GPS tracking software

Nema sanse da to moze, samo provajder moze da ti kaze gde je neki njegov broj, i to otprilike, koja mu je najbliza bazna stanica, odnosno koje stanice hvataju signal tog telefona pa nekom triangulacijom ili tako nekim algoritmom da proceni gde se telefon nalazi.
 
to radi murija samo u slucaju da te neko kidnapuje il ako traze nekog kriminalca, ovako da ti izgubis fon il da ti spijuniras nekog za svoje potrebe nema sile, osim da ako taj telefon u sebi ima GPS reciver, da salje podatke o svojoj poziciji na internet sto vec kosta mnogo (GPRS Prenos podataka nije ni malo jeftin)
pa onda ti preko Google Maps da posmatras gde se taj uredjaj nalazi i belezi njegovu putanju, imas jako dosta o tome na googleu sto kaze ovaj cika gore,
Ko nema u vugla neka googla - stara izvorna :D
 
Zdravo ljudi.. Imam HTC Tattoo sa Android 1.6 OS i pretpostavljam da svi znate da telefon ima GPS prijemnik. Ono sto mene zanima jeste kako da preko racunara vidim lokaciju svog telefona. Ne preko GSM-a nego preko GPS-a. Znam da mogu sms-om da posaljem koordinate i onda preko racunara da na Google maps vidim gde sam, ali sta ako nemam kredita da posaljem por? Mogu li direktno sa kompa da vidim koordinate? Nemoguce da je nemoguce?! :-) Nadam se da me razumete..
 
Mogucnosti zloupotrebe su neogranicene.Ja video svojim ocima da lik ima na kompu to o cemu se govori i prati koga hoce.Ukuca broj i vidi se mapa sa tackicom koja predstavlja onog cij je to telefon.Kad moze taj takav lik da ima to dosta mistifikovanja toga...Ocemo i mi ostali!
 
Ima gomila takvih aplikacija za većinu smartfonova samo što one nisu namenjene za šijuniranje nego tipa ako ti neko marne telefon ili ga negde izgubiš ,.za Iphone imaš find my iphone aplikaciju koja lepo radi mada ne radi na foru telefonskog broja nego apple accounta ,a ja sam imao takvu aplikaciju kakvu ti tražiš na symbianu na nikiji 5800 imaš neki kod koji pošalješ sms-om na taj telefon i on ti zatim tajno pošalje kordinate sms-om na broj telefona koji si odredio u podešavanju tog programa takođe možeš da zaključaš fon ili da ga obrišeš ,mada sve je to beskorisno ako lik uradi hard reset telefona nakon što ga ukrade :)
 

Back
Top