Zašto biblijski Bog nije poslao svoga sina da spasi zemlju već je potopio?

Pitam ja ovde velike ljubitelje ljudi koji štuju takvoga boga koji navodno voli ljude i žrtvuje
sina svoga za ljude.
Zašto nije poslao ga prije potopa i spasio ljude ?
NIje to učino već je potopio mase i ljude i životinje.

probacu da odgovorim sto krace.
Prvo ako si citao daj deo postanja, uvideo si da je Bog rekao , evo im jos 120god .
Za to vreme sigurno da je neko od proroka pripovedao kraj potopom, ali niko nije verovao, jer je vladala sasvim druga klima na zemlji, pa je kisa kakvu mi poznajemo bila pojam za te ljude.
Onda je i Noju receno da pravi barku, a sigurno da je za taj poduhvat trebalo mnogo ljudi pa su i oni culi od noja sta im se sprema, ali su se samo smejali, jer da su poverovali , sigurno bi se i pokajali i ne bi ih zadesilo ono sto jeste.

A ako si malo upucen, onda znas da je Sin Boziji Isus Hrist , spasio i te duse pripovedajuci jevandjelje u adu, i ko je god poverovao spasen je.
Tako da nema potrebe da se ti brines za te ljude, jer ima ko se pobrinuo za njih.:)
 
probacu da odgovorim sto krace.
Prvo ako si citao daj deo postanja, uvideo si da je Bog rekao , evo im jos 120god .
Za to vreme sigurno da je neko od proroka pripovedao kraj potopom, ali niko nije verovao, jer je vladala sasvim druga klima na zemlji, pa je kisa kakvu mi poznajemo bila pojam za te ljude.
Onda je i Noju receno da pravi barku, a sigurno da je za taj poduhvat trebalo mnogo ljudi pa su i oni culi od noja sta im se sprema, ali su se samo smejali, jer da su poverovali , sigurno bi se i pokajali i ne bi ih zadesilo ono sto jeste.

A ako si malo upucen, onda znas da je Sin Boziji Isus Hrist , spasio i te duse pripovedajuci jevandjelje u adu, i ko je god poverovao spasen je.
Tako da nema potrebe da se ti brines za te ljude, jer ima ko se pobrinuo za njih.:)

Nemoj iskrivljavati očito što piše.
Bog je potopio ljude i sve živo i neživo na zemlji osim Noe i Barke.
Sve drugo je samo iskrivljavanje.Možeš ti i o tome ako nemaš što pametnije.

A pitao sam zašto nije Krista poslao da ih spasi kad je toliko volio ljude no očito nije
pa ih je potopio .Tako piše u bibliji a dali je to tako bilo u realnosti ne možemo o tome jer nismo bili tamo.
Samo komentiramo biblijski zapis,ništa više.
 
Nemoj iskrivljavati očito što piše.
Bog je potopio ljude i sve živo i neživo na zemlji osim Noe i Barke.
Sve drugo je samo iskrivljavanje.Možeš ti i o tome ako nemaš što pametnije.

A pitao sam zašto nije Krista poslao da ih spasi kad je toliko volio ljude no očito nije
pa ih je potopio .Tako piše u bibliji a dali je to tako bilo u realnosti ne možemo o tome jer nismo bili tamo.
Samo komentiramo biblijski zapis,ništa više.

Ja ti ukratko rekoh , da su dobili upozorenje i rok od 120godina.
Drugo opet su bili upozoreni preko Noja.
Trece ipak su mnogi spaseni pripovedanjem jevandjelja Gospoda Isusa Hrista.
Dakle sta ti hoces, da vratis vreme unazad?
Prosto, dobili su kaznu koju su zasluzili, a spaseni su po milosti Isusa Hrista.Kraj:hvala:
 
Ja ti ukratko rekoh , da su dobili upozorenje i rok od 120godina.
Drugo opet su bili upozoreni preko Noja.
Trece ipak su mnogi spaseni pripovedanjem jevandjelja Gospoda Isusa Hrista.
Dakle sta ti hoces, da vratis vreme unazad?
Prosto, dobili su kaznu koju su zasluzili, a spaseni su po milosti Isusa Hrista.Kraj:hvala:

Nisi ti baš nešto promućuran kad su osjetjive stvari u pitanju za kršćane.
Da ti nacrtam.

Potopljeno je mase ljudi po nalogu toga boga.
A ti kažeš da ih je ISUS Hris spasio tisućama godina poslije.
Ja sam genije govorio o fizičkom ubojstvu i prilici da se da na popravni ispit.
No jok pravo u ubijanje i potop.
A o tom duhovnom spasenju sina od oca koji ih je pobio da li treba dalje..........


A te 120 godina što spominješ pojma nemaš na što se odnosi.
 
Tada reče Bog Noi: "Odlučio sam, kraj svima živim stvorenjima dolazi pred mene; jer je zemlja puna zločina, i što ih čine; i evo, uništit ću ih zajedno sa zemljom.
14 Napravi sebi (plovni) kovčeg od drveta gofera; načini pregratke u kovčegu i zasmoli ga iznutra i izvana smolom!
15 Ovako ćeš ga napraviti: trista lakata neka bude duljina kovčegu, pedeset lakata širina njegova i trideset lakata visina njegova!
16 Napravi na kovčegu otvor a svjetlost i lakat mu odmjeri visine odozgor naokolo; stavi onda vrata kovčegu sa strane i načini u njemu donji, srednji i gornji kat!
17 Jer evo: pustit ću potop na zemlju, da istrijebim sva bića pod nebom, što imaju u sebi dah života; sve, što živi na zemlji neka izgine!
18 S tobom ipak hoću sklopiti zavjet; u kovčeg ući ćeš ti i s tobom sinovi tvoji, žena tvoja i žene sinova tvojih.

19 Od svih živih bića uzet ćeš u kovčeg po dvoje, da ih sa sobom uzdržiš na životu; po jedno muško i jedno žensko neka bude!

20 Od svake vrste ptica, stoke i od živina, što gmižu po zemlji, neka uđe s tobom po dvoje, da ostanu na životu.

21 Priskrbi sebi i sve, što treba za hranu, i spremi to kod sebe, da bude hrane tebi i njima!"

22 I Noa izvede sve onako, kako mu je bio zapovjedio Bog.
 
Nisi ti baš nešto promućuran kad su osjetjive stvari u pitanju za kršćane.
Da ti nacrtam.

Potopljeno je mase ljudi po nalogu toga boga.
A ti kažeš da ih je ISUS Hris spasio tisućama godina poslije.
Ja sam genije govorio o fizičkom ubojstvu i prilici da se da na popravni ispit.
No jok pravo u ubijanje i potop.
A o tom duhovnom spasenju sina od oca koji ih je pobio da li treba dalje..........


A te 120 godina što spominješ pojma nemaš na što se odnosi.

Pa dato im je za popravni 120 godina.
Ali su i dalje nastavili po starom, tako da je moralo doci na njih sta je doslo, ali su ipak mnoge duse spasene sto je naravno vaznije od tela koje je i kaznjeno zbog greha.
No sta bi ti hteo, da Bog pusti da se i dalje prljaju i grese.?
Pa i ti ako ti racunar ne funkcionise kako treba , brises sistem i istaliras nov.
Tako i Bog postupa , samo sto je jos prefinjeniji daje ljudima vremena da se poprave, dok ti to ne radis sa svojim racunarom.:lol:
 
Pitam ja ovde velike ljubitelje ljudi koji štuju takvoga boga koji navodno voli ljude i žrtvuje
sina svoga za ljude.
Zašto nije poslao ga prije potopa i spasio ljude ?
NIje to učino već je potopio mase i ljude i životinje.


Bog(koji ne postoji) je to uradio, jer on ne sme da se meša u naše odluke, ljudi su hteli da budu zli a jedino je Noje bio pravedan(kako da ne) pa je bog odabrao njega, a nije poslao sina jer je to odredio za kasnije. Evo ti jedna zadimljivost za priču o Nojevoj barci, priča iz biblije ima mnogo drugačiju istoriju. Noje je bio običan trgovac, koji je zbog dugova bio proteran iz grada, sa sobom je poneo svoju robu, a to je bilo nekoliko životinja, sveštenici su vidli njega kako plovi sa životinjama i smislili priču kojom bi prevarili narod i podstakli ga pod volju crkve, jer se Noju kao obratio Bog, kako da ne. Ne znam dal si znao: da za samo DNK svih životinja treba barka veća od Atlantskog okena, a Noje ih strpao u malecku barkicu. Zapravo taj potop se nije ni desio a predpostavljam da isto i ti misliš zbog onih pitanja, i kako neko posle može da kaže da je biblija sveta knjiga a da crkva nije istorijska obmana.
 
Pitam ja ovde velike ljubitelje ljudi koji štuju takvoga boga koji navodno voli ljude i žrtvuje
sina svoga za ljude.
Zašto nije poslao ga prije potopa i spasio ljude ?
NIje to učino već je potopio mase i ljude i životinje.

Samo je potopio grešne i zabludele kao i one koji su to isto bili u prošlim životima. Jedan od razloga zašto ti danas možeš slobodno da razmišljaš na ovu temu.
 
Pitam ja ovde velike ljubitelje ljudi koji štuju takvoga boga koji navodno voli ljude i žrtvuje
sina svoga za ljude.
Zašto nije poslao ga prije potopa i spasio ljude ?
NIje to učino već je potopio mase i ljude i životinje.

Aman brate dal si ti svestan sta govoris... Jel znas ti kad je bio potop a kad je dosao Isus Hristos na zemlju. Mnogo mnogo kasnije... Glupo pitanje zasluzuje i glup odgovor.
 
Bog(koji ne postoji) je to uradio, jer on ne sme da se meša u naše odluke, ljudi su hteli da budu zli a jedino je Noje bio pravedan(kako da ne) pa je bog odabrao njega, a nije poslao sina jer je to odredio za kasnije. Evo ti jedna zadimljivost za priču o Nojevoj barci, priča iz biblije ima mnogo drugačiju istoriju. Noje je bio običan trgovac, koji je zbog dugova bio proteran iz grada, sa sobom je poneo svoju robu, a to je bilo nekoliko životinja, sveštenici su vidli njega kako plovi sa životinjama i smislili priču kojom bi prevarili narod i podstakli ga pod volju crkve, jer se Noju kao obratio Bog, kako da ne. Ne znam dal si znao: da za samo DNK svih životinja treba barka veća od Atlantskog okena, a Noje ih strpao u malecku barkicu. Zapravo taj potop se nije ni desio a predpostavljam da isto i ti misliš zbog onih pitanja, i kako neko posle može da kaže da je biblija sveta knjiga a da crkva nije istorijska obmana.

.
Posve je po meni irevalantno je li bio ili nije.
Kad piše da je bio a vjernici to doživljavaju kao realnost.
Znači da je bio po njima i njih onda pitam zašto iz te velike ljubavi prema čovječanstvu
nije poslao tada Krista u to doba Noe da spasi ljude da ih preodgoji a ne da ih likvidira potopom????
Nije mi jasno kako netko takvoga može voljeti,to se ne može voljeti toga se jedino možeš bojati.Bez potopa i bez križa i pakla kršćanstvo bi imalo nula slijedbenika.
A ovako ima milijardu jer je strah velik a i navodna milost po Kristu još veća.
Znači oni te ustravljuju pa ti leče strah.I njima se klanjaju što te tobože leče.

Joj mudrosti velike i ljudi pali na tu igru lečenja od tebe zdravog.
 
Eto nacrtao si im sada valjda će shvatiti.
Mada ne mogu doći k sebi da taj drvosječa nije razumio što pitam uopće?
Valjda i ne može kad je drvosječa.
hm...:cool: nik može da zavara...

nego..
Bog je prvo pokušao sa potopom, pa kako nije bio zadovoljan onim što je učinio, pokajao se i obećao da to više nikada neće uraditi...:D :lol:
Eto.. i Bog uči na svojim greškama...
E onda je prineo svog sina, samome sebi kao žrtvu. Malo ga ubio, pa ga malo vaskrso...
al koliko se meni čini ni time nije zadovoljan i više ni to neće da radi...
Sad sledi armagedon. :D
 
Pitam ja ovde velike ljubitelje ljudi koji štuju takvoga boga koji navodno voli ljude i žrtvuje
sina svoga za ljude.
Zašto nije poslao ga prije potopa i spasio ljude ?
NIje to učino već je potopio mase i ljude i životinje.

Sta znaci stovati nekoga? Nemam ti ja pojma taj aboridzini jezik. Pricaj na Srpskom.

Potopio je ljude jer mu tad oprost kroz Hrista nije padao na pamet. Tek kad je uvideo da puka cistka nema efekta i da se njegove kreacije mnoze ko zecevi,a ne rade nista, dao im je Hrista i izbor. Os u Pakao il u Raj. Kad je rekao da vise Potopa biti nece nakon onog prvog,nije mislio zato sto mu zao,nego zato sto potop nema nikakvog efekta.:mrgreen:
 
Zašto tada a ne mnogo, mnogo ranije.

Aaaaa!

Zato sto neb bilo zanimljivo. Bog je mogao to resiti na mnogo drugacijih nacina ali nije. Tacno je da je umesto potopa mogao poslati Hrista. Mogao je nas Bog sve ovo oko nas stvoriti savrsenim. Mogao je ali nije. Osnovni uzrok zasto je Bog uopste i stvorio svet je bio taj sto mu je bilo dosadno samome.
 
Aaaaa!

Zato sto neb bilo zanimljivo. Bog je mogao to resiti na mnogo drugacijih nacina ali nije. Tacno je da je umesto potopa mogao poslati Hrista. Mogao je nas Bog sve ovo oko nas stvoriti savrsenim. Mogao je ali nije. Osnovni uzrok zasto je Bog uopste i stvorio svet je bio taj sto mu je bilo dosadno samome.

Šta ćemo onda sa egipćanima, majama, indusima? Tamo je imao društvo.
 
Sta znaci stovati nekoga? Nemam ti ja pojma taj aboridzini jezik. Pricaj na Srpskom.

Potopio je ljude jer mu tad oprost kroz Hrista nije padao na pamet. Tek kad je uvideo da puka cistka nema efekta i da se njegove kreacije mnoze ko zecevi,a ne rade nista, dao im je Hrista i izbor. Os u Pakao il u Raj. Kad je rekao da vise Potopa biti nece nakon onog prvog,nije mislio zato sto mu zao,nego zato sto potop nema nikakvog efekta.:mrgreen:

Blago tati tvome što te ima pored sebe.
Nećeš se ni maknuti s tom pameću od njega još dugo.
 
Poslednja izmena:
hm...:cool: nik može da zavara...

nego..
Bog je prvo pokušao sa potopom, pa kako nije bio zadovoljan onim što je učinio, pokajao se i obećao da to više nikada neće uraditi...:D :lol:
Eto.. i Bog uči na svojim greškama...
E onda je prineo svog sina, samome sebi kao žrtvu. Malo ga ubio, pa ga malo vaskrso...
al koliko se meni čini ni time nije zadovoljan i više ni to neće da radi...
Sad sledi armagedon. :D

Misliš njemu Armegedon?
Ili ljudima?
 

Back
Top