Novi Zeland

Napisah ovdje jos prije neki dan poruku,ali neznam kojim cudom je nema :roll:
Ja sam na NZ-u,dosli smo na radne vize,muz dobio posao i tako i stigosmo ovdje.
Cekali smo 6 mjeseci na vize.
Mnogi dolaze na turisticku,pa nadju posao i dobiju radne vize ili rezident.
Od nase crkve kao spoznora su slabe sanse. Tako da ako imate nekoga da vam garantujete ili da nadjete poslodavca.

Srecno!!!
 
Cekajte malo...kako to da dodju a turisticku a kasnije dobiju radnu ili rezident vizu, zar se tu ne krse neka pravila koja je vlada jasno objasnila, da se ne moze ostati duze neko li traje turisticka viza u suprotnom sledi vam deportacija pa onda zabrana ulaska. Ako neko ima iskustva sa ovim slucajem neka nam lepo objasni kako se sve odvijalo. Hvala !
 
fazon,

ne znam tacno, ali znam da je moguce. moras prvo da dobijes posao i da ti na osnovu toga izdaju radnu dozvolu, a onda da ganjas i predajes za iseljenicku. ne moras da napustas nz za to vreme.
ne znam sve detalje, ali znam par nasih ljudi koji su dobili iseljenicku vizu na tu foru.
nije lako i sam proces je veoma dug i mukotrpan,
 
Ja i suprug smo u fazi odlaska na NZ. Konkurisao je tamo u njihovu policiju. Cula sam da viza moze da se dobije i za tri meseca ako imas poslovnu ponudu odande. A i sve ide mnogo brze ako posaljes ponudu preko neta,direktno na njihov sajt.
 
Ako je proces tezak i mukotrpan, to i nece biti neki problem samo da nije protiv njihovog zakona, mislim da ne dobijem zabranu boravka. Da li slucajno znas neku agenciju koja zaposljava ljude na Novom Zelandu, ili nekog imigracionog agenta.
Hvala za prethodni odgovor !
 
ne, nije protiv zakona i ne mozes da dobijes zabranu ulaska na nz, niti bilo sta slicno,
ukoliko radis sve legalno...znaci, prvo udjes na turisticku, koju mozes da produzis na 9 meseci, najduze...koliko ja znam...mozda postoji nacin i na duze, ali nisam sigurna.
za to vreme trazis nekog ko ce ti dati posao i na osnovu toga trazis radnu dozvolu.
mislim da si u obavezi da, ako dobijes radnu dozvolu, taj posao radis naredne dve godine.
onda, opet, za to vreme ganjas iseljenicku vizu...i tako...to traje dosta dugo, i kazem, nije lako, jer sve vreme ti traze nesto drugo od papira.
znam nasu devojku koja je prosla kroz sve to, pri tom je morala da radi dve godine u pekari, jer je na osnovu tog posla dobila radnu dozvolu. ona je imala srecu da je tada zivela kod neke starije novozelandjanke koja je profesorka u penziji i koja joj je puno pomogla u pisanju tih molbi emigrejsenu. isto tako je garantovala za nju, svadjala se sa emigracionim agentima kad god su trazili jos neki novi dokument, koji pre nije bio potreban...sve u svemu, eto...na kraju je sve ispalo kako treba i ona danas ima nz pasos i zivi na zelandu, cak ima i svoju pizzeriju.
to je sve sto ja mogu da ti kazem. ne znam nikakvog agenta, ali ako se odlucis na tako nesto, jedino sto mogu, to je da nju pitam ako moze da ti da neki savet u vezi toga ili sl.
 
Moj suprug je policajac i konkurisao je za prijem u policiju na NZ-u. Krajem maja treba da otputuje tamo i polozi neke testove,a potom kad zavrsi kurs dolazimo i mi za njim. (ja i troje dece). Ovo je jedan od sigurnijih puteva za odlazak na NZ,jer se pregovara direktno sa njihovom policijom i odmah se dobija posao,posle zavrsenog kursa. A sto je najbolje,tamo priznaju svo prethodno iskustvo iz nase policije,a i vojske,koliko sam razumela. Pa,eto,ako neko zeli,moze i tako da ode.
 
sad najbolje dobro razmisliti, jer prijemi na NZ su stali zbog krize. dok to ne prodje najbolje da se uci engleski i prate ponude za posao. pogledaj takodje apsolute shorhage list za NZ i ako te tamo ima imas sanse a ako ne, dzabe.
 
Reci mi molim te da li se meni čini ili je lakše otići za Ameriku nego za Novi Zeland?Čitajući ostale komentare stičem utisak da ja nebi imala šanse.Koja zanimanja trenutno traže i postoji li opcija ako uneseš lovu da si uspeo?
 

Back
Top