Gimnazija. Da ili ne?

Ja ucim ekonomsku, i podrzavam gimnaziju.
Zato sto, gledajuci s mog aspekta, gimnazija pruza sire obrazovanje od ekonomske.
Psihologija, logika, dva strana jezika, umetnost...recimo da je to ono sto ja u ekonomskoj nemam a volela bih da imam.
Mozda bi losa strana bila to sto, opet uzevsi u obzir ekonomsku, to sto sa ekonomskom imate zvanje ekonomiste a sa gimnazijom nista.
 
Ja ucim ekonomsku, i podrzavam gimnaziju.
Zato sto, gledajuci s mog aspekta, gimnazija pruza sire obrazovanje od ekonomske.
Psihologija, logika, dva strana jezika, umetnost...recimo da je to ono sto ja u ekonomskoj nemam a volela bih da imam.
Mozda bi losa strana bila to sto, opet uzevsi u obzir ekonomsku, to sto sa ekonomskom imate zvanje ekonomiste a sa gimnazijom nista.

Po hiljaditi pu Daaa....Upisite gimnaziju zasto ne, ako ste spremni da ucite!:lol:
 
Ja smatram da je gimnazija dobra škola i ne kajem se uopšte što sam se upisao na opšti smer iste.
Mora puno da se uči,ali tako se steknu radne navike za dalje, i dobra je za one koji još uvek nisu sigurni šta žele da studiraju...

Naravno, i stručne škole su dobre. ( sve u zavisnosti šta ko voli)
Eto,baš u toj ekonomskoj imaju samo jedan jezik,ali zato imaju stručne predmete koji će im kasnije pomoći...
 
U ekonomskoj ima dosta sturucnih predmeta, koji su naravno, u skladu sa onim sto se u ekonomskoj uci, ekonomija, novac, bankarstvo i slicno.
Nije ni gimnazija toliko teska koliko se prica, mora da se uci, normalno, kao i u svakoj skoli, ako zelite da imate zadovoljavajuci uspeh.
 
Gimnazija.

Da ili ne?
Zašto za,a zašto protiv? :)
Mišljenje o školi... ;)

dobijash opshte obrazovanje i mogucnost da odaberesh gotovo bilo koji fakultet, nisi ogranichen na jednu oblast.
protiv - ne postoji bilo koji vid prakse niti predmet koji bi tako neshto eksplicitno zahtevao. Knjige koje se koriste u gimnazijama dosta zastarele i pune nepotrebnih informacija.

mishljenje - ne treba ici ako ne planirash faks. a i generalno su tezhe od struchnih shkola, tako da ako nisi za uchenje, oprosti se od gimnazije.
 
Hmmm ja idem u gimnaziju i to u Prvu Kragujevacku i mislim da je gimnazija adekvatan izbor za coveka koji je spreman da uci gomilu gluposti i nesto malo korisnog, da ima gomilu dilea za profesore i nesto malo onih zaista vrednih i za onog koji ne zna sta da radi posle ... takodje mislim da je i pored svega ovoga jedno 10 x bolje upisati gimnu nego bilo koju drugu skolu , osim neke opcije privatne skole u kojoj bi imao sirok izbor predmeta ili neke umetnicke....
 
Gimnazija.

Da ili ne?
Zašto za,a zašto protiv? :)
Mišljenje o školi... ;)

Po meni,ne.Ja sam bivsi gimnazijalac.Ne, jer u slucaju da ne upises zeljeni fakultet,bude dosta tesko za snalazenje (govorim o tome,ako si bio na primer prirodnjak,pa ne upises prirodne nauke,vec fakultet drustvenih nauka.. i sl.)...Meni je barem tesko palo tada...I zavisi u kom mestu je Gimnazija...ne znam iz kojeg si mesta,ali u mom je mestu Gimnazija mesto za izivljavanje pojedinim ljudima,na deci koja ni kriva ni duzna ispastaju ... cast izuzecima i dvnim ljudima,od kojih sam puno naucila i sa kojima i dan danas nakon 7 godina stanem na ulici da se ispricam,kada se sretnemo.. Elem,za ,jer zaista pruza siroko opste obrazovanje,od svega po malo sto se kaze,stices dobre radne navike,jer nema nista od kampanjca,ides na mnogobrojne izlozbe,u pozorista i sl. Pruza siroko obrazovanje,ali po meni suvise opste, iako si smerski vec odredjen na pocetku godine...Sa ovim godinama,kada bih opet mogla,upisala bih srednju skolu sa usmerenim profilom obrazovanja,nikako Gimnaziju.:)
 
Ja sam pohađao i gimnaziju i srednju stručnu školu. Gimnazija ima jednu prednost: tamo je mnogo bolje zezanje (naravno ako znaš da odabereš ljude sličnih afiniteta), ima uglavnom podjednako i mladića i devojaka (veoma bitna stvar).
 
Ja ucim ekonomsku, i podrzavam gimnaziju.
Zato sto, gledajuci s mog aspekta, gimnazija pruza sire obrazovanje od ekonomske.
Psihologija, logika, dva strana jezika, umetnost...recimo da je to ono sto ja u ekonomskoj nemam a volela bih da imam.
Mozda bi losa strana bila to sto, opet uzevsi u obzir ekonomsku, to sto sa ekonomskom imate zvanje ekonomiste a sa gimnazijom nista.

Zar? :eek:
Mogla bi da radis sa 19 godina kao ekonomista? :confused:
Omg


"tema:ja cu posle gimn. fakultet.
Inace,gimn. je za nekog ko trenutno nema predstavu sta zeli da upise,da ima malo vremena da razmisli...Ja sam filolosku gimn. pa tako vec imam zeljuu.
Inace,da nisam upisala ovu,upisala bih bilo koju drugu gimn. :)
 
Ne baš kao ekonomista nego kao ekonomski tehničar, ako je to ono što te najviše zaprepastilo :)

e sad šta radi tehničar a šta diplomirani ekonomista nemam pojma, to će ti reći MagicFlower, ali pretpostavljam da ekonomista ima više odgovornosti i veću platu...


inače, ne slažem se s tim da je gimnazija za onog ko ne zna šta hoće... ja znala šta hoću od šestog razreda i zato je gimnazija bila jedina logična mogućnost!
 
Ne baš kao ekonomista nego kao ekonomski tehničar, ako je to ono što te najviše zaprepastilo :)

e sad šta radi tehničar a šta diplomirani ekonomista nemam pojma, to će ti reći MagicFlower, ali pretpostavljam da ekonomista ima više odgovornosti i veću platu...


inače, ne slažem se s tim da je gimnazija za onog ko ne zna šta hoće... ja znala šta hoću od šestog razreda i zato je gimnazija bila jedina logična mogućnost!

O tome pricam

:cmok:
 
DA DA DA i DA!!! gimnazija je bolja jer ti ne daje nikakva ogranicenja kad je zavrsis tj. mozes da upises koji god hoces fakultet, pruza ti brdo podataka koji ce ti svakako trebati u zivotu, ako ni zbog cega drugog onda zbog opsteg znanja.Takodje gimnazija ti na neki nacin priblizava od svega po malo, pa ti mozes da nastavis da studiras ono sto ti se ucini da najvise volis...npr. ako upises neku strucnu, npr ekonomsku, nikad neces doci u neki dublji dodir sa biologijom, fizikom, istorijom, pa neces ni moci da saznas da li ti se to zaaista svidja, ili ne...
 
Gimnazija nije ono sto je nekada bila, a to ti kazem jer i sam idem u gimnaziju i svestan sam svih njenih mana koje mnogi gimnazijalci ne zele da priznaju. Da ponovo biram sta bih upisao, upisao bih srednju medicinsku skolu jer je po meni to najbolja skola za one kao sto sam ja, tj. potencijalne studente medicine. I mislim da manje zivaca izgubis u srednjoj strucnoj skoli. Mada, na tebi je da odlucis i da ne slusas druge, jer je najbolje kada sam doneses pokoji zakljucak..:worth:
 
Gimnazija nije ono sto je nekada bila, a to ti kazem jer i sam idem u gimnaziju i svestan sam svih njenih mana koje mnogi gimnazijalci ne zele da priznaju. Da ponovo biram sta bih upisao, upisao bih srednju medicinsku skolu jer je po meni to najbolja skola za one kao sto sam ja, tj. potencijalne studente medicine. I mislim da manje zivaca izgubis u srednjoj strucnoj skoli. Mada, na tebi je da odlucis i da ne slusas druge, jer je najbolje kada sam doneses pokoji zakljucak..:worth:

Pa to jeste tvoje misljenje:hahaha:
Tebi kao ,,buducem lekaru,, ili sta vec naravno da je bolja medicina, ali mnoga omladina koja upisuje gimnaziju nije da nece da prizna njene mane nego ti ne kapiras tu neke stvari, ta omladina koja upisujee gimnaziju 90% njih pojma nema sta ce i koj ce fakultet da upisuje, ja kada sam dosao nisam imao pojma:confused:
Znao sam da cu nesto za matematiku ili hemiju, ali opet suvise neodredjeno i zbog toga sam je upisao i ne kajim se uopste, sada kada sam gotovo siguran da ce to biti farmacija ili hemija opet da me pitaju da li zelim gimnaziju ili medicinu ili farmaciju opet bih odabrao gimnaziju i to ne bilo koju nego ovu u koju sad idem jer sam krajnje zadovoljan svime. Mislicete da je nemoguce ali od svih profesora u gimnaziji meni je samo jedan isai na zivce samo jedan jedini, i to ne manje vise zbog sebe samog nego zbog predemta koji je predavao pa mi se i ona ogadila kao osoba, ali sada kada nemam vise taj predmet shvatam neke njene reci, i stvari koje nam je rekla pa ako nissam naucio njen predmet kao predmet dala mi je mnoge lekcije za kroz zivot na kojima sam joj zahvalan...
I zbog toga mi se dopada ,,moja,, gimnazija jer u njoj radi iskljucivo tim kvalitetnih ljudi dobrih pedagoga i strucnjaka u svojim oblastima...
Eto tako...:cool:
 
Gimnazija nije ono sto je nekada bila, a to ti kazem jer i sam idem u gimnaziju i svestan sam svih njenih mana koje mnogi gimnazijalci ne zele da priznaju. Da ponovo biram sta bih upisao, upisao bih srednju medicinsku skolu jer je po meni to najbolja skola za one kao sto sam ja, tj. potencijalne studente medicine. I mislim da manje zivaca izgubis u srednjoj strucnoj skoli. Mada, na tebi je da odlucis i da ne slusas druge, jer je najbolje kada sam doneses pokoji zakljucak..:worth:

A jel znas ti sta je nekad gimnazija bila?
Bas me zanima sta ces mi reci, cujem mnoge koriste te ,,izlizane,, fraze U moje vreme/Nekad/Bese tako i tako a sad je ovako ... Ajd majketi kazi mi sta je gimnazija pre bila :aha:
 

Back
Top