Ubuntu 9.04
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Ubuntu 9.04

Zainteresovan član Believix (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Post Ubuntu 9.04

Sad sam dobio ovu veryiju i yanima me dal mogu da instaliram igrice sve kao na Windows-u i kako sa drajverima

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano Re: Ubuntu 9.04

Ako ti je cilj igranje igrica, bolje se drži Windowsa. U principu sve na Ubuntuu (i većini ostalih distribucija) može da se natera da radi, mada je često potrebno malo petljavine.

Dakle, sve zavisi za šta koristiš komp primarno, ako su to igrice i ako nisi mazohista, onda bih ipak preporučio Windows.

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Igrice obavezno pod Wondows-om...
    Zavist valja i zaslužiti...

Ističe se
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mozes ali preko Wine-a. Radi isto, samo je malko komplikovanije oko podesavanja. Podesavanja skidas sa neta, a ako nemas onda moras sam da provaljujes sto je vrlo mukotrpno...

Učlanjen
    11.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

nista na ovaj lunix nemogu da se snadjem najbolje je da ga obrisem prf smara samo zivcde gubim i neznam kako da napravim konekciju za net

Aktivan član
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nisi uopste morao da otvaras novu temu,imas u lepljivima temu vezanu za ubuntu.Inace igre se igraju na XP-u...Linux sluzi za ozbiljnije stvari

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio nozzlezator Pogledaj poruku
    Linux sluzi za ozbiljnije stvari

Koje to zhivota ti???
    aPisH mECu zA pErECu

Primećen član shegi (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

nista na ovaj lunix nemogu da se snadjem najbolje je da ga obrisem prf smara samo zivcde gubim i neznam kako da napravim konekciju za net
    Trudio si se 2 minuta ili vise?

@ Darko
    Sigurnost/Pouzdanost/Stabilnost/Brzina/WebDesign/GraphicDesign(predjanjaci PS ali moze se on naterati i na linuxu preko wine-a ...)/Hack (whitehat ofc )/Aplikaciono programiranje /ITD

Početnik
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Једини систем који је до скора могао да парира Виндовсу у играма је био Зета,али као што рекох једном мутили са лиценцом и забрањен им је даљи развој...Робин Худ, игра за Зету,та графика,тај квалитет звука...
    А што се Линукса тиче то ''терање'' игара на њима преко Вине-а је тако труло...Једино се могу сложити да је Линукс добар за нет...

Primećen član shegi (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Profi jesi li ti probao "terati igre saq wine-om" ?
    Uz par podesavanja dll fajlova dobijas isti gameing experience kao i na windowsu.
    Jesi li probao igrice za Linux?
    Recimo Urban Terror.Igrica komotno moze da parira windows igricama.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio shegi Pogledaj poruku
    @ Darko
    Sigurnost/Pouzdanost/Stabilnost/Brzina/WebDesign/GraphicDesign(predjanjaci PS ali moze se on naterati i na linuxu preko wine-a ...)/Hack (whitehat ofc )/Aplikaciono programiranje /ITD
    Nije poenta pokretati win programe na linuxu nego naci linuxove programe koji pariraju win programima. A toga priznaj - nema. Ja sam choveka pitao "za koje to ozbiljnije stvari se linux koristi?" a ti mi nisi naveo ni jednu. U oblasti upotrebe nikako ne mogu da se ubroje sigurnost, pouzdanost, stabilnost..... a za web dizajn i gr dizajn nema pravih alternativa tako da ti je ovo bio tjorak. Objektivno - linux ne sadrzhi ozbiljne aplikacije za ozbiljnu profi upotrebu. Svaka chast na podrshci za net, muziku, film, gadgetima ali to je sve sprdnja i razbibriga.
    aPisH mECu zA pErECu

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Citat Original postavio Darko201 Pogledaj poruku
    Objektivno - linux ne sadrzhi ozbiljne aplikacije za ozbiljnu profi upotrebu. Svaka chast na podrshci za net, muziku, film, gadgetima ali to je sve sprdnja i razbibriga.
    Objektivno, Linux je uvek bio veoma ozbiljan sistem za veoma ozbiljnu profesionlanu upotrebu kome su u poslednjih par godina dodate "neozbiljne" korisnički orijantisane stvari kao što su multimedija, muzika, film, pojednostavljenje korisničkog interfejsa, i tako to. Razume se, toga je bilo i pre, ali je bilo teže i mukotrpnije sve podesiti. Danas to sve ide automatski, većina Windows programa se na Linuxu instalira na isti način kao i na Windowsu - dvoklik na Setup.exe i vozi... Linux se u Windows mrežama snalazi bolje nego sam Windows, ima uglavnom sve drajvere za sve mašine (za razliku od Windowsa) itd.

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Budimo iskreni... Ima i Linux problema sa drajverima... Koga god znam da je instalirao Linux imao je poneki problem... jednog zeza grafika, drugog, zvuk, trecem ne radi Wireless, nekom Bluetoot, nekom kamerica... Iskustva su razna...

Meni na OpenSUSe 11.1 isto ne radi par stvari, mada mi nisu ni bitne jer Linux koristim samo za programiranje i pokretanje nekih aplikacija... Sve ostalo radim u Windowsu...

Za obicnog korisnika sa svakodnevnim potrebama, Windows je zakon... Jer se u Linuxu i ne bi snasao... Linux treba da se vrati prvobitnoj svrsi...
    Zavist valja i zaslužiti...

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Citat Original postavio jnikola78 Pogledaj poruku
    Budimo iskreni... Ima i Linux problema sa drajverima... Koga god znam da je instalirao Linux imao je poneki problem... jednog zeza grafika, drugog, zvuk, trecem ne radi Wireless, nekom Bluetoot, nekom kamerica... Iskustva su razna...
    Ja poslednjih par godina na radne stanice uglavnom instaliram Fedoru, i nikad nisam imao ni jedan problem. Uostalom, tu su i onlajn repozitorijumi za drajvere, ko baš nema sreće... ali meni je iz prve instalirao sve drajvere na nekim egzotičnim laptopima na kojima ništa nije standardno, i na kojima nakon instalacije Windowsa ne radi skoro ništa.

Na serverima obično koristim Debian (Lenny), a pošto se na njima uglavnom vrte baze i web serveri, i pošto im se pristupa preko SSH u komandnoj liniji o drajverima nikad nisam ni razmišljao - sve prosto radi....

Učlanjen
    11.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

kako da napravim konekciju za Ubuntu 9.04?
    Konekcija je Wiralles

Aktivan član falco (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio jnikola78 Pogledaj poruku
    Za obicnog korisnika sa svakodnevnim potrebama, Windows je zakon... Jer se u Linuxu i ne bi snasao... Linux treba da se vrati prvobitnoj svrsi...
    Sto se tice obicnih korisnika (ne racunam one koji su zavisni od igrica), mnogo je bolji linux (recimo Ubuntu) nego windows. Snimis jednom i ne razmisljas posle o defregmentaciji, o virusima, spybotovima...
    Po meni, jedini problem predstavaljaju drajveri za dial up modeme i jos neke sitnice. Mada u sustini ako das nekom da ti to sredi, onda ni to ne predstavlja neki veliki problem.
    Sto se tice prelaska sa windows-a na linux, cim su mogle neke moje drugarice da se u roku od 2 sata naviknu na ubuntu, ne verujem da bi i drugima predstavljao veli problem.

A sto se tice toga da bi trebalo da se linux vrati prvobitnoj zamisli, to bi po meni predstavljao veliki promasaj. Vise bih voleo da je zastupljenost windowsa, linuxa i mac-a jednaka, jer nema nista bolje od konkurencije . A i ne bih se bas vracao na windows

Početnik
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Да су велике фирме (Мајкрософт,Епл,ИБМ,Сан) подједнако заинтересоване за производњу ОСова за све кориснике (а не за само одређене групе) и да све четири стартују од почетка то би била права фер трка,рај!

drzare nije na forumu
    има и паметнијих ствари да ради....
    Aktivan član drzare (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

како је изашла бета верзија 9.04 испробао сам и до данас остао на 9.04... Сад нестрпљиво чекам да изађе 9.10 просто јер ме занима шта су све дорадили ...
    Што се тиче брзине инсталирања, једноставности коришћења... wиндовс стварно не може да се мери са Linuxom. Аније се снашао само онај ко не жели да се снађе...
    Иначе Линуx сам почео да користим преко cp6linx-a .... потом прешао на Ubuntu 8.10 ....
    Што се тиче програма који могу да парирају windovsovim, потребно је смо да знаш шта ти треба и то мало потражиш - и наравно не мораш да га платиш нити да тражиш пиратске варијанте....

Iskusan waterpolista (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

daj link

Primećen član johnny_rover (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Nek' mi ne zameri autor teme sto cu se ogrebati za jedno pitanje. Da ne otvaram novu temu za svaku sitnicu.
    Moze li Ubuntu da cita diskove narezane u XP?

Aktivan član
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Naravno da moze-sto mislis da ne moze?

drzare nije na forumu
    има и паметнијих ствари да ради....
    Aktivan član drzare (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

http://www.linux.org/apps/
    Занимљив сајт за оне што им треба неки програм а нису сигурни има ли исти написан за linux...

Primećen član johnny_rover (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Instalirao sam Ubuntu 9.04. Prilikom instalacije izabrao sam ''use intire disc'', posto sam hteo da izbrisem XP a nisam umeo da se bakcem sa ''manual''. Postoji li neki program na principu Partition Magic koji ce mi omoguciti da podelim hard disk na jednu manju sistemsku particiju i sto ostane da bude pomocna.

Ističe se dujkenujkeme (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

http://gparted.sourceforge.net/
    imaju ovaj gparted , ali mislim da ne može da sačuva postojeće datoteke ?
    takođe ext4 sistem datoteka je na ubuntu 9.04
    (nijedan windows program ne može to da resizuje )

Aktivan član falco (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio johnny_rover Pogledaj poruku
    Postoji li neki program na principu Partition Magic koji ce mi omoguciti da podelim hard disk na jednu manju sistemsku particiju i sto ostane da bude pomocna.
    Postoji u okviru ubuntu-a program za particionisanje diskova, a postoji i Partition Magic za linux

Slične teme

1. Ubuntu
    Autor @echo OFF u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 22.07.2009., 13:28
  2. Ubuntu
    Autor momcina43 u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16.05.2009., 23:32
  3. Ubuntu???
    Autor Fidelito_Castro u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 2