DUŠA PUTOVANJE

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.207
Putovanje višim i najvišim svetovima je moguće samo ako se izvodi u čistom Duša Telu. Astralno telo i putovanje je vezano samo za Astralni svet tamo gde najveći broj ljudi inače odlazi posle smrti fizičkog tela.

Duša Putovanju prethodi putovanje u snovima nastavlja se svesnim putovanjem koje prerasta u čisto duhovno znanje i razumevanje.

Usput je neophodno odraditi svu svoju karmu iz ranijih života. Takodje je neophodno izvoditi duhovnu vežbu na dnevnoj osnovi što je pevušenje svetog i drevnog imena Boga.

Ovo je put i način kojim pojedinac još za ovog života može odraditi svu raniju karmu, ući u čisto duhovne svetove te ostvariti realizaciju najviših stanja svesti.
 
Odlična tema..ali šta se podrazumeva pod tim "najviše stanje svesti"?
Kad bi definisali taj pojam, znali bi ćemu težimo ali s obzirom da
nismo u tom najvišem stanju svesti kako možemo biti sigurni u to da
radimo pravu stvar?
Da li je to možda utopija?
 
LBarbara, ako budem uspeo makar nagovestiti ono što predstavlja visoku svest biće dobro.
To je produbljenost razumevanja sebe i života, sagledavanje rešenja životnih problema te razumevanje uzroka i posledica onoga što se dogadja. To je umeće saradnje sa samom sveprisutnom i sveznajućom suštinom života koja je čoveku uvek pomagala preko naizgled slučajnih podudarnosti ali i preko noćnih i budnih snova.
Sa duhovnim vežbama počinje i lagana gradnja uzajamnog poverenja sa ovom životnom suštinom koju ovde znamo pod imenom Sveti Duh.
(Napomenimo da intelektualno znanje nije svest već je samo „instrument“ koji nam može poslužiti u našim dnevnim aktivnostima a naročito na našim poslovima da zaradimo za svoju egzistenciju. Ali, način upotrebe intelektualnog znanja zavisiće od svesti same osobe – hoće li ga upotrebiti u konstruktivne i napredne svrhe za dobrobit čovečanstva ili u ona suprotne...)
 
Ovo je metoda koju su koristili mnogiduhovni velikani u prošlosti. Metoda koja je sa razlogom držana izvan saznanja javnosti i sa razlogom iznešena u javnost krajem prošlog milenijuma.
Ovde treba pokazato dobru volju, odvajati dnevno po desetak minuta vremena, ispuniti se ljubavlju i probati.
Sedi se na stolici slično kao za meditaciju (mada sa može ležati i u krevetu). Sa zatvorenim očima i pogledom blago usmerenim u predelu čela najpre se udahne duboko nekoliko puta, setimo se nekog nedavnog prijatnog dogadjaja da bi se opustili a onda tiho ili u sebi kod svakog izdisaja pevušimo HU (kao Hju-u-u-u-u). Posle otprilike pet minuta pevušenja ostanemo sedeti i osmatrati i osluškivati jer možemo videti Svetlost ili u svojoj glavi čuti Zvuk. Ovi su dvojni aspekt Svetoga Duha.
Uz ovu vežbu pre ili posle spavanja treba zapisivati svoja osećanja, uvide, snove i dnevne dogadjaje.
Takodje kada nam je teško dobro je pevušiti HU u sebi (nikako da bismo druge menjali). Tada ili dobijemo pomoć, ili snagu da istrajemo, ili razumevanje. Pomoć najčešće dodje preko drugih ljudi koji će iznenada sebe naći tu ...a može doći i na koji drugi način.
Ako neko proba ovu duhovnu vežbu bar za jedno mesec dana shvatiće da li je to za njega i da li ima efekta.
 
Poslednja izmena:
Sinoć dugo nisam mogla da zaspim i setim se tebe..dodjem i isprobam ovo...
..iznenadjena sam, iskreno..tako sam se opustila i zaspala tako mirno, čini mi se
da se nisam mrdnula celu noć..ne sećam se šta sam sanjala ali sam se probudila
raspoložena..:D
 
Čoveče, baš sam se lepo osećao.
Prethodna dva dana sam pevušio po pola sata
pre spavanja.
Ali ima nešto što ne razumem.
Kada sam se probudio čuo sam nekog cvrčka čak i kada poklopim uši.
Ima li to ikakve veze sa ovim???
 
Poslednja izmena:
Raduje me da ste probali. Prvi znaci najčešće budu smirenost a onda ostale promene i iskustva.

Libro, ova duhovna vežba je izuzetno moćna i u početku treba biti umeren. Izvoditi je ne duže od dvadesetak minuta. Produženo izvodjenje može jako ubrzati karmu što bi zahtevalo jako velike napore da se nosimo sa njom.
Zvuk Kao dvojni aspekt Svetog duha može se čuti kao zvončići, vetar, violina, poj ptica, zvuk cvrčka ili kao mnogo violina ....
Kakav će biti zvuk zavisi od unutarnjeg stanja osobe. To je dobar početak. Obrati pažnju i na Svetlost koja može biti različitih boja i oblika.
Podstakao bih te da ih izvodiš svakodnevno u isto vreme ali i da zapisuješ svoja noćna i dnevna iskustva.
Čestitam.
 
Ja sam mislio da je to joga, a da se meditacija izvodi bez zvukova.

Barbi, možeš li određenima da učiniš pristup nemoguć?

Najveća bolest čoveka i čovečanstva je neinformisanost i nerazumevanje svrhe, smisla i cilja života.

Ovde se ne radi ni o jogi niti o meditaciji. Čak se ne izvodi uz pomoć zvuka već pojedinac koji u sebi ostvari zadovoljavajuće uslove ostvaruje kontakt sa jedinom pozitivnom suštinom života i jedinom koja radi za najvišu dobrobit čoveka (Duše).

Za sve to je neophodno praktikovati čistu ljubav i davanje slovode životu oko sebe.

O ovome se ne može suditi i presudjivati na osnovu znanja i saznanja koje se dobijalo preko ortodoksnih religijskih učenja, metafizičkih i filozofskih pretpostavki, mističnih i psiholoških nagadjanja, onostranih ili horor zastranjivanja...

Ovde je neophodno praktikovati čisti i najviši oblik ljubavi...
 
Putovanje višim i najvišim svetovima je moguće samo ako se izvodi u čistom Duša Telu. Astralno telo i putovanje je vezano samo za Astralni svet tamo gde najveći broj ljudi inače odlazi posle smrti fizičkog tela.

Duša Putovanju prethodi putovanje u snovima nastavlja se svesnim putovanjem koje prerasta u čisto duhovno znanje i razumevanje.

Usput je neophodno odraditi svu svoju karmu iz ranijih života. Takodje je neophodno izvoditi duhovnu vežbu na dnevnoj osnovi što je pevušenje svetog i drevnog imena Boga.

Ovo je put i način kojim pojedinac još za ovog života može odraditi svu raniju karmu, ući u čisto duhovne svetove te ostvariti realizaciju najviših stanja svesti.
IZVINI MORAM DA TE PITAM,POSTO SE DOSTA BAVIM SLICNIM STVARIMA..KOJE TO UCENJE POMINJE I DUSU,ASTRAL,I SVE STO POMINJES..AKO IMAS VREMENA MOLI M TE ODGOVORI..POZZ
 
Poslednja izmena:
Ovo je metoda koju su koristili mnogiduhovni velikani u prošlosti. Metoda koja je sa razlogom držana izvan saznanja javnosti i sa razlogom iznešena u javnost krajem prošlog milenijuma.
Ovde treba pokazato dobru volju, odvajati dnevno po desetak minuta vremena, ispuniti se ljubavlju i probati.
Sedi se na stolici slično kao za meditaciju (mada sa može ležati i u krevetu). Sa zatvorenim očima i pogledom blago usmerenim u predelu čela najpre se udahne duboko nekoliko puta, setimo se nekog nedavnog prijatnog dogadjaja da bi se opustili a onda tiho ili u sebi kod svakog izdisaja pevušimo HU (kao Hju-u-u-u-u). Posle otprilike pet minuta pevušenja ostanemo sedeti i osmatrati i osluškivati jer možemo videti Svetlost ili u svojoj glavi čuti Zvuk. Ovi su dvojni aspekt Svetoga Duha.
Uz ovu vežbu pre ili posle spavanja treba zapisivati svoja osećanja, uvide, snove i dnevne dogadjaje.
Takodje kada nam je teško dobro je pevušiti HU u sebi (nikako da bismo druge menjali). Tada ili dobijemo pomoć, ili snagu da istrajemo, ili razumevanje. Pomoć najčešće dodje preko drugih ljudi koji će iznenada sebe naći tu ...a može doći i na koji drugi način.
Ako neko proba ovu duhovnu vežbu bar za jedno mesec dana shvatiće da li je to za njega i da li ima efekta.

O ovome sam citala negde nesecam se gde a takodje je tu tehniku posle stresnog perioda u svom zivotu primenila Tina Tarner.gledala sam tu emisiju gde je pricala o tome.Mocna stvar.
 
IZVINI MORAM DA TE PITAM,POSTO SE DOSTA BAVIM SLICNIM STVARIMA..KOJE TO UCENJE POMINJE I DUSU,ASTRAL,I SVE STO POMINJES..AKO IMAS VREMENA MOLI M TE ODGOVORI..POZZ

MENI JE NEPOZNATA...LICI NA JEDNU VRSTU MEDITACIJE...COVEK POMINJE KARMU,SVETOG DUHA..HM HM...

Vrlo rado ću ti odgovoriti. U pitanju je ECKANKAR, Religija o Svetlosti i Zvuku Boga čiji sam sledbenik. Napomenimo da nije neophodno menjati svoju religiju da bi se probala i izvodila navedena duhovna vežba. Ukoliko se snalaziš engleskim probaj sa www.eckankar.org.

Može ti biti interesantan način mog susreta sa ECKANKAR-om ako na Blogu Krstarice potražiš tekst pod naslovom Traganje za Istinom I i II.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Ovo je metoda koju su koristili mnogiduhovni velikani u prošlosti. Metoda koja je sa razlogom držana izvan saznanja javnosti i sa razlogom iznešena u javnost krajem prošlog milenijuma.
Ovde treba pokazato dobru volju, odvajati dnevno po desetak minuta vremena, ispuniti se ljubavlju i probati.
Sedi se na stolici slično kao za meditaciju (mada sa može ležati i u krevetu). Sa zatvorenim očima i pogledom blago usmerenim u predelu čela najpre se udahne duboko nekoliko puta, setimo se nekog nedavnog prijatnog dogadjaja da bi se opustili a onda tiho ili u sebi kod svakog izdisaja pevušimo HU (kao Hju-u-u-u-u). Posle otprilike pet minuta pevušenja ostanemo sedeti i osmatrati i osluškivati jer možemo videti Svetlost ili u svojoj glavi čuti Zvuk. Ovi su dvojni aspekt Svetoga Duha.
Uz ovu vežbu pre ili posle spavanja treba zapisivati svoja osećanja, uvide, snove i dnevne dogadjaje.
Takodje kada nam je teško dobro je pevušiti HU u sebi (nikako da bismo druge menjali). Tada ili dobijemo pomoć, ili snagu da istrajemo, ili razumevanje. Pomoć najčešće dodje preko drugih ljudi koji će iznenada sebe naći tu ...a može doći i na koji drugi način.
Ako neko proba ovu duhovnu vežbu bar za jedno mesec dana shvatiće da li je to za njega i da li ima efekta.

Zasto Sveti Duh glumi cvrcka?
 
Zasto Sveti Duh glumi cvrcka?

Iako mi pitanje deluje kao šala odgovoriću.

Sveti Duh ne glumi cvrčka kao šte nebi glumio ni violinu. Već se On u nižim svetovima manifestuje u dva svoja aspekta kao Svetlost ili kao Zvuk. Kako će ga jedna osoba iskusiti - koja će boja Svetlosti biti ili koji će Zvuk čuti zavisi od trenutnog unutarnjeg stanja osobe.
Sa promenom unutarnjeg stanja menjaće se i boja Svetlosti i vrsta Zvuka koju će pojedinac čuti.
 
Ja bih da saznam nešto više o svemu ovome.
Počeo sam sa redovnim vežbama i imam osećaja da se noću dogadja nešto značajno ali se ne sećam tih dogadjanja.
Osećam neke promene u sebi.

I još nešto. Rekao si da si sledbenik eckankara; zašto je to potrebno i da li je neophodno?
 
Evo ovako: Duhove vežbe su suština ili osnov ili pokretač najznačajnijih promena u čoveku u pravcu preuredjenja unutarnjeg stanja razumevanja shvatanje i poimanja života u celini.
Onog trenutka kada ih neko počne raditi započinje jedan novi period života u kojem će pojedinac početi prihvatati svesno živeti život.
Ponoviću da su tajnu duhovnih vežbi znali najveći duhovni mislioci, učitelji i mudraci. Sa njima pojedinac dobija veće samopouzdanje, razumevanje ...

Lično jesam sledbenik Eckankar-a na čijem čelu stoji pravi duhovni učitelj iz reda Vairagi. Red koji je direktno odgovoran Bogu. To su oni koji su u svim minulim vremenima postojanja čoveka na ovoj planeti bili odgovorni za ispravan razvitak čoveka. Ne samo na duhovnom polju već i na svim ostalim poljima. Oni su čoveka prvo učili kako da lovi, pravi skloništa, uzgaja hranu...Nijedno polje nije zaobišlo a da oni nisu podučavali naše pretke odnosno nas same u mnogim ranijim inkarnacijama.
Jedan iz ovog reda (Vairagi) (bio je to Fubi Quantz koji je sada starosti preko 2500 godina) jeste dao Drugu Inicijaciju Isusu koji je kasnije izašao u javnost i podučavao ljude u svojoj misiji.
Iz učenja koja su dolazila od ovih duhovnih velikana proizašla su sva druga učenja odnosno religije. Danas su to samo ostaci nekada živih učenja.

Oni su bili u ilegali a onda kada su sazreli uslovi, ta donedavno tajna učenja izneli su u javnost - bilo je to 1965 godine. Njihov cilj je da svakoj Duši, koja je dovoljno sazrela i koja je voljna uložiti malo truda sa svoje strane, pomognu da se vine do najviših duhovnih visina, u samo Božje Carstvo. Da bi to bilo moguće neophodno je slediti ova živa učenja današnjeg lidera jer kao takav dobijam svakog meseca po jedan diskors (lekciju). Kao sledbeniku on je preuzeo upravu nad mojom karmom i preuredio je tako da je još za ovog života mogu odraditi ... da bi to bilo moguće potrebno je dobijati inicijacije, to su Inicijacije Svetoga Duha, jedine koje mogu podići nas (Duše) iz ovih nižih svetova.

Samo onaj ko prihvati redovno raditi navedenu duhovnu vežbu može testirati moje reči - bez toga možemo pričati samo uzalud.

Svoje sledbenike ovaj duhovni učitelj podučava ne samo preko pisanog materijala (diskorsa) i knjiga već ono što je najvažnije, podučava i preko snova. Snovi sledbenicima imaju sasvim drugačiju "konfiguraciju" i postaju visoko duhovni. (možemo kasnije navesti i koji primer.) Ovaj duhovni učitelj je uz svakog sledbenika prisutan svake sekunde i podučava i danju i noću na višim svetovima.

Pa ipak, ne tako veliki broj ljudi će prepoznati suštinu ovih učenja i sigurno ne pre nego što iznutra njih ne kontaktira sveprisutni duhovni učitelj. Priprema se prethodno odradjuje na unutarnjim, višim svetovima.

Ako nisi naleteo do sada odi i pročitaj TRAGANJE ZA ISTINOM na Blogu.
 
Poslednja izmena:
,,Već se On u nižim svetovima manifestuje u dva svoja aspekta kao Svetlost ili kao Zvuk. Kako će ga jedna osoba iskusiti - koja će boja Svetlosti biti ili koji će Zvuk čuti zavisi od trenutnog unutarnjeg stanja osobe.''

U kom smislu dusa ima 2 svoja aspekta,osim sto su to navedeni:(zvuk,svetlost) ? tj,mislim Sveti Duh ako ga tako zovete...?
Meni je tesko da shvatim,ako sam dobro razumela da Sveti Duh ima 2 pojavna oblika(nezavisno od toga sta se podrazumeva...)?...
I na koji nacin se to predstavlja u boji,jel to psihicki subjektivan dozivljaj,slicno snu ?Da li je ekstravertno ili introvertno?(I da li zvuk i svetlost moraju biti ,,sinhronizovani''?):mazi::fotograf::pas::flert: :cistinaocare::aha:
 
Pozdrav

Prosle godine sam imala jedan simpatican san : shvativsi da sanjam
pokusala sam se prisjetiti moje liste sanjackih zadataka , ali nekako mi nije islo....
i tako..neznajuci sta dalje da radim, odjednom dođem na ideju da pokusam pozvati jednog eck- ucitelja , cijeg imena sam se sjecala iz knjige koju sam daavno citala....
zove se Rebazar Tarzs - izgleda da sam krivo upamtila opis njegovog fizickog izgleda , jer... bila sam uvjerena da bi trebao da bude celav
i tako.... pocnem ja njega prizivati... kad ono.. ugledam ispred sebe dvije osobe:
crnog bradatog muskarca i zenu dugacke plave kose...uuups.... mislim si * zvala sam Rabazara...tko su sad ovi...sta rade ovdje?*
no dobro.... kad su vec bili tu, pitala sam ih kako se zovu : on je izgovorio neko neobicno, kratko ime, a ona se smijala, nije htjela da kaze svoje :
rekla sam joj * ok...onda cu te zvati Ljepotica* :) ... zezali smo se tako neko vrijeme, a zatim
vodili razgovor kojeg se ne sjecam ....

Nekoliko mjeseci kasnije , naisla sam na Eckankar sluzbenu stranicu ....odlucih malo pogledati sta ima....
i.... imala sam sto vidjeti !... među crtezima eck- majstora pronasla sam moje sanjacke posjetitelje : http://www.eckankar.org/Masters/index.html
Kata Daki i Rebazar Tarzs..... a covjek bez kose ( koji je trebao da bude Rabazar :lol: ) zove se Yaubl Sacabi..

Inace, nisam u Eckankaru , ali imam frenda koji je svojevremeno bio . Od njega sam dobila knjigu i snimku
jednog seminara kojeg je odrzao Harold Klemp .
 
Poslednja izmena:
Lepa tema, priča i tehnika. Pozdrav svim učesnicima.
Dodao bih samo da duha možete prizvati na bezbroj načina, i da je tu samo namera bitna. Ako rešiš da ga pozoveš i odlučan si u tome pozvaćeš ga.
 

U kom smislu dusa ima 2 svoja aspekta,osim sto su to navedeni:(zvuk,svetlost) ? tj,mislim Sveti Duh ako ga tako zovete...?
Meni je tesko da shvatim,ako sam dobro razumela da Sveti Duh ima 2 pojavna oblika(nezavisno od toga sta se podrazumeva...)?...
I na koji nacin se to predstavlja u boji,jel to psihicki subjektivan dozivljaj,slicno snu ?Da li je ekstravertno ili introvertno?(I da li zvuk i svetlost moraju biti ,,sinhronizovani''?):mazi::fotograf::pas::flert: :cistinaocare::aha:

Ovako; treba razgraničiti dve stvari; Mi smo duhovna bića odnosno Duše, večiti i besmrtni a kao takvi dolazimo u ove niže svetove (inkarniramo) radi sticanja životnih iskustava i lagane ekspanzije naše svesti.
Po toj suštini mi smo svi jednaki ali ono po čemu se razlikujemo jedni od drugih jesu naša stanja svesti. (Na to ne gledati kao niža ili viša već jednostavno različita. Kao Duše inkarniramo ogroman broj puta u svim podnebljima, rasama, religijama, bojama kože....pa i širom univerzuma.
Sveti Duh (poznat pod velikim brojem imena) nije isto što i Duša. On stalno ističe iz srca Boga i prostire se sferno u svim pravcima poput radio talasa prožimajući sve svetove i univerzume. Jedno od Njegovih imena je Reč Božja i On je kreirao sve što je kreirano. On održava život i jeste život. Mi kao Duše bez Njega ne bismo mogli postojati. On se u nižim svetovima manifestuje kao Svetlost i Zvuk - to su njegovi dvojni aspekti. Svakako ne meslim na spoljašnu svetlost i spoljašni zvuk iako su i oni niža manifestacija.
Ako ti je poznati iskustvo Svetoga Pavla na putu za Damask (o čemu je bilo reči u Bibliji) znaćeš o čemu govorim...
Mi kao Duhovno biće, Duša jesmop načinjeni od iste suštine kao i Sveti Duh i možemo ga kontaktirati. Praktično Bog sa nama Dušama nikada ne komunicira rečima ili bilo kako drugačije osim preko Svetlosti i Zvuka Svetoga Duha.
Mnogi veruju da mogu prizvati Sveti Duh ne shvatajući da su u zabludi. Jer, Sveti Duh nije na nižoj svesti od nas već je na daleko višoj. Praktično onoliko koliko smo mi udaljeni od životinjskog sveta po svesti toliko je Sveti Duh udaljen od humanog stanja svesti.
Sveti Duh sa nama Dušama komunicira preko Svetlosti i Zvuka ali i preko Intuicije, snova i naizgled slučajnih dogadjaja. To su jedni od načina kako nam pruža usmerenja, pouke i uputstva kako bismo podigli svoju svest, kako bismo nadrasli svoje probleme i uspešnije ih rešavali...
Krajnji cilj svih nas jeste dosegnuti nivo svesti Svetoga Duha i ona se naziva Bog-Svest. Onaj ko dosegne taj nivo svesti jeste realizovao tu svest i takav pojedinac se naziva Bog-Čovekom. Svaka Duša, svesna ilio ne, ima to stanje svesti kao svoj konačni cilj.
Oni pojedinci, čije slike je Jerohinac daunlodovao i postavio na temi "Čemu služi moja religija.." jesu ti pojedinci koji su dosegli to visoko stanje svesti (mada su oni suštinski otišli još jedan korak dalje). Oni kao takvi jesu dobili u zadatak da kao saradnici sa Bogom pomognu ostalim Dušama da još u ovom životu odrade svu svoju karmu i sami se vinu u visoka stanja svesti.
Oni koji imaju dovoljno ljubavi prema najvišoj istini života...

 
Poslednja izmena:
Lepa tema, priča i tehnika. Pozdrav svim učesnicima.
Dodao bih samo da duha možete prizvati na bezbroj načina, i da je tu samo namera bitna. Ako rešiš da ga pozoveš i odlučan si u tome pozvaćeš ga.

Ono što mnogi čine u prizivanju jeste kontaktiranje duhovnih bića koja su u nižim slojevima ili nivoima Astralnog Sveta i to se naziva spiritizmom od čega se treba distancirati.
Da bi se kontaktirao Sveti Duh potrebno je imati dovoljno ljubavi prema životu, istini i prema Bogu. Biti spreman za sledjenje živih učenja Svetopga Duha koja uglavnom dolaze preko snova (budnih i noćnih), intuicije i Svetlosti i Zvuka. Manji deo pouka dolazi u pisanoj formi a preko onih koji su dosegli visoki nivo svesti Bog-Svest i to više kao instrukcije i objašnjen ja....
Ključ uspeha na ovom putu je izvodjenje duhovne vežbe na svakodnevnoj osnovi, slediti instrukcije živog Bog-Čoveka i zapisivati svoje snove (i svesna putovanja višim svetovima)...
 

Back
Top