Bonelli

Koji vam je junak od Bonelija najdrazi

  • Dylan Dog

  • Zagor

  • Tex

  • Mr NO

  • Magicni Vetar

  • Dampyr

  • Martin Mistere

  • Komadant Mark


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Поштујем. Марти је мало конвенционалнији и за разлику од Дилана има ту неку победничку ауру. Ваљда ми је зато лакше да се идентификујем са Диланом. :D А рекао бих и да је талентованији за окултно иако је Мартију повремено отворено треће око. Но то је зато што су му га вештачки отворили тибетанци...Дилан је природно надарен.
Martija volim zbog tematike i što se Kasteli uvek vodi nekom arheološkom ili istorijskom zanimljivošču - istinitom koju nadogradi
i obavezan edukativni deo na kraju-šta je stvarno a šta dodato u stripu
Dilana naravno volim mnogo
al nekad ume scenario da bude suviše nebulozan ili patetičan
 
E bravo, ubode sustinu, iz tog razloga je i meni Martin Mystery ubedljivo broj 1, jer ni jedan drugi strip nena takvu tematiku i ni jedan drugi strip ne uspeva toliko da me zaintrigira pricom i podstakne da neke stvari posle i sam istrazujem.

Recimo gotivan mi je i Mister No , zato sto zivi u Brazilu , u srcu Amazonske prasume i zato sto je boem, nije savrsen i ne tezi da bude, voli zivot (uprkos teskim traumama koje su ga zadesile) i zivi za taj trenutak, takodje mislim i da je izvrsna lokacija gde su ga smestili, mislim da tesko da bilo koje drugo mesto na svetu moze vise da podstakne mastu od amazonskih prasuma i Brazila generalno.
 
Загора сам волео као клинац, али мислим да га узмем сад не би ми се допао. Блек је рецимо тотална глупост од стрипа ( добро, није Бонели али дајем као пример ) а као клинци сви смо се ложили на његову снагу.
 
zagorawkward-1.jpg
 
Nije Zagor sam...
On ima Čika!!!
Stalno mu viče: ''Debeljko moj..''
:zper:


:lol: :lol: :lol: :super:

Nisam ocekivao ovoliko nerazumevanja za jadnog i napacenog brata Zagora. :rumenka: Umesto saosecanja krenula je lavina osporavanja. :sad2: No u njegovo opredeljenje ne treba sumnjati mada je izuzetno retko konzumirao ljubav, od nekih sedamsto, osamsto njegovih epizoda samo par puta sam uocio da se otvorio zenama, svega jednom je isao do kraja, sa onom kreolkom vracarom koja ga je bukvalno omadjijala, morala ga je cak i zombifikovati da bi ga na kraju savatala i odvukla u krevet, a plavusicu, rodjaku njegovog ortaka mornara, je on spopadao, pipkanje, stipkanje, prislanjanje, naslanjanje, cucorenje na uvce, duvanje u vrat, i sve tako, al' dzabe, brzo ga je bacila u frend zonu. :lol:
Mada ruku na srce ni nas prijatelj Korto Malteze se nije proslavio, u skoro svakoj epizodi je flertovao i isticao reputaciju vrsnog poznavaoca zena, uzivaoca u njima, ali sve nesto platonski, kao on je nesrecno zaljubljen, pa nece da se upusta... iskrilo je na sve strane, ali bez vatre, samo je reci utehe i podrske pruzao zenama, koje su cak i pucale na njega, ugrozavale mu zivot... Veneksijana Stivenson, Ćina Farias Gomes, Esmeralda Flor, Trejsi Eberhard, Marina Seminova, Benši O'Danan, Šangaj Li itd.... ne, ne, ni Korto se nije naljubio zena. Pravda za njega i za Zagora!
:lol:
 
:ok: Tako je! I bar bi mi forumasi morali da uvazavamo ta njihova odricanja, eto brat Zagor je morao da brine o miru, prosperitetu i blagostanju u Darkvudu i okolini, radio je i po 25 casova dnevno, a ne kao neki koji prizivaju "makedonski scenario", i normalno je da tako angazovan nije stizao u krevet, cak ni sa Čikom. :deda:
 
Glasao sam za Zagora jer mi je laganica strip za citanje. Fina avantura, Zagor humanista par ekselans, jednostavno super je za opustanje mozga. Dilana isto volim, i bukvalno su promili u pitanju koji prevagnjuju u korist Zagora. Dilan je carski odradjen lik. Isto mi se dopada lik Melvina Soula (Duskovica) iz Hellnoir-a.
 

Back
Top