Ново суђење Горану Давидовићу у одсуству

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Процес је заказан за 23. јул у Новом Саду, а лидер Националног строја је и даље у Италији где чека одлуку да ли ће бити изручен Србији

Горан Давидовић

Нови Сад – Пред Кривичним већем Окружног суда у Новом Саду, којем ће председавати судија Зоран Дрецун, за 23. јул заказано је суђење Новосађанину Горану Давидовићу (31), неформалном вођи нерегистроване организације Национални строј и још осморици његових истомишљеника, због напада на учеснике антифашистичког скупа у октобру прошле године у Новом Саду.

Заједно са Давидовићем још две особе су оптужене за изазивање националне, расне и верске мржње и насилничко понашање, док ће, према оптужници Окружног јавног тужилаштва, шесторица одговарати за насилничко понашање.

Како „Политика” сазнаје у Окружном суду, они ће одговарати према члану 317, став 2. Кривичног закона. Ономе ко изазива или распирује националну, расну или верску мржњу или нетрпељивост међу народима или етничким заједницама у Србији, а то чини принудом, злостављањем, угрожавањем сигурности, излагањем порузи националних, етничких или верских симбола... запрећена је казна од једне до осам година затвора.

Међутим, Давидовићу ће се, како незванично сазнајемо, судити у одсуству, пошто се он већ дуже време налази у Италији, односно у Трсту где му живи супруга. То је установљено након што је недавно добио позив за издржавање једногодишње казне затвора због, такође, изазивања националне, расне и верске мржње и нетрпељивости коју је изрекао овдашњи Окружни суд. Њему је та казна изречена, јер је у новембру 2005. године са групом од двадесетак истомишљеника упао на антифашистичку трибину на Филозофском факултету у Новом Саду и изазвао инцидент и физички обрачун са организаторима.

Након што га је италијанска полиција недавно ухапсила, на основу потернице Интерпола, он је извесно време провео у тамошњем притвору, а касније пуштен да на слободи чека одлуку италијанских власти поводом захтева нашег правосуђа за његову екстрадицију која до сада још није донета.

С. Ж.
[објављено: 16/07/2009]
 
И мени је чудно што га толико промовишу.
И посебно што га демократе и "европејци" толико промовишу у медијима?

Moraju nečim da se pohvale svojim pokroviteljima i da se malo uvuku NVO i kojekakvim odborima za ljudska prava, raznim teta - Biserkama i Sonjama
 
Jok more, ali volim da narodu prikažem šta nam rade strane službe i kako se uništava Srbija na podmukao način.
И то на сопственом примеру :)

Разбију најјачу опозициону партију................па се продају за националисте!!!:evil::evil::evil:

Тако дааа,.................СНАГА ЛИЧНОГ ПРИМЕРА.................је највећа!!! :worth::worth::worth:

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
Разбију најјачу опозициону партију................па се продају за националисте!!!:evil::evil::evil:

Тако дааа,.................СНАГА ЛИЧНОГ ПРИМЕРА.................је највећа!!! :worth::worth::worth:

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

И онда ... да ли су јевреји разбили СРС или британски МИ-6? Питање је сад ... :hahaha::hahaha:
 
Овде га највише ти промовишеш :hahaha::hahaha::hahaha:

Uh al' mu ga utera...bravissimo Nojkiću:cmok2:

И то на сопственом примеру :)

:ok::klap:

Разбију најјачу опозициону партију................па се продају за националисте!!!:evil::evil::evil:

Тако дааа,.................СНАГА ЛИЧНОГ ПРИМЕРА.................је највећа!!! :worth::worth::worth:

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

И онда ... да ли су јевреји разбили СРС или британски МИ-6? Питање је сад ... :hahaha::hahaha:

:think::dash::zcepanje:

Хајде Александре, лепо сад свима овде реци, мени не мораш, јер ја знам ... За кога радиш пиле наше?;)

Buahahahahahahah...:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Mislim da su jeshe...:rotf::rotf:

:zper::p:zcepanje:
 

Back
Top