SPORTSKA OPREMA

prvo spali tu masku, posto si kupio sranjce, pa kupi pravu masku :)
salim se
na suvu masku, sa unutrasnje strane na staklo stavi po kap, dve tecnog vima i istrljaj prstom preko povrsine stakla
ostavi desetak min da se osusi, pa isperi lepo i maska ti je spremna za upotrebu
pre svakog ulaska u vodu, pljuni na suvo staklo sa unutrasnje strane, razmazi prstom isperi u vodi i koristi
kad zavrsis sa ronjenjem, na kraju dana masku operi mlakom vodom i deterdzentom za sudove..lepo isperi i ostavi da se osusi za sledeci put..i tako svaki put
kad ti maska u toku koriscenja kasnije magli, da znas da je to masnoca koja se sa lica uvukla u silikon..kad dodje u kontakt sa hladnijom vodom od tvoje temperature, masnoca se opusti i razlije po staklu, pa maska magli
 
Kod traka za trcanje po mom iskustvu najbitnije je da znate koliko intenzivno cete koristiti traku. Ako cete je kupiti i trcati jednom nedeljno onda je dobra svaka traka. Ako mislite stvarno aktivno vezbati onda traka treba da bude nesto bolja. E sad, trake nisu jeftine pa sve zavisi od dubine vaseg dzepa. Po meni ne obracajte paznju mnogo na one nosivosti nego idite i licno pogledajte traku. Mora biti masivna. Ukoliko ste zensko ili muskarac do 70-80kg onda mogu proci i one standardne trake na kojima pise nosivost do 100kg. Ako ste 90+ kg, a planirate aktivno vezbati onda trazite jacu traku jer ce vas u suprotnom boleti glava kao i mene :) od silnih reklamacija i kvarova. Na svojoj gresci sam shvatio da tezina same trake mora biti 95+ kg i da motor bude minimum 2 ili 2.5ks za one koji su preko 90kg i aktivno vezbaju...
 
nike,adidas, ali su malo skuplje
mozda nadjes stariji model z:hm:

Lagan sam.imam oko 62 kg.Spremam se za beogradski polumaraton.trcim oko5-12 km

- - - - - - - - - -

Pa ako hoces dobre za asfalt, iskreno, mali ti je budzet. Koliko bi trcao kilometara na asfaltu, pri jednom treningu? I koliko imas kg?

Lagan sam.imam oko 62 kg.Spremam se za beogradski polumaraton.trcim oko5-12 km

- - - - - - - - - -

Evo mi izgledaju diobre
http://www.sportizmo.rs/nike-patike-dual-fusion-run-3-msl-men/a36162
 
Ako hoces jeftino imas u Iron ali su ti ti tegovi plasticni i punjeni peskom. Ako ispadnu i puknu mozes ih baciti. Ali cena je napovoljnija... Ako hoces klasicne tegove da traju ceo zivot onda uzmi livene. Oni jesu skuplji dosta ali kupis ih jednom i ne razmisljas. Ti tegovi su za moje potrebe najbolji. Samo dokupim tezinu kad mi zatreba. Sad sam dostigao maksimum i mislim da mi vise nece ni trebati. Sve zavisi za sta ti treba. Ako ces trenirat kratko i prestati onda su ti sa peskom super. Ako planiras ozbiljnije da vezbas i duze godina onda su liveni bolji izbor iako su skuplji. Treba proceniti u odnosu na potrebu...
 
image.aspx

http://www.djaksport.com/asics-muske-gel-pulse-7-n36910
 

Back
Top