Poklanjam degua

cutie_pie

Početnik
Poruka
7
Poklanjam muzjaka degua, starog nesto manje od godinu dana. Samo nekome ko vec ima barem jednog degua, jer zaista ne mogu da zive sami. Ovaj zivahni i druzeljubivi stvor pre svega trazi drustvo!!

Mozete da me kontaktirate putem poruke ili emaila.
 
:D Jeste, to je degu (Octodon degus) ili cileanska veverica.

Evo malopre sam i ja napravila dve fotkice

img4478c.jpg


img4477w.jpg
 
Da, ali traze mnogo veci kavez, narocito po vertikali kako bi se verali po granama!! Ja sam moje pustala i da se setkaju po sobi, ali grickaju sve sto im se nadje na putu, pa su mi izgrickali i kablove od telefona i zvucnika :))))
 
Caos,ja imam dva degua od po 2 godine.Tacno je da zahtevaju veci kavez sto ja i imam, ali je bas tesko naci toliko velik kavez.Nameravam da uzmem jos jednog.Oba degua su mi muskog pola.Sa cime ih vi hranite ? Ja ih hranim sa hranom pod nazivom Degu Nature to je hrana koja je bas pravljena za njih jer nema kikirikija, kukuruza, semenki sto bi ih ugojilo pa bi dobili dijabetis.Redovno ih kupam u vulkanskom pesku " sto oni obozavaju " . Kupio sam im tocak za veverice koji je ujedino i ogroman da m se rep ne bi slomio ili zakacio za tocak.:eek: Obozavaju da se ceskaju po stomaku. Mozete da ih trenirate tako sto ih stavite na kompijutersku stolicu na tockice blizu nekog stola i pustite ih da preskacu sa stolice na sto, ali im svaki put stolicu malo udaljite.Kada preskoce vi im date njihovo omiljeno jelo " u mom slucaju to je listic od maslacka " ali ni slucajno im nemojte davati plod od maslacka jer ima pomalo polena, sto moze da im izazove gojenje sto im moze izazvati dijabetis.To je vezba za jacanje nogu i skakanje. Ja im to radim 3 puta nedeljno da se nebi premorili.Ja vam preporucujem da svojim deguima dajete Degu Nature hranu jer od nje ne mogu da se ugoje niti da dobiju dijabetis ni neku bolest jer ako imaju zute zube znaci da su zdravi, a ako su im beli znaci da nemaju dovoljno hlorofila u zubima i hitno ih odvedite kod veterinara.Nemojte da ih na silu uzimate u ruke vec stavite malo hrane na ruku i ceekajte da vam se sami popnu. Ukavez im stavite ljuljaskice od drveta , to mozete sami napraviti jer nema u pet shopovima.Mozete im staviti i kokosovu ljusturu da se sakrivaju u njoj. To sam vam samo rekao najosnovnije stvari , a ostatak mozette videti na Degutopiji.Samo ukucajte degutopia.

:bye:Mislim da sam vam pomogao za sada cao.
 
Imam muzjaka degua i stvarno je mnooogo sladak.Problem je sto cesto pada u depresiju jer mu nedostaje drustvo,tako da ako jos uvek neko ima i zeli da pokloni jednog (pozeljno muskog pola),veoma ce me obradovati :))
 

Back
Top