Novi Zeland

Evo moj jedan prijatelj je otisao pre mesec dana i neme ni jednu ruznu rec. Posto je bio u mogucnosti izvadio je madjarski pasos i bez problema je otisao,nasao posao i tako to... E sada,posto ja ne mogu dobiti madjarski a jaaako je komplikovano da vadim radne vize,hteo sam da pitam da li neko zna kako bih mogao da napravim ispostavu firme koju posedujem u srbiji i time da ostvarim pravo na boravak.
 
nadji posao preko interneta, polozi IELTS najmanje 6.5, prevedi diplomu fakulteta/vise skole, uradi NZQA usaglasavanjediplome (www.nzqa.govt.nz ili slicno) i apliciraj online preko drzavnog sajta, ako imas 140+ poena ides napre, ispod neizvesno

imaj jedno 5-6000 jevra za troskove porodice oko apliciranja

dokumenta saljes u London kada te kontaktiraju iz imigracionog posle onlajn aplikacije, (lekarski pregled se radi u BG) pre toga nema potrebe da se salje, jer se sve radi online na immigration.govt.nz

to je koliko bi trebalo da se secam od ljudi koji su otisli na nz

ali prvo i osnovno je nadji posao na nz preko interneta (npr www.seek.co.nz) bez toga ne verujem da ima sanse, koliko se secam neko mi tako rece

Jedno pitanjce, sta je 6 hiljada evra, jesu li to samo troskovi vize? Vec neko vreme se mislimo da se odvazimo na taj korak, molim vas, ako nije problem, da mi napisete, koliko para treba pripremiti za izradu vize i sta sve treba, ja sam citala po nesto na zvanicnom sajtu, i raspitivala se preko prijatelja, ali nikako da skapiram, koliko bi me para skrpilo samo iz izradu viza.Hvala, i pozzz
 
ovaj forum je mrtav...? ili nema toliko nasih ljudi na novom zelandu? ili nema toliko interesenata da se ode tamo...?
na kraju imali koga da napise bilo sta o NZ, a da to ozbiljno zvuci :) i naravno da je vest sveza ...jbg

Pozdrav
 
Pozdrav svima

Ako mi neko moze pomoci tj.objasniti kako do turisticke vize na mjesec dana za N.Zeland ,imam familiju u Welingtonu i ja i supruga bi htjeli da ih posjetimo ,
pa me interesuje kakva je procedura tj kakve su sanse da dobijemo turisticku vizu ,unapred hvala
LP
 
Skoro sam čuo da na Novom Zelandu uopšte ne postoje divlje životinje u prirodi. Da li je to tačno?
Nije tacno.
Postoje divlje zivotinje. Od sisara sve je doneseno sa prvim doseljenicima, kao naprimer, zec, oposum, divlja koza, divlja svinja.
Pre belih doseljenika na NZ nije bilo sisara, samo ptice.
Od gmizavaca samo mali gusteri. Zmija nema, nema ni otrovnih paukova.
 

Back
Top