Unistavanje Biljaka

Poruka
16.125
imam par biljaka koje bi volela da unistim, da mi ne rastu.... nije korov u pitanju

Pa me zanima cime se mogu unistiti da vise ne rastu, znate ono da ih polijem necem

i da nikad vise ne mogu da izrastu...neko mi je spominjao Herbecin ali.... ne znam.

Predlog?
 
Predlog ti je ne slušaš nikoga po forumu, nego da se raspitaš na Poljoprivrednom ili Biološkom fakultetu, ili možda u nekom institutu koji se bavi biljkama.
Ovo pišem zbog toga što korišćenje agrasivnih hemikalija može imati nesagledive posledice.

Ipak i na preporučenim preparatima za uništavanje nepoželjnih biljaka
piše..opasno po okolinu ili uputstvo za pravilno odlaganje ambalaže sa
upozorenjem..malo je kontradiktorno, zar ne?:confused:

Verujem da postoje i načini za sprečavanje rasta takvih nepoželjnih biljaka
ali sledeći prirodne procese, recimo zasaditi biljku (korov) koja ima jači koren i bujnost
od one koja smeta i na taj način dezintegrisati njeno postojanje prirodnim putem.
..a ona biljka koja ima jači koren nju je posle lakše iščupati i uništiti..valjda..:lol:
 
cvece,.... volim ja prirodu i sve to ali ove biljke su specificni moj neprijatelj...

Ako je u pitanju alergijska reakcija, najbolje ti je da nađeš vrstu koja je prirodni neprijatelj, saznaš o mogućim posledicama uvođenja te vrste i uvedeš tu vrstu u svoje dvorište, onda pustiš da Priroda ide svojim tokom. ;)
Na primer, ukoliko biljka sa kojom imaš problema voli Sunce, a konfiguracija terena to dozvoljava, nabavi iz rasadnika par biljaka koje brzo rastu, imaju široke listove ili bujnu krošnju i zaklanjaju Sunce biljkama ispod sebe.
 

Back
Top