B92 novinarka izgradila visespratnicu bez dozvole na tudjem placu

Tihi-

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.712
Patrola za pljačku
Protiv zvezde TV B92 Marije Nenić podneta krivična prijava jer je na tuđem placu, čiji je vlasnik nestao, „na divlje“ izgradila petospratnicu sa 10 stanova


BEOGRAD - Protiv Marije Nenić, autorke i voditeljke emisije „Patrola“, koja se prikazuje na TV B92, komšije su podnele krivičnu prijavu zbog nelegalne izgradnje višespratnice na Voždovcu, i to na zemljištu čiji je vlasnik Milorad Dimić, nestao pod nerazjašnjenim okolnostima!
- Poslednji put videli smo ga u julu 2003. Na placu od tri ara u Sanskoj 43 on je živeo u kućici od 30 kvadrata i nikada nije uspeo da dobije dozvolu za dogradnju. Međutim, Marija je na istom mestu izgradila kućerinu od pet spratova, sa 10 stanova, za koju nema dozvolu - objašnjava prvi komšija Milan Mišić.
Dimiću su mnogi dolazili na vrata u želji da kupe plac, ali ih je on sve do jednog odbijao, uz obrazloženje da ima decu u Kanadi kojoj namerava da ostavi to malo stečenog imetka.
- Marija je prvo od Dimićeve sestričine kupila polovinu placa na kojoj se nalazila šupa, dok je njegovu polovinu s kućicom prisvojila odmah po njegovom nestanku - priča Mišić.
Nenićeva je u martu porušila deobni zid, iznela njegove stvari i počela da zida novu kuću.
- Iako je od opštine dobila odobrenje samo za rekonstrukciju šupe, Marija je od nje napravila porodičnu kuću, a ubrzo zatim dobila dozvolu za njenu rekonstrukciju. Međutim, nikakve dodatne radove nije izvodila, već je na ime te dozvole sagradila potpuno novu zgradu od nekoliko stotina kvadrata - priča komšija Branislav Manojlović.
Tako se sada u Sanskoj 43 na dve parcele od po 1,5 ari nalaze dve kuće, od kojih je jedna višespratnica, iako je zakonom dozvoljeno da na placu manjem od tri ara kuća ne može imati više od jednog sprata.
Po prijavi komšija, građevinska inspekcija je 20. maja izašla na teren i konstatovala da je „investitor odstupio od odobrenja za izgradnju i glavnog projekta“. Već 25. maja izdato je rešenje kojim se Nenićevoj nalaže da odmah obustavi radove. Međutim, komšija Manojlović naglašava da niko nije hteo da registruje da se na placu nalaze dve kuće bez validnih dozvola.
- Izgradnja nije prekinuta, majstori svakodnevno rade, a zbog nečije samovolje nama pucaju zidovi - kaže Biljana Simeunović, komšinica na čijoj je međi nikla višespratnica i u čije je dvorište nedavno pao deo krova.
Načelnik opštinske uprave Milan Bojović potvrdio je za Kurir da je inspektor izašao na teren i utvrdio da je investitor odstupio od odobrenja za izgradnju i glavnog projekta, pa mu je naloženo da obustavi radove.



Borac protiv kriminala?!

Da ironija bude veća, Marija Nenić se u svojoj emisiji „Patrola“, koja se emituje na B92, bavi kriminalom i osvetljavanjem zločina. Deo emisije posvećen je slučajevima koje je policija rešila i došla do zločinaca, što piše i na sajtu ove TV kuće - da ona „obrađuje najveće probleme u kriminalnoj sferi našeg društva“.

Ruši, briši, piši...

Komšije tvrde da je Marija Nenić do vlasničkog lista došla brisanjem stvarnog vlasnika Milorada Dimića u svoju korist. Međutim, načelnik Odeljenja za komunalno-stambene poslove SO Voždovac Ratko Bukvić objasnio je za Kurir da je Dimić izgubio pravo na korišćenje zemljišta jer mu je kuća srušena! Kako je Marija Nenić imala izgrađenu kuću, na osnovu nje je dobila pravo korišćenja i drugog dela parcele.
- Ona je potpisala saglasnost za legalizaciju i da će, ako se Dimić pojavi i dokaže svoje vlasništvo, moći da ga dobije nazad - objasnio je načelnik Bukvić.
On je potvrdio da je ona „na divlje“ izgradila više od 200 kvadrata, ali je dodao da je „toga pun grad i to treba da rešavaju policija i sudovi“.

„Medijska hajka“

Marija Nenić je za Kurir izjavila da, „što se nje tiče“, sve možemo da objavimo, ali da će to ona po objavljivanju demantovati jer je sada na odmoru sa bebom.
- Taj Mišić je kreten, ludak i bolesnik, koji je bivše vojno lice i koji je hteo da na mom zemljištu napravi baštu. Kada mu to nije uspelo, organizovao je komšije i krenuo u medijsku hajku protiv mene jer zna da radim na B92 - rekla je Marija, i dodala da će ga tužiti jer joj često preti „vitlajući pištoljem“.


http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-19-07-2009/patrola-za-pljacku

-------------

A najmisterioznije od svega je to sto je vlasnik na cijem je novinarka B92 Marija Nenic izgradila svoju visespratnicu bez gradjevinske dozvole - volsebno nestao pre par godina i niko ne zna gde je. Takodje Marija Nenic i B92 su srusili njegovu kucu a odlukom opstine mu je oduzeto zemljiste jer mu je kuca srusena. Da nije kojim slucajem ovaj covek ubijen ?

A najskandaloznije od svega je sto ova novinarka B92 vodi emisiju za raskrinkavanje kriminala a sama je veoma tesko ogrezla u najveci kriminal....

Mislim malo je krivicnih dela koja su teza od izgradnje zgrade na tudjoj imovini?

Zbog ovakvih kao sto su ovi kriminalci sa B92 je Beograd najvece ruglo od vecih gradova Evrope, jer moze da gradi sta ko hoce i kako hoce , cak i na tudjoj imovini....
 
a evo sta kaze b92:

Neistine o novinarki B92
15:57 | izvor:B92
List “Kurir“ u tekstu pod naslovom "Patrola za pljačku" objavio je niz neistina o dogradnji i rekonstrukciji privatne kuće novinarke B92 Marije Nenić.

privatna kuca od 5 spratova i 10 stanova :hahaha:

Thumb_0702DejanMilosevic.jpg
 
a evo sta kaze b92:

Neistine o novinarki B92
15:57 | izvor:B92
List “Kurir“ u tekstu pod naslovom "Patrola za pljačku" objavio je niz neistina o dogradnji i rekonstrukciji privatne kuće novinarke B92 Marije Nenić.

privatna kuca od 5 spratova i 10 stanova :hahaha:

Thumb_0702DejanMilosevic.jpg

Ja vidim prizemlje i dva sprata. A ti? :mrgreen:
Uostalom, znajući koje bljuvotine i laži su objavili pre mesec dana o onom detetu ne bi me čudilo da opet dodaju i preuveličavaju.

Ovo mi je nekako impresivnije :
376094_14-11.jpg
 
al b92 kaze objavljene neistine a ne navodi sta nije istina.

znaci sve je istina cim nisu demantovali navode iz clanka z:D

Da li treba da se spuštaju na nivo demantovanja toga?
Ovo ti je kao pisanje o onih 20 grama od kojih na kraju nije bilo ni 10, ako je sudeći po policijskom zapisniku. Ženska verovatno nešto gradi i mulja ali nema ni govora o 10 stanova i 5 spratova, što se jasno vidi sa slike.
A Goca je imala 12 stanova i 5 poslovnih prostora na tatino ime a sad kuka i traži stan od Skupštine pošto je žena udovica i majka troje dece i pošto su joj svekar i svekrva dali nogu iz gajbe na Banovom brdu nakon onog ispada sa plakanjem :lol:
 
Piše da je nestao.Jesi li pročitala uvod?:cool:

Odveli ga vanzemaljci ili šta? Ne može da nestane tek tako. Pročitala sam ali nisam čula do sada da je neko nestao i ostavio plac pa bih volela da imam detaljnije informacije.
Uostalom, ima neka pravna začkoljica koja dozvoljava da ako vlasnika nema XY godina plac pređe u ruke osobe koja ga koristi. Čitala sam nešto o tome ali ne znam da li važi kod nas.
 
Piše da gradi na tuđem placu.To su dosad radili samo šiptari na Kosovu.:roll:

o, misoni...........pa nemoj da kompromitujes deo nacionalnog identiteta i folklora......niko ne voli da zagrabi komsijino zemljiste kao srbin...........:super:

vristao sam kada sam cuo onomad visprenu srpsku doskocicu komsijama.....svake godine , pomeri baja kocic za samo pola metra u dubinu komsine livade koja je dugacka 500 metara.........i za desetak godina , neprimetno i veoma strpljivo mazne 5x500 m komsijinog placa.............genijalno:worth::worth::worth:
 

Back
Top