Rade bombe po hrvatskom primorju

Atreides

Ističe se
Banovan
Poruka
2.736
U eksploziji koja se jutros desila u Šibeniku troje ljudi je povređeno i pružena im je hitna medicinska pomoć.

Policija koja je obavila uviđaj na obali Franje Tuđmana, :rotf: mestu gde se desila eksplozija, saopštila je da je jedan Šibenčanin teško povređen, ali mu život nije u opasnosti, dok je dvoje Austrijanaca koji su bili na svojoj usidrednoj jedrilici lakše povređeno.

Automobilom „alfa romeo” upravljao je jedan od redara preduzeća "Šibenik Security", 34-godišnji Đani Erceg.

Vozilo se zapalilo i eksplodirao pred zgradom u kojoj je sedište Šibensko-kninske županije, a koju obezbeđuje upravo to preduzeće. Erceg u eksploziji nije povređen, pa je posle eksplozije nastavio da vozi automobil, parkirao ga pedesetak metara dalje i u šoku napustio vozilo iz koga je točilo ulje i otpadali delovi.

U eksploziji je oštećen i automobil jednog od županijskih funkcionera, kao i motocikl jednog zaposlenog u organima županije. Zbog eksplozije je otkazana sednica Županijskog veća, koja bi prema nekim neslužbenim informacijama iz Šibenika mogla biti povod događajima.

Sednica je juče prekinuta nakon što je na nju sa stotinjak svojih pristalica upao načelnik Primoštena Stipe Petrina koji je tražio da uz tu fukciju nastavi da obavalja i dužnost većnika.

Petrinu su iz zgrade izbacili čuvari "Šibenik Securityja".

Očevici eksplozije izjavili su da je automobila iscurelo gorivo koje se zapalilo, zbog čega je automobil eksplodirao.

Policijskim uviđajem ustanovljeno je da je do eksplozije došlo ispod donjeg dela vozila, ali je negirano da se radi o ručnoj bombi M75.

Istraga je usmerena prema osobama koje rade sa Ercegom, pa je, prema izjavi iz šibenske policijske uprave, tokom dana obavljeno 115 informativnih razgovora s licima koja bi mogle imati informacije o eksploziji, a uzete su i snimke kamera koje se sada pregledavaju.

Hitnu istragu od MUP-a i drugih organa zatražila je i premijerka Jadranka Kosor. (Tanjug)
 
neznam šta je smiješno? Tuđman je prvi hrvatski predsjednik. meni je ime baš cool.:)

E poserem vam se onda u istoriju kad vam je Franjo prvi :mrgreen:
Mada zar vam nije Pavelic prvi???? Pavelic prvi a Franjo drugi??? Kakve persone.Svakog bar malo normalnog coveka bi bilo sramota da su mu ta dva coveka prva 2 predsednika.
A i to ime. Bas je cool. :mrgreen: Franjo :hahaha::hahaha:
 
U Hrvatskovao,j nikada ne bih ljetovao...Zasto??
1. da mi neko digne auto
2.skupi su do bola, a nista ne pruzaju
3.da me neki ustasa premlati zato sto sam srbin
4. da dozivim makar verbalnu neugodnost...

kad vec idem da trosim pare, trosicu ih da mi bude lijepo, a ne da finansiski podpomazem narod koji je pocinio toliko zla mom narodu, a i opet bi da im se pruzi prilika.....i jos nesto svim srbima koji idu kao turisti u hrvatsku treba slupati auta, kazem turistima iz srbije, ne srbima starosjediocima
 
U Hrvatskovao,j nikada ne bih ljetovao...Zasto??
1. da mi neko digne auto
2.skupi su do bola, a nista ne pruzaju
3.da me neki ustasa premlati zato sto sam srbin
4. da dozivim makar verbalnu neugodnost...

kad vec idem da trosim pare, trosicu ih da mi bude lijepo, a ne da finansiski podpomazem narod koji je pocinio toliko zla mom narodu, a i opet bi da im se pruzi prilika.....i jos nesto svim srbima koji idu kao turisti u hrvatsku treba slupati auta, kazem turistima iz srbije, ne srbima starosjediocima
Jel to potučuješ Srbima iz Knina da idu u svoju domovinu na more i potpomažu razvoj turizma u svojoj državi.
Obzirom da tamo nema otadžbine Srbi iz Srbije i BiH da ne idu tamo.
 

Back
Top