imam problem sa BOOT MENU-jem....

kada udjem u boot menu da pokrenem instalaciju windowsa preko cd roma, ubaguje ceo komp, ne mozhe ni ESC ni nishta, moram da restartujem komp..... Jel zna neko o chemu se radi..........?
Ni opisa konfiguracije , ni opisa ploče , pa nećemo valjda da gledamo u pasulj.
Kako ulaziš u boot menu ? ili zašto jednostavno ne uđeš u BIOS i namestiš na cd rom first boot?
Previše nepoznanica da bi smo nagadjali.
 
Gigabyte ma770-ud3
AMD 550 3.1GHz
4GB 1066MHz HyperX
1TB Baraccuda
4770 DDR5

pre neki dan sam uzo mashinu, digo XP, sve bilo ok, i sad ocu na vistu da predjem, u biosu je podesheno da cd rom bude first boot!!! ubaguje jednostavno... i danas mi se to desilo tokom instaliranja witchera... i juche sa gta VI pa sam ga restartovo i proradilo...ubaguje sve, tastatura, mish, sve, zvuk, i instalacija stane, SVE... Dal je do sistema do chega li je, svejedno, ni XP nece kad ubacim...jednostavno ubaguje u BOOT-u i nema dalje, resetujem i o5 isto...
 
Gigabyte ma770-ud3
AMD 550 3.1GHz
4GB 1066MHz HyperX
1TB Baraccuda
4770 DDR5

pre neki dan sam uzo mashinu, digo XP, sve bilo ok, i sad ocu na vistu da predjem, u biosu je podesheno da cd rom bude first boot!!! ubaguje jednostavno... i danas mi se to desilo tokom instaliranja witchera... i juche sa gta VI pa sam ga restartovo i proradilo...ubaguje sve, tastatura, mish, sve, zvuk, i instalacija stane, SVE... Dal je do sistema do chega li je, svejedno, ni XP nece kad ubacim...jednostavno ubaguje u BOOT-u i nema dalje, resetujem i o5 isto...
Moree ta zver nije dobro sklopljena, nosi natrag u servis.
 
kada udjem u boot menu da pokrenem instalaciju windowsa preko cd roma, ubaguje ceo komp, ne mozhe ni ESC ni nishta, moram da restartujem komp..... Jel zna neko o chemu se radi..........?

Stavi drugi cd rom pa probaj. Tako je mene zezao pioneer 110 pred crkavanje. Kad neki disk ne bi mogao da cita, blokirao bi ceo komp i nije bilo druge pomoci osim restart dugmeta.
 
E, sada mozda mali offtopic:
Meni se desilo da mi lik donese neku Toshibu Satellite ( neznam koji model bese ), da mu "skinem" Vistu, a da mu ubacim XP.E, sad! Instalaciju Viste je prihvatao, ali XP ni makac! Onda se setih da u BIOSU ima negde opcija mislim da se zvase nesto kao " ...compatibility mod..." ili tako nesto, i sve dok nisam podesio na enabled, nisam mogao da instaliram Xp.Proveri da nije to i kod tebe na kompu,a pre svega proveri taj CD odn. DVD sa Win7. I jos nesto, Skinuo sam sa neta Windows 7 RC i kod mene se i sada desava da nece da se instalira, mada prodje boot sekvencu i pokrene instalaciju! Na kraju sam i odustao od 7-mice.......
 
E, sada mozda mali offtopic:
Meni se desilo da mi lik donese neku Toshibu Satellite ( neznam koji model bese ), da mu "skinem" Vistu, a da mu ubacim XP.E, sad! Instalaciju Viste je prihvatao, ali XP ni makac! Onda se setih da u BIOSU ima negde opcija mislim da se zvase nesto kao " ...compatibility mod..." ili tako nesto, i sve dok nisam podesio na enabled, nisam mogao da instaliram Xp.Proveri da nije to i kod tebe na kompu,a pre svega proveri taj CD odn. DVD sa Win7. I jos nesto, Skinuo sam sa neta Windows 7 RC i kod mene se i sada desava da nece da se instalira, mada prodje boot sekvencu i pokrene instalaciju! Na kraju sam i odustao od 7-mice.......

Hmmm veoma cudno ja sam imao skoro identican problem pri instalaciji Viste i tek iz nekog 3-4 puta je odradio instalaciju do kraja...cak sa 2 razlicite verzije me je tako zezao dan danas ne znam zasto
 
oFFtopic
E, sada mozda mali offtopic:
Meni se desilo da mi lik donese neku Toshibu Satellite ( neznam koji model bese ), da mu "skinem" Vistu, a da mu ubacim XP.E, sad! Instalaciju Viste je prihvatao, ali XP ni makac! Onda se setih da u BIOSU ima negde opcija mislim da se zvase nesto kao " ...compatibility mod..." ili tako nesto, i sve dok nisam podesio na enabled, nisam mogao da instaliram Xp.Proveri da nije to i kod tebe na kompu,a pre svega proveri taj CD odn. DVD sa Win7. I jos nesto, Skinuo sam sa neta Windows 7 RC i kod mene se i sada desava da nece da se instalira, mada prodje boot sekvencu i pokrene instalaciju! Na kraju sam i odustao od 7-mice.......

Ovako , nedavno sam naleteo na komp na kome određeni adoni programi nisu hteli da rade . jednostavno treba vam adon sa activ x control , Power HTLM printing behavior za internet eksplorer ili adoni za HP štampač , Recimo koristite IE za pristup bazi preko interneta kroz web interfejs i kada dođete do momenta kada treba nešto odštampati on vam jednostavno zatvori IE uz oznaku o grešci , koja vam nastaje zbog DEP-a.
DEP- data execution prevention , oni koji bolje znaju , tj ili su malo upućeniji ovo postoji u windows XP-u kao i u novijim MS based sistemima , i služi za sprečavanje pokretanja nekompatibilnih exe fajlova sa sistemom. Međutim kada sam isključio DEP sistem je nastavio da se isto ponaša , pa sam se bacio na čitanje i naleteo na wikipediji o mogućnosti nastanka hardwerskog DEP-a , krenuvši tom putanjom otišao sam u BIOS date mašine , i pod advanced naleteo na stavku DIEP- data inteligens execution prevention , posle isključivanja te opcije svi programi su proradili kako treba, znači neverovatno je koliko su daleko otišli proizvođači hardvera da sama matična p'loča sprečava pokretanje odrešenih programa kao i instalacije.
Mašina je bila laptop iz "Esprimo" serije , priznajem da nisam zapisao oznaku .
Savet za sve koji znaju da pogledaju u BIOS- i da isključe tu opciju i njoj slične opcije , čak i pod rizikom da vam računar možda neće raditi ispravno.

Dr Nele što se instalacije xp-a kao i windows 7 tiče , posle viste ja to obavezno preformatiram sa instalacijom xp-a a u slučaju win 7 sa nezavisnim third parti programom i u full format , jer windows 7 instalacije jeste laka ali je sam deo za particionisanje diska i formatiranje po meni poprilično bušan zasada.
 
Ali ja neznam kako da izrazim zahvalnost na drugi nacin svima Vama koji stvarno znate,i koji ste mali milion puta puta pomogli nama koji manje poznajemo materiju od Vas.Da uz Vas spomenem jos neke: GZ,Agent Orange,Niks,Bazuka......naprosto, divno je videti na ovom forumu takve ljude, koji da ponovim " znaju posao ".Jos jednom, Respekt svima.Pozdrav.
 

Back
Top