HITNO POTREBNA POMOC!!

Mali_Psic

Početnik
Poruka
35
Molio bih svakog ko mozda moze, da me posavetuje sta da radim. Naime, imam Zlatnog Retrivera,muzjaka, starog dve godine, koji je uvek raspolozan za igru,razigran,veseo,aktivan i koji nikad nije odbio hranu. Problemi su nastali pre dva dana kada smo se vratili iz sela gde je on proveo par dana i gde nikakvih promena nije bilo u njegovom ponasanju. Po povratku, njegovo ponasanje se totalno promenilo. Odbija hranu a sto je jos cudnije i vodu i ako su vrucine, jedva se krece kao da je trcao kilometrima i kilometrima, ne raduje se nicijem dolasku kao pre, totalno drugi pas. Da li je mozda dobio suncanicu ili ga je mozda dokacila promaja posto cesto pravimo promaju u stanu i cesto nam je upaljena klima!!!??? Da li je neko imao slicnih iskustava i sta ciniti po tom pitanju. Napominjem da se obracam forumu iz razloga sto u gradu u kome smo (Bor) nema adekvatnih veterinara kao ni ustanove specijalizovane za kucne ljubimce. Unapred Hvala svima na pomoci!!!!!!!!!
 
Pa nesto i nemamo poverenja u ove stocne veterinare.. Inace,slabo vremena provodimo ovde,u Beogradu imamo svog veta.. Njuskica mu je vlazna,temperaturu mu nismo merili.. Prosto nemam predstavu sta mu je,bas lose izgleda.. Pomoc je preko potrebna
 
I meni pada na pamet krpelj, ipak ti njemu izmeri temperaturu (kod piroplazmoze su jako visoke temperature, često oko 41) i pregledaj krzno, vidi ima li krpelja. Pogledaj i koje su mu boje sluzokoža sa unutrašnje strane usana i beonjače, ako ima naznaka žutila, odnosno ako piški braon, mora pod hitno da primi Imizol. Ako od svih simptoma ima samo povišenu temperaturu, treba da prima antibiotike i kortizone. Vidi sa vašim veterinarom u BG oko terapije, ne vidim razlog da vam ne da savet oko terapije u skladu sa kilažom i stanjem psa.
 

Back
Top