LETOVANJA

Zlatibor :roll:
Znate li vi deco za neku drugu planinu u Srbiji osim Zlatibora (i Kopaonika, ajde...)?

Bez uvrede, ali mislim da ni za njega ne biste znali, .

Ja sam stalno kao dete letovala tamo,i uzasavam se od onoga sto su uradili toj prelepoj planini.....Sve tamo postaje komercijalizovano,nekako vestacko ,da tako kazem:(

Meni strasno smeta sto je tu sad pravi mali grad,priroda otisla do djavola...:sad2: Zato vec 5 godina nisam bila tamo,ne mogu da gledam na sta lici:evil::evil:
 
Pa da. O tome pricam upravo.
Mene baba vodala kao klinca tamo, a to je bilo jos '80-tih. I tada su tamo bila samo ona dva hotela, Palisad i Zelenkada, ako se dobro secam i nesto malo pratecih objekata gore oko Palisada... i benzinska pumpa :lol:
Ostalo je bilo... siroko ti lepo polje, uzmi pa se setaj. Poslednji put sam tamo bio '92 na rekreativnoj i posle toga samo u prolazu, godinama. Negde od kraja '90-tih su tamo poceli malo po malo da grade, a u zadnjih par godina su mu bash yebali mater. Moji su bili pre 2 ili 3 godine i pokazuju mi fotke... ok izgleda kao austrijsko alpsko naselje... ali brate, tu je problem, naselje je celo postalo.
A posebno mi se ne svidja ekipa ljudi koju taj Zlatibor sada privlaci. Da nema kafica i diskoteka 95% tih ljudi ne bi bili tamo.
 
E to poslednje..Ja pamtim Jugopetrol i Palisad,ali to sve odavno nije vise To...Ne znam,obozavala sam onaj miris oko jezera,miris bora i ostalog drveca,sad mi sve to dodje nekako ''prazno''...planina bez duse!

A pola zivota sam provela tamo,i sad mi se gadi.
 

Back
Top