No connection available

Gost
Prica je malo poduza, a ide ovako: - Instalirala ja zimus lepo novi Windows xp (format C: i sve po redu kako ide) i sve lepo radilo. Onda odem i poskidam sve critical updates, i sacuvam ghost sliku svega toga. Posle kada sam htela da idem na internet skontam da ie nece da pokrene dial up. Kaze "no connection available". Odem u internet options - tamo lepo pise da treba da zove net kada mu kazem, probam da izbrisem sve konekcije i napravim nove - ni to ne pomaze. Na kraju, onako iz bezveze,odem u add remove programs i uninstaliram nesto sto se zove Internet Explorer Q832894 i sve super proradi. Nemam pojma sta je to bilo, ali mrzelo me je da opet pravim ghost sliku, nego sam samo zapisala sta da skinem kada budem vracala vec postojecu sliku. Posto sam taj i takav windows koristila sve do sada, naravno da sam zaboravila na sve to, i sad lepo vratim sliku windowsa koju imam, odem na update, i tek posle se setim da sam trebala da uninstaliram to cudo Q83... Odem u add remove, a ono toga nema. Sad ima neki Q... pa neki drugi brojevi. Probam da uninstaliram to, ali IE nece da saradjuje i dalje. Mogu ja da idem na net, ali moram da uspostavim konekciju prvo, pa tek onda da pokrenem ie, on nece da zove i tacka. Ima li neko pojma sta to moze biti - ubi me radoznalost. Nemojte samo da mi kazete tako ti i treba kad koristis ie - sta cu kad sam nazadan korisnik i niti imam potrebe niti znanja da koristim tamo neke napredne mogucnosti naprednih browsewra za napredne korisnike - ja na netu samo googlujem i skidam neke tekstice koji mi trebaju - za to je i ie previse.
 
Download Opera
Uninstal IE
Instal Opera

Mnogi ce se zacuditi sto bas ja ovo kazem jer sam u mnogim temama branio IE.Kod tebe je definitivno IE trajno ostecen, nije ni cudno kad ga najvise napadaju.Probaj Operu naces se pokajati,a ako vec ne mozes bez IE ti probaj da ga uninstaliras pa da ga ponovo instaliras.Mozda tada bude dobro radio.
Pozdrav :)
 
Slazem se sa kvazimodom da tu osim IE-a jos nesto nije u redu.
No vremenom ce ti se i to kasti.
A ja kao i mnogi odavde ti toplo preporucujem da batalis IE i predjes na neki drugi Browser.
Ni jedan od Browser-a nije nista komplikovaniji od IE-a, naprotiv mnogo ih je lakse koristiti.
Npr. u Operi vec imas integrisane pretrazivace (medju njima je i google tako da ne moras kucati www.googlw.com), imas integrisan mail itd.
I pored toga mnogo, mnogo manje ce te napadati kojekakve zarazne stetocine sa neta.
Naravno pored Opere imas i Netscape koji je isto tako dobar, samo malo sporjiji.
Ostali su manje-vise kopije ovih Browser-a ili kopije IE-a.
 
Hvala vam na savetima, bili ste skroz u pravu – komp mi je razbucan skroz na skroz. Bio je skroz prolupao i na kraju nije hteo uopste da se bootuje, kao nema master diska uopste – nestao skroz iz biosa. U ocajanju sam onako bez veze otvorila kuciste, ono kao da ga bar fizicki vidim da je tu, ili da probam da mu prikacim drugi kabel od napajanja, i ukapiram da su mi master i slave obrnuto prikaceni. Otkada sam im promenila redosled na kabelu sve radi kao podmazano – nisam cak nista ni reinstalirala – jednostavno sve samo proradilo. Doduse nemam pojma kakve veze to ima sa dial upom, i kako mi je komp toliko dugo uopste radio tako, ali bitno je da sad sve sljaka.
P.S. Evo bas downloadujem Operu da i to cudo probam.
 

Back
Top