Novi Zeland

сад од доласка на нз скоро да нема ништа, све су заоштрили жестоко

можда ускоро дозволе безвизну туристичку посету са новим црвеним пасошем, нешто као што могу (ваљда) рвати
 
Da li je bolji zivot u Australiji ili na Novom Zelandu??? i sta je bolje u Australiji a sta na Novom Zelandu???:think::neutral:

ja cula da je bolja zarada/uslovi za zaposlenje u Australiji kao sto je bolji i provod
na nzl je bolje to sto ne zivi ni jedna zivotinja koja je opasna za covekov zivot a nema ni insekata ni prasine.ljudi su nasmejani
:)
 
ja cula da je bolja zarada/uslovi za zaposlenje u Australiji kao sto je bolji i provod
na nzl je bolje to sto ne zivi ni jedna zivotinja koja je opasna za covekov zivot a nema ni insekata ni prasine.ljudi su nasmejani
:)


Gde god da odes moras ,najmanje,5 godina da crncis od jutra do sutra i zaboravis na provod.Ako nisi na to spremna,sedi gdi si,ni za gdi si nisi.:)_)
 
нз добар за породичне људе, за децу, нема змија ни опасних инсекта и сав је зелен. обала је лепа а и планине не заостају, примања су мања него у ау, нема неког баш провода али зато паркова, стаза за пешачење и места за камповање на сваком кораку

за зараду је свакако боља аустралија, има више наших и има српских клубова и српских удружења, на нз су срби малобројни и лоше организовани, деца се екстремно брзо асимилирају најчешће већ у првој генерацији зато што је мало родитеља којим је битно да децу сачувају. нема српске телевизије ни радиа

цркве су у окланду и велингтону и ту се људи једино окупљају
 
Par pitanja... Da li je laksi postupak odlaska na NZ ili Fiji u odnosu na Australiju? Da li moze da se ide odmah posle faksa ili treba neko iskustvo (za radnu vizu npr)?

искуство је много требало раније, мислим до прошле године док се улазило на радну визу, сад је све стопирано свакако због кризе

мислим да ће и надаље бити веома неопходно и веома цењено као што је и било
 
Evo me tu ( nisam predao nego predala):
http://forum.krstarica.com/threads/306058
kriza sve upropasti - nisam na CSL, ali ko zna zašto je to dobro :)

ја сам на радну дошао

али имаш 167 поена што значи ниси ишла у базен него имаш директ пролаз

не разумем али читам у хералду пре неки дан да се предлаже влади да смањи неке од критеријума зато што много НЗ киднуло у АУ па имају као неке непопуњене потенцијале

да ли контактираш агента који води твоју апликацију?
 
@ active

...али имаш 167 поена што значи ниси ишла у базен него имаш директ пролаз
Nemam 167 već 115 ali i to je dovoljno jer se za sponsored traži 100.

да ли контактираш агента који води твоју апликацију?
Nemam agenta jer i da imam ovo bi mi se desilo - čekanje 2 god. Nisam na CSL pa to ti je.
 
Palma koja je tvoja priča, ja nisam još sve uspela da pokontam, ko, kako zašto?
Zašto ti toliko dugo čekaš?
Lep pozdrav:zjelka3:

Imaš odg. u predhodnom postu, zašto. da sam ranije predala, možda nekoliko mjeseci možda bi smo pošli ali čekaću do 2012.

Inače, čebelice, kako je u mojoj Sloveniji? Ja sam pola Slovenka - majka mi je Ljubljančanka.
 
Napisah ovdje jos prije neki dan poruku,ali neznam kojim cudom je nema :roll:
Ja sam na NZ-u,dosli smo na radne vize,muz dobio posao i tako i stigosmo ovdje.
Cekali smo 6 mjeseci na vize.
Mnogi dolaze na turisticku,pa nadju posao i dobiju radne vize ili rezident.
Od nase crkve kao spoznora su slabe sanse. Tako da ako imate nekoga da vam garantujete ili da nadjete poslodavca.

Srecno!!!

Pozdrav,

kako ste dobili posao ako ste bili u Srbiji, ili ste otisli na tur. vizu pa trazili posao. Pojasni malo molim te
:zpozdrav:
 
Imaš odg. u predhodnom postu, zašto. da sam ranije predala, možda nekoliko mjeseci možda bi smo pošli ali čekaću do 2012.

Inače, čebelice, kako je u mojoj Sloveniji? Ja sam pola Slovenka - majka mi je Ljubljančanka.

Sad sam se baš s*****la kad čujem da ćeš čekati do 2012 z:cry:
Lepo je u tvojoj Sloveniji, ja sam zadovoljna, medjutim moj muž nije z:D
Ja radim u vrtiću kao pomoćnica vaspitačice trenutno na nekoj zameni, to sam uspela da se zaposlim za nepunih godinu dana boravka ovde, što u Srbiji nije bilo šanse z:)
Muž je programer medjutim on se baš nešto nije ovde uklopio!
Gde ti živiš, šta radiš?
Možeš mi pisati na privatne poruke:snesko5:
Kad si bila poslednji put ovde?
 
Eh moja pčelice, nisam bila tamo 20 godina, a inače su me roditelji vodili svako ljeto tamo odkad sam imala 3 mjeseca, a poslije sam išla i sama kod babe. Oni su se inače poslije II svj.rata preselili u Maribor pa sam tamo boravila stalno. Inače rođena sam u Crnoj Gori i tu živim.
 
Najlaksi nacin da odete na Novi Zeland je da nadjete posao. Posle godinu dana aplicirate za resident, ne morate da polazete IELTS (vazi i za Australiju, potrebno je dokazati da ste radili 12 meseci bar). Na ponudu posla i trenutno zaposlenje dobijate 50 (ili 60, nisam siguran) poena, plus 50 za zanimanje (odradite kod NZQA, slicno kao kod TRA) i samim tim sto imate posao vec ste dobili resident (prvo se uzimaju svi sa ponudom posla, zatim svi preko 140, pa work experience u absolut skill shortage itd.). Iako je kriza mislim da se posao moze naci. Kako? Evo pogledajte npr. ovu agenciju (sve je jedna ista agencija) :


http://www.newzealand-jobsearch.com/
http://www.newzealand-jobandvisa.com
http://www.hitsimmigration.co.nz/about.htm

Pre (seke) su imali tri programa za trazenje posla, sada imaju samo jedan i kosta 999 NZD$. U ovom program bila je garancija da Vam posao nalaze u roku od 4 meseca. Sada je rok neogranicen.


Pozdrav.
 
Poslednja izmena:

Back
Top