Milo Đukanović: Stvara se atmosfera za moju likvidaciju

gost 150019

Elita
Poruka
20.524
Da li je doteralo "cara do duvara"???

image.jpg


Nebojša Medojević: „Duvanski kartel" odgovoran za 15 ubistava!

BEOGRAD - Nebojša Medojević, lider crnogorskog Pokreta za promene, tvrdi za Press da je istinita svaka optužba Ratka Kneževića, koju je izneo na račun Mila Đukanovića.

- Naravno da sve verujem Kneževiću. Prvo, on i Đukanović su kumovi. Zatim, Knežević je Milov vrlo blizak politički saradnik, čovek koji je vodio trgovinsku misiju Crne Gore u SAD. Dakle, kao Milov čovek od velikog poverenja, Knežević je do detalja znao šta se dešava i kada su u pitanju organizovani kriminal, šverc cigareta, ali i mnoga ubistva koja su i do danas ostala nerasvetljena.

Tražili ste da Tužilaštvo Crne Gore ispita navode Kneževića.

- Lično sam od državnog tužioca Vesne Medenice zatražio da Knežević i bude saslušan! Ona je bila toliko uplašena da je sva drhtala, bila je unezverena od straha. Ali ni Đukanoviću nije bilo svejedno pre dva dana u parlamentu kada se pojavio prvi deo intervjua. Toliko je bio nervozan, da me je čak optužio da stvaram atmosferu za njegovu likvidaciju.

Šta je po vašem mišljenju najstrašnije od svega što je Knežević izneo na račun Đukanovića?

- Pa, upravo ubistva. Na osnovu onoga što je ovde u Crnoj Gori javna tajna, i onoga što Knežević iznosi, u pitanju je najmanje 15-ak ubistava koja su još nerasvetljena! I sva ona imaju veze sa organizovanim kriminalom, švercom cigareta, sa kojima su povezani i crnogorski političari.

Ima li u Kneževićevom intervjuu nešto što do sada niste znali?

- Ne mnogo toga, ali recimo da su se Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić u Parizu sastajali sa Đukanovićem i Subotićem. A sada, da li slučajno ili ne?! To samo oni znaju.

S. Vojinović

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=73628&sectionId=37
 
Da vidimo ko je ovaj čovek?

Šta kaže wikipedia...

180px-MiloDjukanovic-USDOD991104-D-9880W-055-cropped.jpg


Milo Đukanović
Izvor: Wikipedia
Skoči na - Скочи на: navigacija- навигација, pretraga - претрага
Milo Đukanović

Milo Đukanović (15.2. 1962.) je crnogorski i bivši jugoslavenski političar koji se nalazio na funkciji predsjednika i premijera Crne Gore. Kao premijer je služio od 1991. do 1998, a od 1998. do 2002. je bio predsjednik. Od 2003. do 2006. je bio premijer, da bi se od 2008. se ponovno nalazi na mjestu premijera.

Politikom se počeo baviti kao član Saveza komunista Jugoslavije, da bi početkom 1989. godine kao pristaša Slobodana Miloševića sudjelovao u tzv. antibirokratskoj revoluciji kojom je svrgnuto tadašnje partijsko rukovodstvo u Crnoj Gori te postao vodeći ćlan nove nomenklature. Prvih je godina, zajedno sa svojim bliskim suradnikom Momirom Bulatovićem bio saveznik Miloševića. Nekadašnji Savez komunista Crne Gore je pod njegovim rukovodstvom transformiran u Demokratsku partiju socijalista koja je otada dobijala sve višestranačke izbore. Za vrijeme raspada Jugoslavije je podržavao Srbiju, a crnogorske snage sudjelovale u ratu protiv Hrvatske i opsadi Dubrovnika. Godine 1992. je Crna Gora pod njegovim vodstvom postala dio nove države pod nazivom Savezna Republika Jugoslavija.

Tu je politiku napustio 1997. godine, te kao cilj svoje stranke i vlade naveo osamostaljenje Crne Gore. Iako se zbog toga razišao sa dijelom svojih dotadašnjih pristaša, u tome je imao snažnu podršku Zapada i velikog dijela crnogorske javnosti. Taj je cilj ostvaren postupno - 2003. godine je formirana konfederalna Državna zajednica Srbija i Crna Gora, od koje se Crna Gora konačno odvojila referendumom 2006. godine.

Đukanović se smatra kontroverznom ličnošću - dok ga jedni smatraju ocem nacije, drugi mu zamjeraju umiješanost u kriminalne radnje.
 
Da li je doteralo "cara do duvara"???

image.jpg


Nebojša Medojević: „Duvanski kartel" odgovoran za 15 ubistava!

BEOGRAD - Nebojša Medojević, lider crnogorskog Pokreta za promene, tvrdi za Press da je istinita svaka optužba Ratka Kneževića, koju je izneo na račun Mila Đukanovića.

- Naravno da sve verujem Kneževiću. Prvo, on i Đukanović su kumovi. Zatim, Knežević je Milov vrlo blizak politički saradnik, čovek koji je vodio trgovinsku misiju Crne Gore u SAD. Dakle, kao Milov čovek od velikog poverenja, Knežević je do detalja znao šta se dešava i kada su u pitanju organizovani kriminal, šverc cigareta, ali i mnoga ubistva koja su i do danas ostala nerasvetljena.

Tražili ste da Tužilaštvo Crne Gore ispita navode Kneževića.

- Lično sam od državnog tužioca Vesne Medenice zatražio da Knežević i bude saslušan! Ona je bila toliko uplašena da je sva drhtala, bila je unezverena od straha. Ali ni Đukanoviću nije bilo svejedno pre dva dana u parlamentu kada se pojavio prvi deo intervjua. Toliko je bio nervozan, da me je čak optužio da stvaram atmosferu za njegovu likvidaciju.

Šta je po vašem mišljenju najstrašnije od svega što je Knežević izneo na račun Đukanovića?

- Pa, upravo ubistva. Na osnovu onoga što je ovde u Crnoj Gori javna tajna, i onoga što Knežević iznosi, u pitanju je najmanje 15-ak ubistava koja su još nerasvetljena! I sva ona imaju veze sa organizovanim kriminalom, švercom cigareta, sa kojima su povezani i crnogorski političari.

Ima li u Kneževićevom intervjuu nešto što do sada niste znali?

- Ne mnogo toga, ali recimo da su se Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić u Parizu sastajali sa Đukanovićem i Subotićem. A sada, da li slučajno ili ne?! To samo oni znaju.

S. Vojinović

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=73628&sectionId=37

Nema Milo čega da se boji, Medojević je gotovo nevažan faktor na političkoj sceni Crne Gore, a i ako je imao neke planove, razotkriven je.
 

-.

Ima li u Kneževićevom intervjuu nešto što do sada niste znali?

- Ne mnogo toga, ali recimo da su se Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić u Parizu sastajali sa Đukanovićem i Subotićem. A sada, da li slučajno ili ne?! To samo oni znaju.
S. Vojinović

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=73628&sectionId=37



Meni ovo najinteresantnije:zper:...pa cekam sled dogadjaja:per:

A ovo za mila i duvan i sve to , pa do Pukijevog ubistva:D, pa to i vrapci na grani sve znaju odavno:D

Pa cim je Pukanic raznet nije trebalo Knezevic da prica, ja sam odmah rekla , neka pitaju mila, Caneta i ekipu, a cak nisam nesto ni pratila sve te afere:D
 

Back
Top