Праг толеранције

Увек исти или попуштате понекад?

Себе често изненадим...
Некад својом тврдоглавошћу а некад попустљивошћу. :rumenko:

Kaze mi da mi je prag tolerancije na NULI :rumenko: I jeste :mrgreen:
Ali on je nevidjeni baksuz koji nista ne ostavlja na pola , i ne povlaci se prvi :lol:
Ko rogovi u vreci. Sto on vise na svoju vodenicu to jace na svoju. On u klin ja u plocu :dash:
Na kraju UVEK prva popustim. :sad2:


P.s. Nisam te zvala, prsla sam sa minutima :rida: :heart:
 
Увек исти или попуштате понекад?

Себе често изненадим...
Некад својом тврдоглавошћу а некад попустљивошћу. :rumenko:

Generalno,dosta visok prag tolerancije...Kada sam dobro raspolozena,mogu da istrpim sto inace ne bih...kada sam manje dobre volje,tako se i geometrijskom progresijom smanjuje moj prag tolerancije...Umem i da popustim,a i da budem tvrdoglava :dash::dash:,mada se trudim to da korigujem jako...:):)Kada su neke ozbiljne stvari u pitanju,i ako sam sigurna da sam u pravu,drzim se principa i nema sanse da popustim...Cesto me kostala,ta principijelnost...Sta mi je to trebalo...:dash::dash:
 
Poslednja izmena:
Шта то тачно значи?
Да ли намерно трпиш неке ствари и сабираш у себи?
И онда кад ти прекипи, пукнеш на ситници а она се пита где је погрешила?

Ma mislim na to,da dok mi cacka zivce ja miran,hladan,sutim,necu da zalazim u sitnice samo se smjesim ili svejedno mi.... ( I stepen)
II stepen - ljubomora,pravi mi problem oko nekih nebitnih stvari,odjednom se puše,nesto joj smeta,uglavnom nece ispravno da komunicira.... (i dalje ja hladne glave malo me nervira ali se ipak trudim da dokucim i shvatim sta je to sto joj smeta i da izgladim situaciju)

III stepen - gospodjica istrajava u odabranom ponasanju i dalje je ljuta,odvratno komunicira,krivi mene za neke gluposti,uglavom serenda....(opet ja ok,pitam je u cemu je problem,ona podje opet pricati neke gluposti okolo nista bitno ni zvanicno,e tu joj kazem "ajd ne seri" )

IV stepen ne zove,ne prica preko telefona,opet je ja zvrcnem ona i dalje ista.... (Tu ja odsjecem je potpuno,kazem da se glupira i da je ne planiram vise ni zvati ni pitati i da mi ide na k.... takvo ponasanje te da se sabere i shvati-eh onda joj kazem ako joj se ne svidja sa mnom neka produzi siroko joj polje, ako ne valjam ima nesto drugo sto valja i da mi ne oduzima vrijeme)

V stepen-sasvim sve ok,ujutro zove kao da nista nije bilo,zeli da prica,sve potpuno uredu, kao da predhodni dani nisu ni bili,razblebece se na telefonu,a meni zivci prorade i samo je priupitam kako sad to mozes da pricas i zelis a prethodni dana se ponasas odvratno i nabijas mi neku krivnju tad ona pukne neku pricu a meni pukne film i samo klapim slusalicu ili ako budemo skupa samo je odvucem kuci i produzim dalje.......

E onda u znak pomirenja se kresnemo....

Napomena : stepeni se odvijaju u vremenskom intervalu od jednog dana,znaci V stepeni V dana traje to drkanje po mojim zivcima :mrgreen:

I da posljednji put kad je tako bilo ali prije nekoliko dana,rekao sam joj ako jos jednom tako nesto uradi podje praviti problem gdje ga nema ili srati, da cemo prekinuti jer mi ne treba nesto takvo u zivotu. Bas ono bezveze radi problem gdje ga nema.
 
Ma mislim na to,da dok mi cacka zivce ja miran,hladan,sutim,necu da zalazim u sitnice samo se smjesim ili svejedno mi.... ( I stepen)
II stepen - ljubomora,pravi mi problem oko nekih nebitnih stvari,odjednom se puše,nesto joj smeta,uglavnom nece ispravno da komunicira.... (i dalje ja hladne glave malo me nervira ali se ipak trudim da dokucim i shvatim sta je to sto joj smeta i da izgladim situaciju)

III stepen - gospodjica istrajava u odabranom ponasanju i dalje je ljuta,odvratno komunicira,krivi mene za neke gluposti,uglavom serenda....(opet ja ok,pitam je u cemu je problem,ona podje opet pricati neke gluposti okolo nista bitno ni zvanicno,e tu joj kazem "ajd ne seri" )

IV stepen ne zove,ne prica preko telefona,opet je ja zvrcnem ona i dalje ista.... (Tu ja odsjecem je potpuno,kazem da se glupira i da je ne planiram vise ni zvati ni pitati i da mi ide na k.... takvo ponasanje te da se sabere i shvati-eh onda joj kazem ako joj se ne svidja sa mnom neka produzi siroko joj polje, ako ne valjam ima nesto drugo sto valja i da mi ne oduzima vrijeme)

V stepen-sasvim sve ok,ujutro zove kao da nista nije bilo,zeli da prica,sve potpuno uredu, kao da predhodni dani nisu ni bili,razblebece se na telefonu,a meni zivci prorade i samo je priupitam kako sad to mozes da pricas i zelis a prethodni dana se ponasas odvratno i nabijas mi neku krivnju tad ona pukne neku pricu a meni pukne film i samo klapim slusalicu ili ako budemo skupa samo je odvucem kuci i produzim dalje.......

E onda u znak pomirenja se kresnemo....

Napomena : stepeni se odvijaju u vremenskom intervalu od jednog dana,znaci V stepeni V dana traje to drkanje po mojim zivcima :mrgreen:

I da posljednji put kad je tako bilo ali prije nekoliko dana,rekao sam joj ako jos jednom tako nesto uradi podje praviti problem gdje ga nema ili srati, da cemo prekinuti jer mi ne treba nesto takvo u zivotu. Bas ono bezveze radi problem gdje ga nema.

ma nemas ti pojma...
to odma treba da je zgrabis i kazes---joj sto si slatka kad si tako ljuta ne mogu vise da se suzdrzavam moram da te kresnem,a ti mi drrkaj zivce dok ti ga nabijam nece mi smetati...ja to iz iskustva...s deckom...i tako...preskocim 5faza...
sranj.e se najbilje resava na pocetku..tj. u fazi 1
nikad ne dozvoli srranju da se "razvije" bilo sta da je u pitanju
 
ma nemas ti pojma...
to odma treba da je zgrabis i kazes---joj sto si slatka kad si tako ljuta ne mogu vise da se suzdrzavam moram da te kresnem,a ti mi drrkaj zivce dok ti ga nabijam nece mi smetati...ja to iz iskustva...s deckom...i tako...preskocim 5faza...
sranj.e se najbilje resava na pocetku..tj. u fazi 1
nikad ne dozvoli srranju da se "razvije" bilo sta da je u pitanju

Mah,to sam prije radio,sad mi bude mrsko dok puhce :confused:
 
Ма не...
Али ја рецимо са таквом особом не бих стигла ни до другог степена.
Године... :rumenko:

Mah ima nesto jednostavno te vuce i gura tu vezu s odredjenom osobom,barem tako je to kod mene ili sebi umisljam tako :confused:
Ali eto ja s godinama sve sam smireniji i opusteniji i drugacije pristupam problemima ali eto iscackaju mi se zivci na kraju :D
 
Ma mislim na to,da dok mi cacka zivce ja miran,hladan,sutim,necu da zalazim u sitnice samo se smjesim ili svejedno mi.... ( I stepen)
II stepen - ljubomora,pravi mi problem oko nekih nebitnih stvari,odjednom se puše,nesto joj smeta,uglavnom nece ispravno da komunicira.... (i dalje ja hladne glave malo me nervira ali se ipak trudim da dokucim i shvatim sta je to sto joj smeta i da izgladim situaciju)

III stepen - gospodjica istrajava u odabranom ponasanju i dalje je ljuta,odvratno komunicira,krivi mene za neke gluposti,uglavom serenda....(opet ja ok,pitam je u cemu je problem,ona podje opet pricati neke gluposti okolo nista bitno ni zvanicno,e tu joj kazem "ajd ne seri" )

IV stepen ne zove,ne prica preko telefona,opet je ja zvrcnem ona i dalje ista.... (Tu ja odsjecem je potpuno,kazem da se glupira i da je ne planiram vise ni zvati ni pitati i da mi ide na k.... takvo ponasanje te da se sabere i shvati-eh onda joj kazem ako joj se ne svidja sa mnom neka produzi siroko joj polje, ako ne valjam ima nesto drugo sto valja i da mi ne oduzima vrijeme)

V stepen-sasvim sve ok,ujutro zove kao da nista nije bilo,zeli da prica,sve potpuno uredu, kao da predhodni dani nisu ni bili,razblebece se na telefonu,a meni zivci prorade i samo je priupitam kako sad to mozes da pricas i zelis a prethodni dana se ponasas odvratno i nabijas mi neku krivnju tad ona pukne neku pricu a meni pukne film i samo klapim slusalicu ili ako budemo skupa samo je odvucem kuci i produzim dalje.......

E onda u znak pomirenja se kresnemo....


Napomena : stepeni se odvijaju u vremenskom intervalu od jednog dana,znaci V stepeni V dana traje to drkanje po mojim zivcima :mrgreen:

I da posljednji put kad je tako bilo ali prije nekoliko dana,rekao sam joj ako jos jednom tako nesto uradi podje praviti problem gdje ga nema ili srati, da cemo prekinuti jer mi ne treba nesto takvo u zivotu. Bas ono bezveze radi problem gdje ga nema.

:mrgreen: Najbolji deo :lol: E da uradim i ja stepenovanje.. :lol:

Faza 1. Cujemo se ujutru :telefon: Ja ga 5 puta pitam kad dolazi , on me iskulira jer ' ne zna ' ni otprilike .. Skuvam kafu i nakacim se na krstu da se malo povratim u pp-u :lol: Boli me uvo za sve :whistling:

Faza 2. Popodne neko doba : Zovem ga tri puta, ne javlja se .. Zelim da znam u SEKUND kad dolazi :lol: :besna:

Faza 3. ( pet min posle faze 2 ) Zovem ga :telefon: NE JAVLJA SE :histericna:

Faza 4 : Dosao je i sve je 'super' . Spicila sam ga jos sa vrata sto se ne javlja na tel :cool: Tu zakuvamo oko totalnih gluposti. On u klin ja u plocu. I tako po 2, 3 sata. Ja se toliko iznerviram da mi dodje da placem od besa :lol: On umire od smeha i kulira :besna: Ja se nakacim na krstu, cutimo . On gleda TV .. Ja povremeno uzdisem od nervoze :lol:

Faza 5: Prosao me 'napad' :mrgreen: Pomirenje :rumenko::rumenko::rumenko::rumenko:

Onda zivimo u miru i slozi .. Do ujutru :mrgreen:
 

Back
Top