problem sa fps

fristajler

Zainteresovan član
Poruka
296
Igram kaunter strike source vec dve godine, fps mi je uvek bio oko 100, od pre mesec dana drasticno je opao, narocito kad krene neka zesca akcija ( padne na 10-20 ).
Jedva da moze da se igra. Slicno je i sa drugim igricama. Iskljucio sam nepotrebne servise, defragmentovao obe particije i ne vredi.
Ne znam vise sta da radim. Da li je moguce da je neki deo u kompu riknuo?
 
ne nije, da je rikno ne bi bilo ni tih 20 fps, verovatno ti se komp napunio smeca i to ga koci, reinstal os-a bi resio problem 99% , ako ti nije do reinstala os-a onda skdiaj programe i cisti komp..
pozzZzz
 
I meni sve nesto dolazi da ima neke veze sa temperaturom. Uradicu to pa vam javljam. Znaci, moguce je da prasina moze da ga zeza?

Pa naravno ako se kuleri ne ciste redovno nakupi se prasina i smanjuje se hladjenje i to dosta...ali obavezno ocisti i kuler na grafici i procesoru...mozes malo sa usisivacem, malo sa nekom cetkicom idealne su one za likovno...
 
hehe, ja kad cistim moj jednom u 4 meseca, sve rasklopim i uzmem usisivac ali ne tamo da uvlaci nego ono nazad gde izbacuje vazduh i izduvam time svu prasinu...:)


Da to je mnogo dobra stvar samo nazaloS nisam primetio da to moj usisivac moze...Moracu da ga nadogradim mozda jos malo rama bolja graficka pa ce moda moci da izduvava xa xa xaxa ;-))
 
Odradio sam sve. SpeedFan kaze da su mi system i cpu pregrejani (51-52 stepena) a ostale tri stavke su kao ok (43-47 stepeni). Izduvao sam prasinu (bukvalno) iz oba ventilatora ali temperature se nisu promenile. Ima li neko ideju kako da ih ohladim?
 
Odradio sam sve. SpeedFan kaze da su mi system i cpu pregrejani (51-52 stepena) a ostale tri stavke su kao ok (43-47 stepeni). Izduvao sam prasinu (bukvalno) iz oba ventilatora ali temperature se nisu promenile. Ima li neko ideju kako da ih ohladim?

pri normalnom radu ili pri full_loadu ?
te temerature jesu malo visoke, ali ne bi trebale da smanuju fps ili bilo kako da koce komp..
tako da mislim da nije do temperatura...
pozzZZzz
 
U pravi si, gorenavedene temperature su bile pri normalnom radu, Kasnije su skocile za jos 7-8 stepeni, pa su se pregrevale i ostale 3 komponente. Da li je 58 stepeni dovoljno da se smanji fps?
 
58 stepeni? Hmm...pa ne bi trebalo bar ne nesto drasticno da utice na smanjenje fps-a...kontam da tek na preko 70 stepeni moze nesto bitnije da se smanji fps...da ga ti ipak bacis na neki servis sta mislis da ti sve detaljno pregledaju....
 

Back
Top