Proučavanje Biblije iz ugla Jehovinih svedoka ( pitanja i odgovori )

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

vorki

Iskusan
Poruka
5.032
Ova tema se otvara u svrhu proučavanja Božje Riječi, putem koje će svakoj osobi biti pružena istina. Raspravljanje je isključivo kroz poučavanje. Osoba koja želi proučavati Bibliju, postavit će zahtjev o kojoj temi želi da razgovara. Tada će se uspostaviti biblijski tečaj putem pitanja i odgovora, a na temelju Božje Riječi. Poučavanje i raspravljanje o određenoj temi održavat će se do trenutka zajedničkog dogovora, na temelju obostranog prihvaćanja, ili kada se nemože pronaći zaključak. Molim sve učesnike za toleranciju i kulturu komunikacije. Nije poželjno da se postavljaju dugački postovi. Želim svima dobru suradnju, spoznaju istine, mudrost u mislima, ljubav u srcu, a ponajviše Božji blagoslov.

:heart: :klap: :hvala: :klap: :heart:
 
Tema već postoji:
http://forum.krstarica.com/threads/272171
Zatvorena je na zahtev postavljača ove teme, te ne vidim svrhu otvaranja nove teme. :dontunderstand:

Jedno je PROUČAVANJE, a drugo je RASPRAVLJANJE.

Kroz ovu temu će se voditi proučavanje biblijskog sadržaja, na temelju pitanja i odgovora, a na zatvorenoj temi je bilo raspravljanje na temelju Biblije, gdje proučavanje kod sudionika nije bilo bitno.

:heart: :bye:
 
dakle,
kako je moguce da su izrazi "neman" i "morska zvijer" oznacavali - dinosaurse ?
"ako se zna" da su dinosaursi bili biljojedi do potopa, a u potopu su nestali, zbog cega se ovi izrazi koriste za mirne biljojede i prezivare koji su zivjeli sa ljudima ?

zbog cega mislite da je izraz "velike morske zivotinje" takodje koristio za - dinosaurse ?
zar ne mislite da bi taj izraz trebao da oznacava kitove, ajkule... ?

hvala
:heart:

ps ovo je cetvrta tema na kojoj postavljam ovo pitanje :)
 
Na koji način misliš da če svakom čoveku biti pružena istina? Kako možeš biti siguran da je to što ti misliš da znaš istina?

Da li bi mogao svojim rečima da mi opišeš kako miriše ruža?

Istina nije miris ruže.

Istina je zapisana u Božjoj Riječi.

Svatko tko želi da sazna istinu, treba samo da proučava Bibliju.

Poslije toga slijede promjene koje se traže :

Ivan 8:32...- i upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi. :heart:

Od čega te istina može osloboditi ?

Rimljanima 12:2 - I ne dajte da vas i dalje oblikuje ovaj svijet, nego se preobrazite obnavljanjem svojega uma, da utvrdite što je Božja volja — što je dobro, ugodno i savršeno. :heart:

Kada se postepeno bude upoznavala istina, tada će Bog putem svoje sile utjecati na um, te će se dešavati postepena preobrazba.

Efežanima 4:22-24 - da trebate skinuti staru osobnost oblikovanu vašim prijašnjim načinom života, koju kvare njene prevarljive želje, a obnavljati se u sili koja pokreće vaš um i obući novu osobnost koja je stvorena po Božjoj volji u istinskoj pravednosti i vjernosti. :heart:

Kroz preobrazbu uma osoba će početi logičnije razmišljati i shvaćati razliku istine od laži. Poslije toga dolazi do nagona za promjenom osobnosti u praksi.

Malo po malo, osoba postaje "novi čovjek", oblikovan po Božjoj volji. :heart: :bye:
 
dakle,
kako je moguce da su izrazi "neman" i "morska zvijer" oznacavali - dinosaurse ?
"ako se zna" da su dinosaursi bili biljojedi do potopa, a u potopu su nestali, zbog cega se ovi izrazi koriste za mirne biljojede i prezivare koji su zivjeli sa ljudima ?

zbog cega mislite da je izraz "velike morske zivotinje" takodje koristio za - dinosaurse ?
zar ne mislite da bi taj izraz trebao da oznacava kitove, ajkule... ?

hvala
:heart:

ps ovo je cetvrta tema na kojoj postavljam ovo pitanje :)

Postavi temu o kojoj hoćeš razgovarati.

Hoćeš o ovome ?

Postepeno ćemo kroz proučavanje Biblije otkriti pravi smisao tih riječi.

:heart: :bye:
 
A ti si intelektualac ?

U što ti vjeruješ ?

Koji je tvoj smisao života ?

Voliš li dobro ili zlo ?

:heart: :bye:

Nemam ja o sebi neko visoko mišljenje.... Ti, a ne ja, ljude koji imaju stav, koji je različit od tvog, nazivaš primitivcima. Te, stoga mislim da bi,s obzirom da si ti postavljač teme, pravi naslov bio onakav kakav sam predložio......
 
Istina nije miris ruže.
Nije. Šta je po tebi jednostavnije, miris ruže ili Božja istina?

Istina je zapisana u Božjoj Riječi.

Svatko tko želi da sazna istinu, treba samo da proučava Bibliju.
Svako ko želi istinu treba osim Biblije da proučava mnogo, mnogo toga. I opet neće doći do Istine, jer ona svakako nije celokupna data čoveku.

Koliko tumačenja Biblije ima? Koliko ima onih koji su tumačeći Bibliju ubeđeni da su otkrili Istinu? Da li su svi oni u pravu kada kažu da oni znaju Istinu, a te njihove istine su međusobno različite?

Drugim rečima, možeš da izneseš svoje mišljenje, svoj stav i slično. Istinu (sa velikim I) zna Bog i niko drugi. Tvrdnja da znaš Istinu je pogrešna i vodi te u sasvim suprotnom pravcu od onog kojim bi želeo da ideš.
 
Jedno je PROUČAVANJE, a drugo je RASPRAVLJANJE.
Kroz ovu temu će se voditi proučavanje biblijskog sadržaja, na temelju pitanja i odgovora, a na zatvorenoj temi je bilo raspravljanje na temelju Biblije, gdje proučavanje kod sudionika nije bilo bitno.

vorki, nije šija - nego vrat, kaže naš narod.
Drugim rečima, želiš temu na kojoj bi podučavao čitaoce tumačenju Svetog pisma prema učenju Jehovinih svedoka.
Prvo, naslov nije adekvatan. Znatno bolji bi bio "Proučavanje Biblije od strane Jehovinih svedoka"
Drugo, što se vas tiče, raspravljanje je sve što ne odgovara vašim ciljevima.
Treće, diskusija u formi pitanja i odgovora je takođe raspravljanje.
Četvrto,
Raspravljanje je isključivo kroz poučavanje.
:bye:



Postavi temu o kojoj hoćeš razgovarati.
Postavio je. :roll:


Hoćeš o ovome ?

Hm, da razmislimo... :think:
ovo je cetvrta tema na kojoj postavljam ovo pitanje :)
Ja bih pomislio da hoće da diskutuje o tome. :roll:


Postepeno ćemo kroz proučavanje Biblije otkriti pravi smisao tih riječi.

Postepeno, jer je teško odstupiti od zadatog programa kojim se nauk izlaže.
Dakle, vorki, u uvodnoj poruci si napisao:
Osoba koja želi proučavati Bibliju, postavit će zahtjev o kojoj temi želi da razgovara. Tada će se uspostaviti biblijski tečaj putem pitanja i odgovora, a na temelju Božje Riječi. Poučavanje i raspravljanje o određenoj temi održavat će se do trenutka zajedničkog dogovora, na temelju obostranog prihvaćanja, ili kada se nemože pronaći zaključak.
Obzirom da je kennedy_bakircioglu ispunio sve tvoje zahteve, ne vidim razloga za tvojim "postepenim otkrivanjem pravog smisla". :dontunderstand:
 
Nemam ja o sebi neko visoko mišljenje.... Ti, a ne ja, ljude koji imaju stav, koji je različit od tvog, nazivaš primitivcima. Te, stoga mislim da bi,s obzirom da si ti postavljač teme, pravi naslov bio onakav kakav sam predložio......

Vidiš, ponovo se vuku riječi "na svoj mlin".

Ja sam rekao da je unaprijed utvrđeni stav kod rasprave, primitivno postavljanje osobe.

Zašto ?

Zato što tada osoba NE ŽELI da vidi suprotno mišljenje, dokaze i argumente.

Tada se dešava ono što je Isus opisao, kada je poučavao narod.

Marko 4:12...- da očima gledaju, a ne vide, i ušima slušaju, a ne razumiju, i da se ne obrate i ne dobiju oproštenje.” :heart: :bye:
 
Nije. Šta je po tebi jednostavnije, miris ruže ili Božja istina?

Svako ko želi istinu treba osim Biblije da proučava mnogo, mnogo toga. I opet neće doći do Istine, jer ona svakako nije celokupna data čoveku.

Koliko tumačenja Biblije ima? Koliko ima onih koji su tumačeći Bibliju ubeđeni da su otkrili Istinu? Da li su svi oni u pravu kada kažu da oni znaju Istinu, a te njihove istine su međusobno različite?

Drugim rečima, možeš da izneseš svoje mišljenje, svoj stav i slično. Istinu (sa velikim I) zna Bog i niko drugi. Tvrdnja da znaš Istinu je pogrešna i vodi te u sasvim suprotnom pravcu od onog kojim bi želeo da ideš.

Ako misliš za objasniti, onda je to Božja istina.

Nemora se mnogo toga proučavati da bi se došlo do istine. Potkrijepimo to jednim primjerom. U mnogim zemljama nastoji se ući u trag krivotvorenom novcu. Kad bi dobio zadatak da prepoznaš takav novac, kako bi to učinio? Tako da zapamtiš svaku krivotvorenu novčanicu? Ne. Više bi ti se isplatilo kad bi proučio prave novčanice. Nakon što bi vidio kako izgleda pravi novac, lako bi prepoznao krivotvoreni. Slično tome, kad naučimo prepoznati pravu istinu, znamo prepoznati i laži.

Istina kroz Bibliju se PROUČAVA, tako da tumačenje bude skladno, jasno, logično i smisleno.

Najbitnije je da kreneš u proučavanje Biblije "bez predrasuda". :heart: :bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top