rolshue za pocetnike

ja.saska

Početnik
Poruka
15
dobila sam rolshue. nemam nikakvog iskustva sa voznjom bilo cega na tockovima sem auta. sutra idem na prvi cas na adu, premda mi je receno da su rolshue jednostavne za ucenje i da mi casovi i ne trebaju. ima li neko neki koristan savet?
 
ja:
dobila sam rolshue. nemam nikakvog iskustva sa voznjom bilo cega na tockovima sem auta. sutra idem na prvi cas na adu, premda mi je receno da su rolshue jednostavne za ucenje i da mi casovi i ne trebaju. ima li neko neki koristan savet?

Imam ja :) Umotaj laktove i kolena, ako nemas pravu opremu, moze i neke rukavice i kacigu - za svaki slucaj. Ipak si u godinama, da ne shetash kraste :)
 
Ipak si u godinama

picture1893eecw4.th.jpg
 
au. zar se tako lako pada? ja nikad, al bukvalno nikad nisam pala i ne znam ni da padam i uopste trapava sam neverovatno. od sportova volim i upraznjavam samo plivanje. moj muz rola kao i 5 godisnja cherka. danas ih vodim kao publiku i podrsku na prvi cas... obavestichu vas kako je bilo.
 
da ali ta mala od tri godine je visoka pola metra i sumsku jagodu i ima bolju ravnotezu i kosti koje se brzo regenerisu ako im se daleko bilo nesto desi :sad2: ja sam sva krakata i osecam se nestabilno na rolerima....nije ko da padam,ali ne mogu da se opustim onoliko koliko bi trebalo...al da je super vezba za telo to stoji...posebno za one koje muci unutrasnja budina,to se zateze samo tako :)
 
ja:
au. zar se tako lako pada? ja nikad, al bukvalno nikad nisam pala i ne znam ni da padam i uopste trapava sam neverovatno. od sportova volim i upraznjavam samo plivanje. moj muz rola kao i 5 godisnja cherka. danas ih vodim kao publiku i podrsku na prvi cas... obavestichu vas kako je bilo.

imas muza i kcerku koji ralaju, zar ti veca pomoc i podrska treba... pusti njih neka te uce
 
Ja sam baš redovno počela da vozim bicikl na Adi, i sve gledam ove na rolerima i hoću i ja da probam... al' me strah i od pada i od blama :rumenko:

Ali vozila sam klizaljke kao mladja, i zimus malo ponovila gradivo sa njima i nije prošlo loše... Jel to onda već pola posla za rolere... ili ipak manje?

Saška... osim padanja, je li bilo i nekog napretka za taj jedan čas?
 
biksi, da bilo je napretka sto je najsmesnije. zapravo do pada je i doslo usled napretka. lepo sam vozila i stala malo da se odmorim. cim sam stala odmah sam ljosnula... neki covek me pridrzao, drugi doneo vodu iz susedne igraonice, moja devojcica se ukocila od straha... kad sam dosla sebi (a pala sam svom tezinom da istina tapaciranu guzu) prposhno sam krenula ponovo sa koturaljkama kuchi i pri izlasku iz lifta buuum ponovo na isto mesto. muz me jedva pridigao. danas jedva vozim kola tj sedim u istim. sutra ponovo idem na cas rolanja na adu pa sta mi bog da... mada ne mogu rechi da se ne plasim, nije mi do preloma u ovim godinama. ali, ako imas iskustva sa klizanjem biche ti lakse. moj muz je nesto malo klizao u zivotu i stao na rollere i vrlo brzo se lepo na njima snasao, sad solidno vozi, ne zna finte ali uci ih polako... on je vrlo mrsav i strah me i da pomislim sta bi se njemu desilo da je dva puta popio patos i to trticom ko sto sam ja.
 
Znaš šta, bolje ti sačekaj da ti to prodje pa onda idi ponovo, a ne dok te još boli... (mislim ja bih tako :) )

Pošto moj muž nema šanse da stane na rolere (on se pa vodi logikom da je mnogo deblji od mene pa će gadnije da prodje ako padne nego ja), probaću u subotu da ga ubedim da on uzme bicikl a ja rolere, pa zajedno. Njega ionako mrzi da nešto brzo vozi bajs, a ovako će da mi se nadje ako me treba podizati... ili vući ako se umorim ;)
 
biksi obavezno povedi muza jer taj pad je stvarno groozan... dogodi se u nanosekundi i nikakve sanse ne postoje da se docekas na ruke ako nisi verzirana bas za padanje. ja chu malo odmoriti sutra jer sam stvarno sva ulubljena i rastresena pa chu mozda za vikend uz debeo nadzor instruktorke da odradim jedan cas samo da razbijem strah... tebi puno sreche zelim.. na adi, ako te to mozda zanima, cas kosta 10 evra i instruktorka je stvarno jedna odlicna mlada dama, sportistkinja, zove se tanja.
 
ja:
biksi, da bilo je napretka sto je najsmesnije. zapravo do pada je i doslo usled napretka. lepo sam vozila i stala malo da se odmorim. cim sam stala odmah sam ljosnula... neki covek me pridrzao, drugi doneo vodu iz susedne igraonice, moja devojcica se ukocila od straha... kad sam dosla sebi (a pala sam svom tezinom da istina tapaciranu guzu) prposhno sam krenula ponovo sa koturaljkama kuchi i pri izlasku iz lifta buuum ponovo na isto mesto. muz me jedva pridigao. danas jedva vozim kola tj sedim u istim. sutra ponovo idem na cas rolanja na adu pa sta mi bog da... mada ne mogu rechi da se ne plasim, nije mi do preloma u ovim godinama. ali, ako imas iskustva sa klizanjem biche ti lakse. moj muz je nesto malo klizao u zivotu i stao na rollere i vrlo brzo se lepo na njima snasao, sad solidno vozi, ne zna finte ali uci ih polako... on je vrlo mrsav i strah me i da pomislim sta bi se njemu desilo da je dva puta popio patos i to trticom ko sto sam ja.

Uh..inace ko kliza i skija kao da je rolao 100god..i nemoj se opushtati previse kad naucis..dosta divljaju na adi i uvek ima onih koji uce sto rolere sto voze bajs na pogresnoj strani..i pesaci idu ko muve bez glave i kao kad vozis kola u guzvi oprez..svakakvih prica i lomova sam se nasluso od iskusnih vozaca
 

Back
Top