Kad dođeš u grad Zaječar...

... recite mi, ako sutra budem došla, šta bi trebalo videti u Zaječaru, gde otići, kakva je to Popova plaža, da li je potvrđeno da Severina dolazi...
Uopšte, šta se to sutra uveče kod vas zbiva?

Највероватније сам закаснио у вези обавештења за данас јер сам још јуче поподне био у с.Леновцу, родном месту Хајдук Вељка. Тамо су одржани,већ традиционално, Хајдук Вељкови дани.

Вечерас у Зајечару пева Северина у 21h баш на Поповој плажи.

Започео је и традиционални други по реду (има их три) Вашар (Сајам) мада званично почиње у Уторак 22.Јула. Није велики као Шабачки али је је атрактиван.

43-ћа зајечарска гитаријада ће се одржати од 23 до 25 Јула. Главна звезда Гитаријаде је Стив Лукатер и гитариста-певач Тото.

Па сада одлучите!
 
За све намернике који би да посете Зајечар препоручујем неколико адреса категорисаних хотела који су у строгом центру града. Ту се можете најпре на рецепцији информисати шта најпре треба у Зајечару видети а у непосредној близини хотела ,,Србија-Тис`` постоје туристичке организације где ћете добити опширније препоруке.
Не треба пропустити:
Попову плажу спортско рекреативни комплекс и плажа на реци Црни Тимок,
Краљевицу излетиште и спортски комплекс са 5 фудбалска терена, 2 тенис-играли
шта, спортском халом,.....
Felix Romulianu археолошко налазиште римске царке палате Гаја Валерија Максимили
јана Галерија из III века,
Стара Планина туристичка дестинација нарочито атрактивна зими,

и још много тога.

Ево адреса хотела за смештај,где се можете информисати о резервацијама, ценама, условима коришћења (пансион,полупансион, само преноћиште, ....)


Srbija-Tis
Kategorija: ***
Adresa: Nikole Pasica bb, 19000 Zajecar,
Telefon: 019 / 422-333; 019 / 443-560

Hotel Grinka M
Kategorija: ***
Adresa: Prote Mateje 15, 19000 Zajecar,
Telefon: 019 / 423 330

Hotel Konj
Kategorija: **
Adresa: Vojvode Misica 14, 19000 Zajecar,
Telefon: 019 / 422 004

Vila Valentino
Kategorija:
Adresa: D. Popovica 3, 19000 Zajecar,
Telefon: 019 / 422 790
 
Е , благо Зајчарцима , скоро сам био и стварно има шта и да се види почев од центра града па надаље а за то надање треба знати летети јер су улице буквално у кратерима .
 
Za sve one koji hoce da nesto vide, predlazem i posetu poslednjem zivom seiku balkana u kancelariji gradonacelnika, a nemojte zaobici ni osmo ni deveto svetsko cudo.Osmo, basta kafica na parkingu ispred stambene zgrade u S.Markovica i najvece od svih , novo preduzece Objedinjena naplata.Preduzece osnovano za zaposljavanje odabranih, koje naplacuje sve racune od Vodovoda, JKP Kraljevica i Stambenog, ali ista sredstva ne prenosi nikome vec idu u racun opstine, posto je isti u nebulozi.E
, to je vredno poimena.
 
Prvo u anu na po jedno hladno a onda vas vodim kud zelite,rimske tvrdjave,park suma kraljevica,ima tri jezera u okolini mozete birati,zelite li na crni ili beli timok,feliks romulijana arheolosko nalaziste itd.... Meni je licno ovde katastrofa ali kada god se pojavi neko sa strane malo mu treba da zavoli ovaj mali ali po mnogima simpatican grad-glavni grad Timocke krajne
 

Back
Top