Dekoracija

jance

Primećen član
Poruka
787
PROGLAS
Posto su resili da me izbace iz teme sa tortama jer se bavim NEjestivim dekoracijama a mozda budem od pomoci svima koji organizuju, slave, svadbare ili naprosto zele da im bude samo malo drugacije

OTVARAM OVU TEMU !

za perlice, sljokice, kristalcice, bonboncice i pokloncice, satene i balone, cvece i korsaze, bukete i ikebane, vaze i postamente.... i naravno moj omiljeni segment dekoracije
LEDENE FIGURE !
 
I odmah cu zloupotrebiti svoju inicijativu da kazem gde se najcesce kupuju stvari za dekoraciju, za one koji zele da pokusaju sami:
1. pancevacka pijaca
2. Kinezi
3. OTC Novi Beograd
4. Basta, Mali Mokri Lug
5. Cvet Dekor, Banovo brdo
Redosled je od jeftinijih ka skupljim ali ne obavezno i u rastucem kvalitetu !
 
Hvala Teta Ira, ali ideja nije moja :cool:
Znas ti da mene Smeh uvek uposli! :D Bar mentalno! :mazi:
Ima toliko ideja da mi se neke od njih zalepe i proganjaju me danima! :metla:
:andjeo:

Evo nekih sitnica po mom ukusu
 

Prilozi

  • Stamfordplazafullbackdrop.jpg
    Stamfordplazafullbackdrop.jpg
    27,8 KB · Pregleda: 109
  • DCP3905.jpg
    DCP3905.jpg
    38,1 KB · Pregleda: 106
  • royaldoltoncentrepiececroped.jpg
    royaldoltoncentrepiececroped.jpg
    45,7 KB · Pregleda: 95
  • IMG_1841.jpg
    IMG_1841.jpg
    24,7 KB · Pregleda: 98
Samo je poslednja kod nas i to samo zato sto su orhideje ... i neobicna je
a prve tri su mi primeri za :
1. plafon dekor kod nas malo zastupljen a izvodi se tonama platna i led diodama ... kakvi su plafoni u vecini nasih hotela i restorana ja bih svaki prekrila ovakvim zvezdanim nebom
2. vaza od livenog stakla na ogledalu a cvece iako veoma dekorativno nije nista posebno - pobogu ne moraju svi imati cvetne lopte od ruza... mnogo dekorativnog siblja u pravom kontekstu deluje osvezavajuce
3. naravno - ceski kristal ... druga boja, drugi zvuk...
ovo je vac teze izvesti ako nisu vlasnistvo domacina...
 
A posto je vec vrucina, dok stizete sa posla ja cu vam zbuckati nesto za osvezenje na moj nacin:
 

Prilozi

  • LiraDvor.jpg
    LiraDvor.jpg
    62,7 KB · Pregleda: 60
  • VelefarmTH.jpg
    VelefarmTH.jpg
    18 KB · Pregleda: 720
  • AnanasTJ.jpg
    AnanasTJ.jpg
    26,2 KB · Pregleda: 59
Zvezdano nebo je relativno skupo jer su skoro obavezne skele i dva snazna momka da to izvedu (ma sta je skupo , kad ih vidis kako se veru ihaaaa ! ) ali to i glavni sto izdignut na podijumu su mi nekako trenutno vrhunske stvari u dekoraciji . (ne prelaze 4cifre u ceni )
Probacu da nadjem i sliku tog stola .

A sto se tice leda - najtrazenija velika figura je labud kroz koga se sipa sampanjac - ima slika ovde negde na forumu a vrh u svetu su vencanja na snegu na +30 (to su zadovoljstva od 5cifara)
Nisam sigurna da li bi to mogli da izvedemo ali bih svakako pokusala ...

Evo ove slike sto je mutna - ponovo
 

Prilozi

  • Velefarm.jpg
    Velefarm.jpg
    25,4 KB · Pregleda: 87
I jos neki impozantni radovi na temu plafona
Rade se i kod nas i to sve vise samo u manjoj formi
 

Prilozi

  • wedding%20decor%20Ceiling%20decor.jpg
    wedding%20decor%20Ceiling%20decor.jpg
    34 KB · Pregleda: 57
  • wedding%20decor%2008.jpg
    wedding%20decor%2008.jpg
    40 KB · Pregleda: 56
Jance zaista izuzetno.
Steta sto nasi hoteli ne uvedu nesto od ovoga nego je u salama za vencanja cesto nevidjenu kic. Skoro sam na jednoj svadbi videla stolove ukrasene palsticnim cvecem i to nalik onim od kojih se prave venci za groblja a tanjiri su bili sa nekim logom nalik onima iz menze izlizani i naizgled neoprani jer je od silne upotrebe i porcelan poprimio neku prljavu boju. Pri tom zakup sale i ostalog nije bio mali.
 
Tema je odlicna!
Potrebna i odlicna!
Odnela sam i presekla ohoho torti za svoj kratki radni vek u poslasticarstvu. Ali kao nadogradnja bilo kom vidu poslasticarstva je dekor . Svi koji malo prerastu isporuke torti bilo iz firme ili kuce uvek imaju uske veze sa ljudima koji se bave dekorom prostora ili organizatorima vencanja. Ono sto je kod nas bilo cist SF ( organizovana vencanja od strane agencija) sad i kao deo trenda i kao stvar potrebe je pocelo da bude realnost. Neki sto zbog mode , a drugi zato sto nemaju dovoljno vremena a imaju para zele da neko zavrsi ukusno posao za njih . Imperativ je da bankete i neka znacajna primanja rade ljudi koji su strucni za to.
Predlazem da svako kad naleti na dobru sliku dekora bilo kog vida , jel stola, sale , kuhinje , opreme postavi ovde... Sve sto je lepo i sto moze biti ideja da se postavlja ovde i tako obogati tema koja moze svima da bude za oko prijatna, ali i da da primer o ukusu i nekim pravilima u dekoraciji...
 
E sad moram i tu da kazem jednu vaznu stvar: u vecini restorana ste uslovljani dekoracijom. Kao i za fotografa! :rtfm:
Ako neces nase nemoze nista sa strane.:mafijas:
Pa sad ako imate srece taj restoran vam uvaljuje saten stolice po 2EU od agencije kod koje kostaju 1EU,ali i to je negde u redu jer vam je i vino skuplje u restoranu nego u prodavnici. :ok:
Nezgodnija varijanta je kad restoran ima svoje sopstvene navlake, jer ce se tu provuci i koja rupica i koja flekica jer prosto ni te zene koje su time dodatno opterecene niti hoce niti mogu da koriguju te sitnice. :(
I za to plasticno cvece sam cula u jednom restoranu a dekoracija je po gostu kostala 5EU! To je tako PUNO ! Za svadbu od 200ljudi to je "soma evrica" I to provuku kroz meni - kud ode onih 15 daj jos 5 pa da sve bude u redu a kad dodjes samo da kukas. :rida::rida::rida:

Ima tako pristojinih dekoracija za 300-500EU (100-200gostiju) i jos da biras cvetice!
 
oh hvala hvala :manikir:
pa da parafraziram jednu divnu forumasicu :
takva sam po celom telu ! :zcepanje:
dok ne bude konkrentih zahteva ja cu lepo da kacim sta se meni svidja ...

Ovako to izgleda kad se tom detalju zvanom TORTA posveti dostojna paznja:
-sve slike su sa stranih sajtova dok sa sobom i moderatorom ne izbistrim sta mogu i smem da posaljem sa nasih sajtova i/ili licnih slika-
 

Prilozi

  • 8KL7QTCAEM80D3CAROBPVUCAK0U4GOCAR54OAVCAQQETXGCA3DFJ54CAC480LSCAK6MOGZCA5LZLYYCALHCN0RCA8X12NECA.jpg
    8KL7QTCAEM80D3CAROBPVUCAK0U4GOCAR54OAVCAQQETXGCA3DFJ54CAC480LSCAK6MOGZCA5LZLYYCALHCN0RCA8X12NECA.jpg
    2,6 KB · Pregleda: 637
  • BF6J3ACAIAQ4T8CAP46K8NCAPSI06PCA1W0I3OCAFC23A5CADBLXBYCAMADNQ5CAEH4UL2CAYG7206CACJ61KXCA3V9JZDCA.jpg
    BF6J3ACAIAQ4T8CAP46K8NCAPSI06PCA1W0I3OCAFC23A5CADBLXBYCAMADNQ5CAEH4UL2CAYG7206CACJ61KXCA3V9JZDCA.jpg
    3,5 KB · Pregleda: 635
  • IK2HOCCAMH0OF1CAXIRU3QCADV4DBZCAOSL7VHCAQ9QNF0CAFP5DT8CANH0JGKCANJ5T2BCAM7H3DZCAWHCNWKCAJWAUEACA.jpg
    IK2HOCCAMH0OF1CAXIRU3QCADV4DBZCAOSL7VHCAQ9QNF0CAFP5DT8CANH0JGKCANJ5T2BCAM7H3DZCAWHCNWKCAJWAUEACA.jpg
    2,9 KB · Pregleda: 645
  • RZ2CD0CA9V4FK4CAZXN5QNCA0TR2LNCAR3O7DHCAH8XO5JCAL12CYFCA8W5Y21CA1J1ZTNCA825JLICAEUOFS4CAVXC6OGCA.jpg
    RZ2CD0CA9V4FK4CAZXN5QNCA0TR2LNCAR3O7DHCAH8XO5JCAL12CYFCA8W5Y21CA1J1ZTNCA825JLICAEUOFS4CAVXC6OGCA.jpg
    3,9 KB · Pregleda: 638
  • S8Q053CA4IUC7PCA2P749WCAVIJ3AGCAG2OHYVCA047256CAXVG9ZFCAYADOQUCAIUN7JLCA6B9EKOCAUDI1LJCAKR6QURCA.jpg
    S8Q053CA4IUC7PCA2P749WCAVIJ3AGCAG2OHYVCA047256CAXVG9ZFCAYADOQUCAIUN7JLCA6B9EKOCAUDI1LJCAKR6QURCA.jpg
    4,3 KB · Pregleda: 625
Janče nam se vratila sa odmora, orna i raspoložena za rad :klap:.
Tema je odlična, svi znamo koliko je važno da ono što spremimo bude lepo i "na oko". Naravno, da je i u pravom ambijentu, da se ve uklapa i ima smisla.
Tema, naravno, ne pripada samo autorki, već i svima koji imaju nešto da dodaju, pitaju, posavetuju, kažu...
Što se slika tiče, koliko znam, nemamo nekih ograničenja.
 
:heart:
E pa lepo kad zavrsis i postavis te dekoracije lepo uslikaj pa se vidimo u ponedeljak sa izvestajem!
Nadam se ucescu i pomoci i osaltalih :))) )kojima je suvise vruce a obozavaju leto :)))))))))))
:hahaha:
 

Back
Top