Ujedinjeni u različitosti! Susret mladih Kosova, Srbije i Holandije

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
U rukama imam poslednji broj lista "Politikolog", lista fakulteta političkih nauka u Beogradu.
U tekstu "Ujedinjeni u različitosti" ukratko su opisane inicijativa i aktivnosti u okviru programa "Naša budućnost - evropske integracije", koji realizuju Fraktal iz Beograda, IKV Pax Cristi iz Utrehta i Integra iz Prištine.
Mladi su u maju posetili Prištinu i Prizren, a za jul je planirana poseta Beogradu. Najviše su usmereni na proučavanje udžbenika istorije i nacionalizma u njima. Sastali su se sa kosovskim funkcionerima, a zatim svoje "uzbudljivo" iskustvo dopunili "oduševljeno" deleći flajere na ulicama Prištine, povodom dana Evrope.
Pored svega navedenog, u tekstu stoji da je "Ovo prva poseta mladih iz ove TRI DRŽAVE u okviru programa..."

Imaju li ovakve stvari i naša glupost i tolerancija granice? Potpuno slobodno, organizacije sa Kosova i iz Holandije, i što je najgore od svega, iz Srbije, promovišu Kosovo kao nezavisnu državu, uz reklamu u listu fakulteta Beogradskog univerziteta, bez ikakvih sankcija. Izgleda da se kršenje ustava i suprotstavljanje nacionalnim ciljevima ove zemlje selektivno sankcioniše i primećuje....
 
Poslednja izmena:
vishe nas ne vole nego Hrvati, Albanci, Amerikanci, Nemci, Marsovci.....ci......ci.....ci....:hahaha::hahaha:

ps,Za svaku pohvalu :super::super::super:jedino ti mladi, pametni, obrazovani ljudi mogu da "prekinu ovu dugogodishnju *tradiciju netrpeljivosti, nesrece i zla na ovim prostorima!
BRAVO!!!

Da, treba da priznaju tzv. drzavu Kosovo. :roll:

Svasta :roll:

Pored svega navedenog, u tekstu stoji da je "Ovo prva poseta mladih iz ove TRI DRŽAVE u okviru programa..."
 
Da, treba da priznaju tzv. drzavu Kosovo. :roll:

Svasta :roll:

ma...ko je rek'o da treba da priznaju :dontunderstand: shta da priznaju......Kosovo, pa kakvo priznavanje bre,"" to je Srbija, mi se slobodno shetamo tim delom nashe otadzbine,zivimo mirno u svojoj pokrajini Kosovo, nasha drzava je tamo prisutna sa svim svojim institucijama, ne postoje ENKLAVE vec samo neki delovi nashe teritorije gde Srbi normalno zive............."" :roll::roll:

najbolje je zatvarati ochi, praviti se da je sve u redu, ne prilagodjavati se novim "momentima, vec tako...pothranjivati tu iluziju sledecih 100 godina
 
ma...ko je rek'o da treba da priznaju :dontunderstand: shta da priznaju......Kosovo, pa kakvo priznavanje bre,"" to je Srbija, mi se slobodno shetamo tim delom nashe otadzbine,zivimo mirno u svojoj pokrajini Kosovo, nasha drzava je tamo prisutna sa svim svojim institucijama, ne postoje ENKLAVE vec samo neki delovi nashe teritorije gde Srbi normalno zive............."" :roll::roll:

najbolje je zatvarati ochi, praviti se da je sve u redu, ne prilagodjavati se novim "momentima, vec tako...pothranjivati tu iluziju sledecih 100 godina

Znači prihvatiti onon što nam se nameće i tolerisati svako suprotstavljanje trenutno najvećem nacionalnom cilju i jednostavno zaboraviti i odreći se dela sebe... pa dobro, ajmo ako je tako lakše
 
U rukama imam poslednji broj lista "Politikolog", lista fakulteta političkih nauka u Beogradu.
U tekstu "Ujedinjeni u različitosti" ukratko su opisane inicijativa i aktivnosti u okviru programa "Naša budućnost - evropske integracije", koji realizuju Fraktal iz Beograda, IKV Pax Cristi iz Utrehta i Integra iz Prištine.
Mladi su u maju posetili Prištinu i Prizren, a za jul je planirana poseta Beogradu. Najviše su usmereni na proučavanje udžbenika istorije i nacionalizma u njima. Sastali su se sa kosovskim funkcionerima, a zatim svoje "uzbudljivo" iskustvo dopunili "oduševljeno" deleći flajere na ulicama Prištine, povodom dana Evrope.
Pored svega navedenog, u tekstu stoji da je "Ovo prva poseta mladih iz ove TRI DRŽAVE u okviru programa..."

Imaju li ovakve stvari i naša glupost i tolerancija granice? Potpuno slobodno, organizacije sa Kosova i iz Holandije, i što je najgore od svega, iz Srbije, promovišu Kosovo kao nezavisnu državu, uz reklamu u listu fakulteta Beogradskog univerziteta, bez ikakvih sankcija. Izgleda da se kršenje ustava i suprotstavljanje nacionalnim ciljevima ove zemlje selektivno sankcioniše i primećuje....

za ispovratjati se
 
ma...ko je rek'o da treba da priznaju :dontunderstand: shta da priznaju......Kosovo, pa kakvo priznavanje bre,"" to je Srbija, mi se slobodno shetamo tim delom nashe otadzbine,zivimo mirno u svojoj pokrajini Kosovo, nasha drzava je tamo prisutna sa svim svojim institucijama, ne postoje ENKLAVE vec samo neki delovi nashe teritorije gde Srbi normalno zive............."" :roll::roll:

najbolje je zatvarati ochi, praviti se da je sve u redu, ne prilagodjavati se novim "momentima, vec tako...pothranjivati tu iluziju sledecih 100 godina


Prvo - nema potrebe da budes sarkasticna.

Drugo,
da li bi se Holandija n.pr odrekla Utrechta ili neke dr.pokrajine?

Trece,
o kakvim novim momentima pricas?! :eek:
 
ma...ko je rek'o da treba da priznaju :dontunderstand: shta da priznaju......Kosovo, pa kakvo priznavanje bre,"" to je Srbija, mi se slobodno shetamo tim delom nashe otadzbine,zivimo mirno u svojoj pokrajini Kosovo, nasha drzava je tamo prisutna sa svim svojim institucijama, ne postoje ENKLAVE vec samo neki delovi nashe teritorije gde Srbi normalno zive............."" :roll::roll:

najbolje je zatvarati ochi, praviti se da je sve u redu, ne prilagodjavati se novim "momentima, vec tako...pothranjivati tu iluziju sledecih 100 godina

A koji je po tebi minimalni nacionalni interes kada su granice Srbije u pitanju...da li postoji bar neki deo Srbije za koji bi ti u slucaju otimanja kao sto nam je oteto i Kosovo napisala...To je Srbija i to nam je okupirano i oteto ali mi to nikada necemo prihvatiti kao konacno i nepromenjivo stanje !

P.S. Ako nisi Srpkinja budi fer pa to napisi jer te onda nacionalni interes Srbije verovatno i ne zanima !
 
ma...ko je rek'o da treba da priznaju :dontunderstand: shta da priznaju......Kosovo, pa kakvo priznavanje bre,"" to je Srbija, mi se slobodno shetamo tim delom nashe otadzbine,zivimo mirno u svojoj pokrajini Kosovo, nasha drzava je tamo prisutna sa svim svojim institucijama, ne postoje ENKLAVE vec samo neki delovi nashe teritorije gde Srbi normalno zive............."" :roll::roll:

najbolje je zatvarati ochi, praviti se da je sve u redu, ne prilagodjavati se novim "momentima, vec tako...pothranjivati tu iluziju sledecih 100 godina
Најбоље је никада не затварати очи (због белог шенгена, на пример), још следећих 100 година, ако треба. Увек видети и признати да је учињен светски преседан, (противно међународном праву, међународним институцијама, организацијама типа УН, повељама итд) да нам је Косово силом отето.
Прилагођавати се новим ''моментима'', али увек у свакој прилици, посебно на међународној сценеи, рећи истину .... и никада не признати независно Косово. Треба увек имати понос, част, достојанство ... кичму.... а не ''демократију''. Мада, многи су спремни зарад личне себичности, саможивости, удобности, комфора, шенгена .... да буду бескичмењаци - глисте .... зарад нових ''момената'' !
ne, ajmo onda u rat :dash:
Ма какав рат. Ајмо да се спремамо да путујемо, јел' нам стиже бели шенген. Па не добијамо га ваљда за - украс !
 
=Waterfall;10468687Prvo - nema potrebe da budes sarkasticna.

Drugo,
da li bi se Holandija n.pr odrekla Utrechta ili neke dr.pokrajine?

Trece,
o kakvim novim momentima pricas?! :eek:

Prvo: Sarkazam, kao najblaza reakcija na jalovo-patetichno kukumakanje bez i jednog konkretnog -konstruktivnog predloga,kako vratiti Kosovo!

Drugo:Holandija se "odrekla Utrehta u korist vecinskog Holandskog zivlja.......( e ovo je sarkastichno)

Trece:Za mene je "novi momenat to shto ne mogu da odem u Prizren, Pec, Djakovicu.......
 
po starom srpskom obicaju........prvo komsiju da prikoljemo, pa cemo lako dalje:roll:

Ne mora komšija nužno da bude neprijatelj... uostalom "unutrašnji"neprijatelj nije komšija, već deo "nas". A takvi su uvek najveća prepreka za postizanjer nekog cilja, i zbog toga ih treba neutralisati, a to ne podrazumeva eliminaciju, ako su neki tako shvatili
 
Prvo: Sarkazam, kao najblaza reakcija na jalovo-patetichno kukumakanje bez i jednog konkretnog -konstruktivnog predloga,kako vratiti Kosovo!

Drugo:Holandija se "odrekla Utrehta u korist vecinskog Holandskog zivlja.......( e ovo je sarkastichno)

Trece:Za mene je "novi momenat to shto ne mogu da odem u Prizren, Pec, Djakovicu.......

Nismo mi u poziciji da dajemo predloge za konkretna rešenja, postoje oni koji su zaduženi za to. A kritika nikada ne škodi, pametnima pomaže da dođu do prave stvari...
 

Back
Top