DAVANJE INSULINA DETETU

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.738
Ako je neko iskusniji sto se tice ovoga, molio bih za savet.

Cuvam klinca od pet godina par dana, i moracu da mu dajem inekcije insulina. Receno mi je da se daju abdominalno, opisana mi je zona, ali ne i ugao igle, da li ustinuti kozu pre uboda i za vreme inekcije, kojom brzinom se obavlja ubrizgavanje, itd. Besan sam zbog slabe pripreme i bojim se da dete ne zaboli vise nego sto mora.

Ako neko ima neke konkretne savete, bio bih zahvalan za pomoc.
 
Insulin se daje subkutano, znaci pod kozu, pod uglom od 20 stepeni, nista ne stiskaj i ne stipaj kozu, da ne bi doslo posle do masne nekroze i pojavi grudvica..znaci pre davanja blago dezinfikujes mesto uboda,opustis dete,das inekciju, normalnom brzinom ispustas sadrzaj,ne sporo,a ne ni prebrzo. Trebao je ipak neko strucan da ti pokaze, ali iskreno se nadam da ces se snaci, samo budi smiren. Ako mislis da ne mozes sve to da izvedes odvedi dete u neki Dom zdravlja ili bolnicu ili unajmi privatno medicinsku sestru.
 
Hvala na brzom odgovoru. Da, trebali su da mi pokazu, ali da ne ulazim sad u to sa kakvim sam ljudima rodjak.

Par pitanja - sta znaci "ni sporo ni prebrzo", jedno 3-4 sekunde? Da li se igla vadi odmah po zavrsetku ubrizgavanja ili se i tu saceka par sekundi?
pa ajde neka bude 4 secunde,nikad nisam merio vreme..nemoj samo da bude preko 10 sekundi..i nema cekanja,sto bi cekao,odmah izvlaci iglu..
Ili mozda bolje da nadjes nekoga strucnijeg?
dete sa dijabetesom..nije za salu, ko je bio tako neodgovoran da tebi prepusti tu odgovornost..tu je poseban rezim ishrane, aktivnosti, zivota, davanje inekcija insulina..stvarno nemam reci
 
Nema potrebe da se igla zadrzava neko vreme u organizmu.. poenta jeste da li je igla ili penkalo, ali veca poenta je da je dete sa veoma ozbiljnom bolescu dato na cuvanje osobi koja to nikada nije radil,davala terapiju..koja je nestrucna i moze da napravi vise stete nego koristi..pravi savet je da ti uradi ipak neko strucan..ne treba se saliti sa ovakvim stvarima..
 
Nema potrebe da se igla zadrzava neko vreme u organizmu.. poenta jeste da li je igla ili penkalo, ali veca poenta je da je dete sa veoma ozbiljnom bolescu dato na cuvanje osobi koja to nikada nije radil,davala terapiju..koja je nestrucna i moze da napravi vise stete nego koristi..pravi savet je da ti uradi ipak neko strucan..ne treba se saliti sa ovakvim stvarima..

Ne znam kakvi su ti roditelji, zaista...:neutral:
 
Ako je insulin u penu onda je ubod pod pravim uglom.
Ako je obicna insulinska igla onda je ubod pod uglom od 45 stepeni.


Ubodno mesto:
*Spoljni deo podlaktice.
* Spoljni deo butine.
* Stomak..tri prsta od pupka.

Prvo se dezinfikuje ubodno mesto,kao sto je dermatolog naveo,ubode se,bez ikakvog straha,jer to su tanke igle i dete je do sada na zalost,verovatno naviklo na ubode.
Da se propisana doza insulina i odmah nakon vadjenja se izvadi igla.
Jos par minuta,tupfer sa alkoholom kojim ste dezinfikovali ubodno mesto ostaje na mesto uboda.

Nakon 15 minuta od davanja insulina dete mora da jede.

Napred,samo hrabro....
 
Ako je insulin u penu onda je ubod pod pravim uglom.
Ako je obicna insulinska igla onda je ubod pod uglom od 45 stepeni.


Ubodno mesto:
*Spoljni deo podlaktice.
* Spoljni deo butine.
* Stomak..tri prsta od pupka.

Prvo se dezinfikuje ubodno mesto,kao sto je dermatolog naveo,ubode se,bez ikakvog straha,jer to su tanke igle i dete je do sada na zalost,verovatno naviklo na ubode.
Da se propisana doza insulina i odmah nakon vadjenja se izvadi igla.
Jos par minuta,tupfer sa alkoholom kojim ste dezinfikovali ubodno mesto ostaje na mesto uboda.

Nakon 15 minuta od davanja insulina dete mora da jede.

Napred,samo hrabro....

precizno, koncizno...
svaka čast! :ok:
 
precizno, koncizno...
svaka čast! :ok:

Hvala.

Zelela sam da pomognem ovom coveku a i vama Mr.Analiticar posto vidim da se slabije snalazite ali nije vam za zameriti posto sam procitala da ste farmaceut...
Znaci potrebna vam je i pomoc lekara neko ko ipak moze da da preciznije odgovore na ovakva pitanja recimo.



PS.Citam ujutru post i navijam da sve prodje kako treba... :)
 
Hvala.

Zelela sam da pomognem ovom coveku a i vama Mr.Analiticar posto vidim da se slabije snalazite ali nije vam za zameriti posto sam procitala da ste farmaceut...
Znaci potrebna vam je i pomoc lekara neko ko ipak moze da da preciznije odgovore na ovakva pitanja recimo.



PS.Citam ujutru post i navijam da sve prodje kako treba... :)
Normalno da je forumu ove vrste potreban i lekar i nadam se da će uskoro da dođe...
Ja sam odmah rekao da sam farmaceut, zar ne? :roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Normalno da je forumu ove vrste potreban i lekar i nadam se da će uskoro da dođe...
Ja sam odmah rekao da sam farmaceut, zar ne? :roll:

Da...zato i kazem... vi ste sada moderator i imate kako kazu ''vlast'' a i sami znate sta je vama kao istom gore navedenom potrebno da bi ovaj forum bio bolji.Zato napred imate lekara pred nosom koliko ja vidim.

PS.Slobodno moje postove iz ove teme koji nisu vezani za davanje insulina premestite.

http://forum.krstarica.com/threads/300833
 

Back
Top