Tirk: Zagreb i Ljubljana treba da se odreknu agresivnog rečnika

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
tirk-v.jpg


Slovenački predsednik Danilo Tirk je izjavio za današnji ljubljanski list "Dnevnik" da su odnosi između Slovenije i Hrvatske na veoma osetljivoj tački.

Tirk je izneo mišljenje da bi dve države trebalo da nastave pregovore o poslednjem predlogu evropskog komesara za širenje Oli Rena za rešenje pitanja granice između država - koji je do sada najzreliji, i odreknu se agresivnog i uvredljivog rečnika.
"Trenutno smo na veoma osetljivoj tački. Imamo nagomilane ne samo neke nerešene probleme već i lošu atmosferu. Doživeli smo šok zbog neuspelog pokušaja atentata na predsednika vlade Slovenije, koji je na sreću sprečen već u ranoj fazi", rekao je još Tirk.
Slovenački predsednik je izneo mišljenje da sve to "zahteva brižljivo i odvagano razmišljanje, koje ne sme biti preterano dugotrajno".
"Zato mi se čini važnim da slovenačko-hrvatskim odnosima u ovom trenutku posvetimo posebnu pažnju. Leto je dobro vreme da o tim stvarima temeljitije razmislimo", rekao je Tirk i dodao da je u ovom trenutku posebno važno "dobro i ispravno oceniti važnost dosadašnjeg angažovanja Evropske komisije i Oli Rena u rešavanju graničnog spora".
Renov predlog od 15.juna, smatra slovenački predsednik, ide "veoma daleko, i u pravom smeru" koji obezbeđuje mogućnost rešenja spora.
"Važno je ne izgubiti tu mogućnost", treba je iskoristiti i nastaviti pregovore o Renovom predlogu, naglasio je Tirk, jer je reč o "najzrelijem, najozbiljnijem predlogu, koji obećava najviše od svega što smo imali do sada u istriji bilateralnih odnosa ili pokušajima rešavanja uz pomoć trećeg", rekao je Tirk u razgovoru za "Dnevnik".
Slovenačka štampa danas piše da je nakon neuspelog pokušaja atentata na njega, slovenački premijer Borut Pahor odustao od prvobitnih planova za letovanje.

http://www.blic.rs/svet.php?id=102310

Eto,Slovenci ipak ne misle zlo Hrvatima.:mrgreen:
 
bas je ovaj Tirk neka liberalna pacifisticka smradina ,
ja vec kupio dzak kukuruza i kanticu ulja da pecem kokice i narucio iz celareva bure i kucnu tocilicu za pivo
kako bi imao sve uslove da sa uzivanjem gledam na CNN krvavi sukob Hrvata i alpskih Srba
a ovaj sada tu poziva na neko gejasko smirivanje situacije

kao neki prije par godina:mrgreen:
 
bas je ovaj Tirk neka liberalna pacifisticka smradina ,
ja vec kupio dzak kukuruza i kanticu ulja da pecem kokice i narucio iz celareva bure i kucnu tocilicu za pivo
kako bi imao sve uslove da sa uzivanjem gledam na CNN krvavi sukob Hrvata i alpskih Srba
a ovaj sada tu poziva na neko gejasko smirivanje situacije

ma nebi ti njih stigao ni ispeci...
a kamoli konzumirati...brzo bi mi imali otvoreni dodir sa austrijom, sve naravno po nacelu pravicnosti:hahaha:
 

Back
Top