Pomoć oko izrade seminarskih, grafičkih, diplomskih i drugih radova

  • Začetnik teme Dragana013
  • Datum pokretanja
D

Dragana013

Gost
E pa ja uzela temu za maturski rad (Elektrostaticke masine), znam ja sve to-ALI NEMAM NI ZA 5 KUCANIH STRANA A KAMOLI VISE!!!!! Ukoliko neko ima informacije o literaturi koja sadrzi opsirniji opis ovog sadrzaja, molim JAVITE! :lol: Treba mi za 1.3.2004. da znam da li da pokusavam da se guzvam u biblioteci a znam da nemaju nista...
:roll: HVALA UNAPRED
 
Poslednja izmena od moderatora:
Potrebna mi je naka literatura za maturski rad i z "Merenja u Avtomatizaciji" na temu "merene temperature" ako neko ima nesto od ovoga ili zna neki sajt na tu temu nek mi javi. Veliko HVALA unapred..
:idea:
u koju skolu ides?
aj mogu da piram nekoga od numericara da li ima nesto od toga
posto mi roboticari nemamo predmet automatizacija

ili ako hoses mogu profu da pitam da mi on preporuci koji sajt pa da ti prosledim
posalji mi samo poruku da ne zaboravim
 
Poslednja izmena od moderatora:
u koju skolu ides?
aj mogu da piram nekoga od numericara da li ima nesto od toga
posto mi roboticari nemamo predmet automatizacija

ili ako hoses mogu profu da pitam da mi on preporuci koji sajt pa da ti prosledim
posalji mi samo poruku da ne zaboravim

pa svejedno mi je, odnosno sta je tebi lakse. svaka pomoc mi je dobrobosla. ajd pozzz
 
Poslednja izmena od moderatora:
Posto nisam bas iskusan sto se tice pretrage na goooooglu a treba mi za neki seminarski sto vise flash animacija i video zapisa za frikcione, lancane i kaisne prenosnike. Bio bih veoma zadovoljan ukoliko bi neko od iskusnijih ljudi uspeo da me dovede do direktnog linka gde mogu skinuti ove animacije. Ne moze ni da skodi ukoliko naletite na neki seminarski o spomenutoj temi ali na prvom mestu su mi ove animacije.
 
u izradi diplomskog rada dosao sam do problema hemijskog odredjivanja tanina.Dali mozete da mi posaljete nacin odredjivanja tanina.Posto zbog odsutnosti nisam na ovoj e-mail adresi molim da mi posaljete odgovor na: mdragan71@yahoo.com
Unapred zahvalan na svakom odgovoru.

Pa ovo nije forum za prirodne nauke.O odredjivanju koncentracije tanina mozes da nadjes na internetu.Predi na forum "Prirodne nauke".
 
Poslednja izmena od moderatora:
Potrebna mi je literatura ili neki textovi vezano za Keramicarke radove i lijepljenje plocica na sanitarne uredjaje, i zvucna i toplotna izlolacija prostorija
nigdje to da nadjem na netu, tj nisam bas su ovoj sferi ali mi ti textovi trebaju zbog jednog maturskog rada

Znaci potrebno mi je bilo sta sto je vezano za ove teme, neka objasnjenje ili slike kako se i sta radi i teopretski dio , sta , kako i zasto...

Hvala unaprijed
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zdravo narode pomagajte danas sam izvlacio temu za maturski ,i eto u oblasti MEMORIJE ispade mi -izvukoh BISTABILE (JK BISTABIL ,SR BISTABIL,ANALIZA SKLOPA SA T BISTABILOM )

Ako neko nesto zna o ovome znaci svaka pomoc je dobrodosla ..............STO GOD ZNATE ILI IMATE O OVOME MOLIM VAS DA MI NAPISETE ...VELIKO HVALA...
Pun naziv im je bistabilni multivibratori sa kolektorskom spregom, ili popularno flipflop (prevrtac). Na engleskom (za pretragu netom): bistable multivibrator. Probaj da nadjes neku literaturu iz digitalne elektronike namenjenu studentima elektronike, da ti ne preporucujem knjige (zbog izraza koje koristis nisam siguran za zemlju odakle si, a ja poznajem samo literaturu koju mozes naci uglavnom u BG). U principu potrebno ti je da nabacas sto vise sema, tj raznih izvedbi (u RTL, TTL, DTL tehnici, sa mosfetovima...), kazes nesto o istorijatu, razlozima za razvoj RS>T>JK, nacinima okidanja...

Verovatno se ocekuje da prikazes kako dolazi do izmena stanja u odnosu na pobudne signale za analizu T flipflopa i tako popunis funkcionalne tabele: impuls na bazu neprovodnog tranzistora (za S i R ulaze) povecava potencijal baze, tako da ga dovede u aktivni rezim, ujedno taj rast potencijala izaziva porast kolektorske struje istog tranzistora, sto smanjuje potencijal na tom kolektoru, sto se spregom prenosi na bazu drugog tranzistora (koji je u zasicenju), tj pad potencijala ga spusta u aktivni rezim, sto se manifestuje opadanjem njegove kolektorske struje, pa raste potencijal na kolektoru i taj rast se spregom prenosi na bazu prvog tranzistora i zapocinje kumulativni proces, koji na kraju dovodi do toga da prvi tranzistor, na koji je doveden upravlacki signal (pre dovodje impulsa neprovodan kao prekidac) dospe u zasicenje, a drugi u neprovodno stanje (ranije bio u zasicenju). T signal je tome slicno, samo sto deluje prvo na kolektor... Shvatices bolje kada pogledas semu i procitas malo o tome.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top