoju lica svog.

Bogu ( religijskim licima) je ipak vise odgovarao nomadski nacin zivota. To pokazuje i dalji tok price, jer se Kain seli.
Stice se utisak da su na kraju nomadi ipak prevladali iako su u tom sukobu izgubili idejnog vodju.

A mozda je to bio samo sukob misljenja, koji je resen uz vatricu i humus?

A mozda je rasprava bila oko pitanja "ozeniti sopstvenu sestru/necaku/cerku, da ili ne " ?
 
Sta bi jos moglo da se izvuce iz ove price ?

Recimo da je neko bio ultra nastran i incestoidan posto je uzeo sestru za zenu ?

Zbog cega je taj to ucinio(ok, bolest.)? Zbog cega se o takvom liku govori u superlativima u jednoj svetoj knjizi ?

Ako je Bog stvorio muškarca i ženu, da se množe i imaju djecu, na koji drugi način, osim međusobnog parenja, bi došao u smisao ?

1. Mojsijeva 2:18 - Zatim je Jehova Bog rekao: “Nije dobro da čovjek bude sam. Načinit ću mu pomoćnicu, kao njegovu nadopunu.

1. Mojsijeva 4:1,2 - I Adam je legao sa ženom svojom Evom, a ona je zatrudnjela i rodila Kajina, te je rekla: “Dobila sam sina uz pomoć Jehovinu.” Nakon nekog vremena rodila je i brata njegova Abela.

1. Mojsijeva 5:4 - A nakon što mu se rodio Šet, Adam je živio osam stotina godina. Za to vrijeme rodilo mu se još sinova i kćeri.

Zašto je Bog u prošlosti dopuštao brak između brata i sestre? :rtfm:

Biblijski zapis ukazuje na to da je Kajin uzeo za ženu jednu od svojih sestara, ili možda nećakinju, te da se Abram oženio svojom polusestrom. No kasnije, u Zakonu koji su Izraelci dobili preko Mojsija, takve bračne veze bile su izričito zabranjene. Nisu dozvoljene niti danas među kršćanima. Kada osobe koje su u bliskom krvnom srodstvu sklope brak, veća je mogućnost da će na svoju djecu prenijeti neka nasljedna oštećenja.

Zašto brak između brata i sestre nije bio nepriličan u početku ljudske povijesti?

Bog je Adama i Evu stvorio savršenima i naumio da od njih potekne cijeli ljudski rod. Očito je da je, barem u prvih nekoliko generacija, moralo doći do sklapanja braka između bliskih krvnih srodnika. Čak i nakon što je došlo do grijeha, u prvim je generacijama postojala relativno mala opasnost od većih deformacija kod djece, jer je ljudski rod bio puno bliže savršenosti koju su u početku imali Adam i Eva. To potvrđuje dug životni vijek ondašnjih ljudi. No otprilike 2 500 godina nakon Adamovog grijeha, Bog je zabranio rodoskvrnilački brak. Time su se štitila djeca, a spolna moralnost među Božjim slugama bila je na puno većoj razini nego moralnost okolnih naroda koji su se u to vrijeme upuštali u svakojake izopačene radnje.
 
Ako je Bog stvorio muškarca i ženu, da se množe i imaju djecu, na koji drugi način, osim međusobnog parenja, bi došao u smisao ?


Zašto je Bog u prošlosti dopuštao brak između brata i sestre? :rtfm:

Biblijski zapis ukazuje na to da je Kajin uzeo za ženu jednu od svojih sestara, ili možda nećakinju, te da se Abram oženio svojom polusestrom. No kasnije, u Zakonu koji su Izraelci dobili preko Mojsija, takve bračne veze bile su izričito zabranjene. Nisu dozvoljene niti danas među kršćanima. Kada osobe koje su u bliskom krvnom srodstvu sklope brak, veća je mogućnost da će na svoju djecu prenijeti neka nasljedna oštećenja.

Ma zaebi ti to, nemoj da me teras sada da postujem praistorijske kulture razbacane sirom kugle zemaljske od 100 000/ 50.000bc pa do recimo 20.000 bc.

Sve je izvesnije da je to cist legitimitet za incest, koji su cini se, Jevreji praktikovali.

boldovano : Da, kada su ih Egipcani(ili neko drugi) naucili osnovnim bioloskim parametrima.

E a vidi ovako, mozda ti ljudi koji su spomenuti u zavetu su u stvari njihovi poglavari, znas da je medju elitom (kakva god da je, a Jevreji su ludi 100%) incest bio praktikovan da bi se ocuvala "cista loza" ?

Evo ti hajde, ionako to moram da uradim kad-tad.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mousterian
http://en.wikipedia.org/wiki/Olduwan
http://en.wikipedia.org/wiki/Aterian
http://en.wikipedia.org/wiki/Terra_Amata
http://www.britannica.com/EBchecked/topic/547/Abbevillian-industry
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top