Ice berg salata

nncmkc

Primećen član
Poruka
760
Gde je mogu kupiti,sem u Idei u onim kesicama? ja bih ako ima negde u glavici da se kupi,ili moze i pakovano,ali da nije skupa kao u Idei? i da li ima negde njeno seme da se kupi?

Hvala :bye:
 
post-24028-1181662361_thumb.jpg
 
Na svakoj zelenoj pijaci.
Za seme pogledaj po poljoprivrednim apotekama.

pogledala sam na skoro svim pijacama na Novom Beogradu i na Zelenom vencu i nisam nasla tu salatu... da li znate neku konkretnu pijacu?
i za seme ako znate konkretno jer ubih se trazeci..kad pitam"imate li Ice berg salatu?" gledaju me kao da sam pala s marsa,ko da nikad nisu ni culi za nju (a izgleda da i nisu)
 
Čekaj da zamislim sliku.
Dolaziš na pijacu.
Staješ ispred tezge sa zelenišem.
Pitaš čovu od 70 i kusur godina, kome je koža boje zemlje, a izbrazdan je kao ispucala zemlja posle duge suše:
"Izvinite, imate li Iceberg salatu?"

:hahaha:
Sjajno! Neprocenjivo! :rotf:


Pitaj za "ledenu" salatu, svi koji prodaju zelenu salatu znaju koja je vrsta u pitanju. ;)
Probaj na pijacama koje su u centru, kao što su Bajlonijeva, Paliluska, Kalenićeva.
Trebalo bi da bude na sve tri, verovatno je ima i na Đermu.
Nisam uveren da ćeš je naći na Cvetkovoj pijaci.
 
pa bas kao sto ste rekli :hahaha::mrgreen:

hvala,pogledacu... :D

i da vas pitam,kako sa Nbg da dodjem do Bajlonijeve pijace?

65 i 77 te voze sa Novog Beograda direktno do Palilulske pijace (siđeš ispred Nacionalne štedionice i vratiš se nekih 50 m).

Što se tiče Bajlonijeve... :think:
65 do zgrade "Politika", pa se spustiš Cetinjskom ulicom pravo na pijacu.
Može i 16 ili 95 do Doma omladine, pa Makedonskom do zgrade "Politike" i onda Cetinjskom do Bajlonijeve pijace.

Smem li da pitam zašto je bitna baš "ledena" salata? :think:
 
65 i 77 te voze sa Novog Beograda direktno do Palilulske pijace (siđeš ispred Nacionalne štedionice i vratiš se nekih 50 m).

Što se tiče Bajlonijeve... :think:
65 do zgrade "Politika", pa se spustiš Cetinjskom ulicom pravo na pijacu.
Može i 16 ili 95 do Doma omladine, pa Makedonskom do zgrade "Politike" i onda Cetinjskom do Bajlonijeve pijace.

Smem li da pitam zašto je bitna baš "ledena" salata? :think:

puno vam hvala :D

zasto sto mi je prelepa...kupujem je cesto u Idei,a jedna kesica te salate (posto je tamo nema u glavici,nego ociscena i u kesici je ) je 120 din,sto bas i nije jeftino... :think:
 
svuda pođi svojoj kući dođi
tj šta god da pretražujem po guglu vrati me ovde =)
zna li neko gde ima da se kupi seme (rasad, kako to već ide) ove salate?

Pravi se klasičan rasad za nju..kao i za prolećnu salatu..
Trebalo bi da ima semena po poljoprivrednim apotekama..
..traži seme za brazilijanku salatu..;)..ako ne znaju šta je iceberg, znaju
za brazilijanku...
 

Back
Top