Novi Zeland

Zdravo.
Trenutno sam u Beogradu, ali planiram da se uskoro prijavim za Novi Zeland. Interesuje me koliko traje proces dobijanja radne dozvole, u kojoj ambasadi se podnose prijave za useljenje, kako se zivi na NZ?
Pozdrav.
 
Anonymous:
Anonymous:
Anonymous:
Zdravo.
Trenutno sam u Beogradu, ali planiram da se uskoro prijavim za Novi Zeland. Interesuje me koliko traje proces dobijanja radne dozvole, u kojoj ambasadi se podnose prijave za useljenje, kako se zivi na NZ?
Pozdrav.
To je Beatris?
Nije, ali ako neko zivi na NZ neka odgovori na ova pitanja, ako nije problem. Hvala!

U Beogradu nema NZ ambasade , imas izbor Hag ili London . Mislim , tamo mozes da saljes papire . Proces traje podosta vremena , zavisi cime se bavis i da li im je tvoja struka potrebna , ako jeste time bolje jer ce krace trajati . Mozes da mi ostavis email adresu pa da ti sve lepo napisem . Ono sto takodje moras da znas je da moras da polozis jezik , to je najvazniji detalj i to Academik level IELTS testa . Minimum poena za dobijanje radne vize je 7.5 , mada oni to cesto menjaju . Reci ako te jos nesto zanima . Pozdrav ! :)
 
Ne bih zelela da otvaram novu temu, tako da cu iskoristiti ovu da priupitam da li bi mogli i meni da date informacije kako da se prijavim za iseljenicku vizu na NZ. Naime, sledece godine punim 18 godina, tako da zelim da nadjem neki nacin da se prijavim za rad i studiranje na Novom Zelandu. Volela bih tamo da zivim, pa ako moze neko da mi pomogne, bila bih zahvalna...
Pozdravi :wink:
 
bio na nz, i sta znam fina zemlja. mada kad razmislim sve te lepote imaju i u scg, samo sto su oni majstori da to sve upakuju u lepo pakovanje...

sto se tice imigracije na nz, jedino merodavno mesto je:

http://www.immigration.govt.nz

i tamo se nalaze sve informacije potrebne za apliciranje.
koliko znam, "jedina mana" novog zelanda je cinjenica da vecina ljudi koji dodju na nz, cim uzmu pasos, idu za australiju.

pozdrav
 
Hvala mnogo!
Inace, meni se zemlja i svidja upravo zato sto ima malo stanovnika. Ne mislim da je mnogo tesko dobiti vizu, samo trebam malo da se potrudim... :)
Jos jednom hvala na informaciji! :wink:
 
I mene zanima NZ,a da ne otvaram topic jer vec ima dosta slicnih tema :lol: Zanima me koliko je tesko dobiti radnu vizu,bilo sta sto bi bilo od pomoci.Ako neko ima konkretne informacije,nek mi se javi na mail.Unapred zahvalna :D
 
Zovem se Bor i zivim a i radim,studiram u Nisu
Po zanimanju sam Masinski tehnicar i student Vise elektrotehnicke skole.
Moja verenica i ja imamo veliku zelju da emigriramo na Novi Zeland tamo se zaposlimo i osnujemo porodicu.
Kako,gde i sta.
Ranije je postojala neka prica sa pravoslavnom crkvom da li je to i dalje aktuelno
 
Ciao,da en otvaram novu temu....da li neko zna sta ej sve potrebno,na koji sajt da odem ili jos bolje ako moze ovde da mi objasni sta je sve potrebno da se dobije da bi otisao na NZ? JA sam recimo singl.ali imam prijatelja koji ima porodicu i koji bi jako zeleo da ode tamo!Koje su sanse?
 
eto zanimaju me informacije o mogucnosti iseljenja i zaposljenja u au, Ono sto znam da radim je servisiranje hardvera i instalacija softvera- racunra, elektricne instalacije, kao i poslovi u gumarskoj industriji od prijema i kontrole sirovina (lablatorijske poslove) do kontrole finalnog proizvoda Auto gume.
pored toga ima kusrve o programiranju, veb dizajnu i vatrigasni kusrs. Imam jedan problem dosta toga znam i radim vec oko 20 godina ali za to nemam diplomu. Jer po meni bitno je sta covek stvarno zna u praksi a ocene drugih su relativne
Trajanovic miodrag
trajanovic@gmail.com
www.poezija.ovde.com
 
Evo ja sam na Novom Zelandu,ne bas nesto dugo,jos malo pa godina dana.
Dosla na radnu vizu ,procedura je trajala oko 6 mjeseci.
Sada pripremam papire da predam za rezident.
Pozdrav s` ove strane svijeta! :D
 
I ja mislim da je najbolje otici turisticki i pokusati ostati,cuo sam od nekoliko nasih ljudi da su mnogi ostali na taj nacin.Tesko je dobiti turisticku vizu bez garancije.Ja sam pitao nasu crkvu za garanciju i rekli mi da ce mi pomoci ali na kraju mi nikada nisu nista ni odgovorili.
 

Back
Top