Promena

gost 185738

Veoma poznat
Poruka
11.623
Hi ladies :cao:
Ne farbam se, ali me zanima kada i zasto ste prelomile i donele odluku da se ofarbate?
Sta vas je navelo na promenu, bilo blagu (pramenovi, sencenje), bilo drasticnu (brinete u plavuse, crnke u crvenokose...) :manikir:
 
Volim svoju boju :heart: mislim da ću početi da se farbam tek kad počnem da sedim :D
Kao tinejdžerka sam izvlačila pramenove i blajhala se, tad mi se svidžalo. I šišala na trojku :rumenko:

A sad kad poželim promenu, ispravim kosu, ili je uvijem, ili se drugačije češljam, napravim pundju, vežem rep...


Mogućnosti ima mnogo! :)
 
Hi ladies :cao:
Ne farbam se, ali me zanima kada i zasto ste prelomile i donele odluku da se ofarbate?
Sta vas je navelo na promenu, bilo blagu (pramenovi, sencenje), bilo drasticnu (brinete u plavuse, crnke u crvenokose...) :manikir:

Lepa tema :)

Pa prvi put....Inace sam imala crnu kosu kao mala,a ja imam jako talasastu loknastu do dupeta dugu, samo je jako divlja i nemirna i cesto puta mi nije bilo zabavno shto je tako..veelika kosa :( Medjutim,tokom godina se prosvetlila i postala sam neka smedja..shto mi se nimalo nije dopalo i nije stajalo...Jer su mi govorili da licim na neku Spanjolku ili kao da sam iz Izraela :) jer sam inace malim delom Jevrejka,tj.imam korene...:) A inace treniram trbusni ples,i nedostajala mi je crna kosa, pa { ovo je mozda plitak pod-motiv} kad sam videla spot od Pussycat Dolls-I hate this Part , Nicoleina kosa mi je bila prelepa..crna griva,kao arapkinja,a to je neki tip izgleda na koji sam ja htela da ciljam...Pa sam se onda i ja ofarbala :)
 
Poslednja izmena:
Hvala :)
Tema mi je sasvim slucajno pala na pamet kada sam odgovarala na temu "Farbanje"... To mi je bila inspiracija... Nije plitko imati u glavi zamisljen "model" frizure (od njenog oblika, duzine, preko boje)... Slazem se da uz taj ples crna savrseno pristaje ;)
 
Taokdje, ni ako nam je neka poznata licnost uzor za preobrazaj, u tome nema nista lose, samo treba konsultovati profesionalca (iskusnog frizera) i naci zlatnu sredinu, jer sumnjam da bi "preslikavanje" ispalo dobro, mozda pre kao neka idejna zamisao, pa da se to prilagodi tenu, obliku lica...
 
Volim svoju boju :heart: mislim da ću početi da se farbam tek kad počnem da sedim :D
Kao tinejdžerka sam izvlačila pramenove i blajhala se, tad mi se svidžalo. I šišala na trojku :rumenko:

A sad kad poželim promenu, ispravim kosu, ili je uvijem, ili se drugačije češljam, napravim pundju, vežem rep...


Mogućnosti ima mnogo! :)

I ja sam u tom fazonu :manikir:
Jos nemam zelju da se ofarbam, nadam se da cu i ubuduce ostati zadovoljna prirodnom... Ali devojke koje se tako hrabro usudjuju na eksperimentisanje su stvarno za respect :okok:
 
Imam dosadnu boju kose. U srednjoj skoli sam je farbala da izgleda prirodno sareno (efekat zito :lol:),
onda sam postala ridjokosa, jer sam se oduvek plaila na ridju kosu & super mi je stajalo uz oci... a onda mi je dojadila ridja boja, odjednom je pocela da mi izgleda seljacki (samo na meni), pa sam presla u decentnu smedju...
 
Imam baš belu kožu, a prirodna kosa mi je tamnosmeđa, iskreno dosadna nijansa. Farbam se u neku svetlo-smeđu, med boju - deluje mi mnogo nežnije od moje prirodne boje.
 
Muvalo, preporucujem ti "Nivea" nesto kao pakovanje za smedju kosu (i za prirodnu i za farbanu), ima ekstrakt kestena mislim, i iz mog iskustva zaista daje poseban smek smedjoj nijansi (sjaj i glatkocu).
 
Hvala :)
Tema mi je sasvim slucajno pala na pamet kada sam odgovarala na temu "Farbanje"... To mi je bila inspiracija... Nije plitko imati u glavi zamisljen "model" frizure (od njenog oblika, duzine, preko boje)... Slazem se da uz taj ples crna savrseno pristaje ;)

:)

Jedino shto bih rekla devojkama koje zele da imaju tako veeliku,talasastu kosu-da nije zabavna za negovanje :) Cesto,kad vide takvu misle da je prelepa ali u stvarnosti.....ona je privlacna za oko,ali za svaki dan....ume biti strasno komplikovana tako da...ne zalite ako vam kosa nije ''griva'' :)

A to za slavne licnosti,sluze kao dobar putokaz,vidish neshto od njih shto ti se svidja...jedino bash ako licis malo na tu zvezdu da uzmes bash isti look....Ali treba graditi sebe. Valjda u svojoj glavi treba da izgradis ideju kako bi da izgledas i da se ide ka tome,iz neke modifikacije...ja sam od malena jaako volela Spaniju,pa Juznu Ameriku,Afriku, itd. volela sam taj taman ten,crnu kosu to neko cudno lice.....Jedino shto bih htela da mi je kosa,pa,ne ravna,ali ne toliko velika...jer sam ja jako vitka,pa sam uvek zamisljala takva kosa na nekoj devojci koja je oanko..ima je malo vishe,bash bash baash naglasenih oblina,jaako jakih nogu,kao kod crnkinja...a ja onako jako tanana ,niska,...mini person i tolika kosa...ali k'o shto rekoh zavolela sam je tokom treninga :)
Ali volim da je zabacujem :) I mogu da je dizem u spratovima,ako hocu da je vezujem,pa su mi rekli da licim na italijansku domacicu
 
I ja sam sicusna, a imam dugu kosu, ali jedino tako vidim sebe... Siske su mi zastitni znak ;) Obozavam da je negujem, posvecujem joj dosta paznje, ali sam prilicno skromna po broju proizvoda-sampon i balzam redovno, jednom nedeljno maska, a susim je prirodno... Imala sam ideju o sencenju kose promene radi, ali sam odustala ne bih da se obavezujem, a mislim i da jedno farbanje vodi drugom, sve vise i vise... Umesto toga sam kupila zanimljive snale, pa podizem kosu u raznim varijantama... Omiljeni su mi stapici (kao sto nose kineskinje)...
 
probala sam skoro sve boje: bila sam plava sa kratkom i sa dugackom kosom, crna sa plavim sjajem, crvena, bordo, od tamno do svetlo braon....i mogu da kazem da sa sminkom mogu sve boje da nosim.....ten mi je blago ruzicast a oci svetlo smedje....vrlo zahvalno....sad, posto vec zalazim u srednje godine idem na prirodnije nijanse....osisala sam stepenasti paz sa duzim siskama, ofarbala se u srednje lesnik plavu i stavila pramenove koji su malo svetliji od osnovne boje....vrlo je atraktivno i kosa ima divan sjaj.....:)
 
hm..da vidimo...prvi put sam se ofarbala zato sto sam htela da imam neku drugu boju kose...i normalno, upropastila se. Ja sam brineta, i nakon vise decenija trazenja idealne boje za kosu, uvek sam se vracala svojoj prirodnoj nijansi

a onda sam osedela u kolicinama

kosa mi raste kao iz vode

posle pet dana - eto ga beli venac oko lica a na temenu - kao da sam celava

sad sam skoro plava

i nesrecna sam, nista mi se ovo ne svidja
 

Back
Top