Ubuntu 9.04

Ako ti je cilj igranje igrica, bolje se drži Windowsa. U principu sve na Ubuntuu (i većini ostalih distribucija) može da se natera da radi, mada je često potrebno malo petljavine.

Dakle, sve zavisi za šta koristiš komp primarno, ako su to igrice i ako nisi mazohista, onda bih ipak preporučio Windows.
 
nista na ovaj lunix nemogu da se snadjem najbolje je da ga obrisem prf smara samo zivcde gubim i neznam kako da napravim konekciju za net
Trudio si se 2 minuta ili vise?

@ Darko
Sigurnost/Pouzdanost/Stabilnost/Brzina/WebDesign/GraphicDesign(predjanjaci PS ali moze se on naterati i na linuxu preko wine-a ...)/Hack (whitehat ofc :D)/Aplikaciono programiranje /ITD
 
Једини систем који је до скора могао да парира Виндовсу у играма је био Зета,али као што рекох једном мутили са лиценцом и забрањен им је даљи развој...Робин Худ, игра за Зету,та графика,тај квалитет звука...
А што се Линукса тиче то ''терање'' игара на њима преко Вине-а је тако труло...Једино се могу сложити да је Линукс добар за нет...
 
Profi jesi li ti probao "terati igre saq wine-om" ?
Uz par podesavanja dll fajlova dobijas isti gameing experience kao i na windowsu.
Jesi li probao igrice za Linux?
Recimo Urban Terror.Igrica komotno moze da parira windows igricama.
 
@ Darko
Sigurnost/Pouzdanost/Stabilnost/Brzina/WebDesign/GraphicDesign(predjanjaci PS ali moze se on naterati i na linuxu preko wine-a ...)/Hack (whitehat ofc :D)/Aplikaciono programiranje /ITD

Nije poenta pokretati win programe na linuxu nego naci linuxove programe koji pariraju win programima. A toga priznaj - nema. Ja sam choveka pitao "za koje to ozbiljnije stvari se linux koristi?" a ti mi nisi naveo ni jednu. U oblasti upotrebe nikako ne mogu da se ubroje sigurnost, pouzdanost, stabilnost..... a za web dizajn i gr dizajn nema pravih alternativa tako da ti je ovo bio tjorak. Objektivno - linux ne sadrzhi ozbiljne aplikacije za ozbiljnu profi upotrebu. Svaka chast na podrshci za net, muziku, film, gadgetima ali to je sve sprdnja i razbibriga.
 
Objektivno - linux ne sadrzhi ozbiljne aplikacije za ozbiljnu profi upotrebu. Svaka chast na podrshci za net, muziku, film, gadgetima ali to je sve sprdnja i razbibriga.
Objektivno, Linux je uvek bio veoma ozbiljan sistem za veoma ozbiljnu profesionlanu upotrebu kome su u poslednjih par godina dodate "neozbiljne" korisnički orijantisane stvari kao što su multimedija, muzika, film, pojednostavljenje korisničkog interfejsa, i tako to. Razume se, toga je bilo i pre, ali je bilo teže i mukotrpnije sve podesiti. Danas to sve ide automatski, većina Windows programa se na Linuxu instalira na isti način kao i na Windowsu - dvoklik na Setup.exe i vozi... Linux se u Windows mrežama snalazi bolje nego sam Windows, ima uglavnom sve drajvere za sve mašine (za razliku od Windowsa) itd.
 
Budimo iskreni... Ima i Linux problema sa drajverima... Koga god znam da je instalirao Linux imao je poneki problem... jednog zeza grafika, drugog, zvuk, trecem ne radi Wireless, nekom Bluetoot, nekom kamerica... Iskustva su razna...

Meni na OpenSUSe 11.1 isto ne radi par stvari, mada mi nisu ni bitne jer Linux koristim samo za programiranje i pokretanje nekih aplikacija... Sve ostalo radim u Windowsu...

Za obicnog korisnika sa svakodnevnim potrebama, Windows je zakon... Jer se u Linuxu i ne bi snasao... Linux treba da se vrati prvobitnoj svrsi...
 
Budimo iskreni... Ima i Linux problema sa drajverima... Koga god znam da je instalirao Linux imao je poneki problem... jednog zeza grafika, drugog, zvuk, trecem ne radi Wireless, nekom Bluetoot, nekom kamerica... Iskustva su razna...
Ja poslednjih par godina na radne stanice uglavnom instaliram Fedoru, i nikad nisam imao ni jedan problem. Uostalom, tu su i onlajn repozitorijumi za drajvere, ko baš nema sreće... ali meni je iz prve instalirao sve drajvere na nekim egzotičnim laptopima na kojima ništa nije standardno, i na kojima nakon instalacije Windowsa ne radi skoro ništa.

Na serverima obično koristim Debian (Lenny), a pošto se na njima uglavnom vrte baze i web serveri, i pošto im se pristupa preko SSH u komandnoj liniji o drajverima nikad nisam ni razmišljao - sve prosto radi....
 
Za obicnog korisnika sa svakodnevnim potrebama, Windows je zakon... Jer se u Linuxu i ne bi snasao... Linux treba da se vrati prvobitnoj svrsi...

Sto se tice obicnih korisnika (ne racunam one koji su zavisni od igrica), mnogo je bolji linux (recimo Ubuntu) nego windows. Snimis jednom i ne razmisljas posle o defregmentaciji, o virusima, spybotovima...
Po meni, jedini problem predstavaljaju drajveri za dial up modeme i jos neke sitnice. Mada u sustini ako das nekom da ti to sredi, onda ni to ne predstavlja neki veliki problem. :)
Sto se tice prelaska sa windows-a na linux, cim su mogle neke moje drugarice da se u roku od 2 sata naviknu na ubuntu, ne verujem da bi i drugima predstavljao veli problem.

A sto se tice toga da bi trebalo da se linux vrati prvobitnoj zamisli, to bi po meni predstavljao veliki promasaj. Vise bih voleo da je zastupljenost windowsa, linuxa i mac-a jednaka, jer nema nista bolje od konkurencije :). A i ne bih se bas vracao na windows :P
 
Да су велике фирме (Мајкрософт,Епл,ИБМ,Сан) подједнако заинтересоване за производњу ОСова за све кориснике (а не за само одређене групе) и да све четири стартују од почетка то би била права фер трка,рај!
 
како је изашла бета верзија 9.04 испробао сам и до данас остао на 9.04... Сад нестрпљиво чекам да изађе 9.10 просто јер ме занима шта су све дорадили ...
Што се тиче брзине инсталирања, једноставности коришћења... wиндовс стварно не може да се мери са Linuxom. Аније се снашао само онај ко не жели да се снађе...
Иначе Линуx сам почео да користим преко cp6linx-a .... потом прешао на Ubuntu 8.10 ....
Што се тиче програма који могу да парирају windovsovim, потребно је смо да знаш шта ти треба и то мало потражиш - и наравно не мораш да га платиш нити да тражиш пиратске варијанте....
 
Instalirao sam Ubuntu 9.04. Prilikom instalacije izabrao sam ''use intire disc'', posto sam hteo da izbrisem XP a nisam umeo da se bakcem sa ''manual''. Postoji li neki program na principu Partition Magic koji ce mi omoguciti da podelim hard disk na jednu manju sistemsku particiju i sto ostane da bude pomocna.
 

Back
Top