Alternativa

Izabrala/o bih:

  • crkva

  • samoposluga

  • providna podmornica

  • najvisa grana na drvetu

  • muzej

  • svetionik

  • bioskop

  • shopping centar

  • luksuzni hotel

  • vagon voza

  • svemirski brod sa velikim prozorima

  • leteci cilim

  • akva park

  • biblioteka

  • nesto drugo (napisite sta)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Vecina ljudi masta o tome da ima svoj stan ili kucu. To je tako racionalno, i dosadno. Mene interesuje, kada biste mogli da zivite bilo gde (i da budete vlasnik), da li bi to zaista bila kuca? Ja sam kao klinka uvek mastala kako bi bilo lepo ostati preko noci sama u ogromnoj samoposluzi... sada vise ne mastam o boravku o samposluzi, ali imam spisak drugih zanimljivih lokacija... dajem predloge, a vi glasajte, ili recite koji prostor (zatvoreni, otvoreni ili polu-pokriveni) bi vama bio zanimljiv za zivot...
 
Poslednja izmena:
Vecina ljudi masta o tome da ima svoj stan ili kucu. To je tako racionalno, i dosadno. Mene interesuje, kada biste mogli da zivite bilo gde (i da budete vlasnik), da li bi to zaista bila kuca? Ja sam kao klinka uvek mastala kako bi bilo lepo ostati preko noci sama u ogromnoj samoposluzi... sada vise ne mastam o boravku o samposluzi, ali imam spisak drugih zanimljivih lokacija... dajem predloge, a vi glasajte, ili recite koji prostor (zatvoreni, otvoreni ili polu-pokriveni) bi vama bio zanimljiv za zivot...

anketa ti je malo ne jasna.
pitanje je gdje bi voljeli zivjeti ili provesti dan /noc?
prijedlozi su malo...hm za duze stanovanje.

ali evo odgovorila sam na na boldirano- luksuzni hotel. da se samo lickam, mazem kremicama, drugi me sluze i ciste :)
mada bi vrlo brzo dosadilo ali dobro
a dan/noc bi voljela provesti na letecem cilimu da prodjem citav svijet!!!
e to mi ne bi bilo dosadno
 
anketa ti je malo ne jasna.
pitanje je gdje bi voljeli zivjeti ili provesti dan /noc?
prijedlozi su malo...hm za duze stanovanje.

ali evo odgovorila sam na na boldirano- luksuzni hotel. da se samo lickam, mazem kremicama, drugi me sluze i ciste :)
mada bi vrlo brzo dosadilo ali dobro
a dan/noc bi voljela provesti na letecem cilimu da prodjem citav svijet!!!
e to mi ne bi bilo dosadno

Mislila sam na duzi vremenski period, al moze i na jednu noc - kako kome odgovara. Ali ipak imate samo jednu opciju u anketi - da se ne biste izivljavale :)
edit: sad vidim da moze da se izabere vise opcija :lol:
Meni se cini da je ti trebalo da izaberes cilim - to bi ti bilo zanimljivo uvek :)

Ja izabrala akva park :) Meni voda nikada ne dosadi, i to bas bazenska, sa hlorom, a bez vidljivih oblika zivota. I obozavam one sitne tirkizne bazenske plocice. Od vode - plivanja, buckanja, prevrtanja i sl. mi je uvek dobro, i sto sam duze u vodi, sve mi je teze da izadjem iz nje. Osim toga, ovi prostori su po pravilu ogromni, a prazni, sa visokim svodom... a akva park jos ima i razna parna kupatila, masaze, tobogane... i restoran. Malo li je? I jos mogu da pozovem gomilu drugara, i da svima bude lepo, i nikad nije tesno...
 
Poslednja izmena:
Mislila sam na duzi vremenski period, al moze i na jednu noc - kako kome odgovara. Ali ipak imate samo jednu opciju u anketi - da se ne biste izivljavale :)
Meni se cini da je ti trebalo da izaberes cilim - to bi ti bilo zanimljivo uvek :)

vec se zamisljam kao Aladin.
u zlatim dimijama i onim spicatim cipelama sa uvrnutim vrhom, pustenom kosom..
a cilim crveni, sareni, sa dugim resama..
i tako letiiiim i letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim...............:aha:
 
Mislila sam na duzi vremenski period, al moze i na jednu noc - kako kome odgovara. Ali ipak imate samo jednu opciju u anketi - da se ne biste izivljavale :)
Meni se cini da je ti trebalo da izaberes cilim - to bi ti bilo zanimljivo uvek :)

Ja izabrala akva park :) Meni voda nikada ne dosadi, i to bas bazenska, sa hlorom, a bez vidljivih oblika zivota. I obozavam one sitne tirkizne bazenske plocice. Od vode - plivanja, buckanja, prevrtanja i sl. mi je uvek dobro, i sto sam duze u vodi, sve mi je teze da izadjem iz nje. Osim toga, ovi prostori su po pravilu ogromni, a prazni, sa visokim svodom... a akva park jos ima i razna parna kupatila, masaze, tobogane... i restoran. Malo li je? I jos mogu da pozovem gomilu drugara, i da svima bude lepo, i nikad nije tesno...

ja imam averziju prema bazenima i tim mokrim "zajednickim" prostorima.:confused:
 
Probala sam da živim u stanu, ali mi nije išlo. Za mene je kuća sa dvorištem gde mogu da smestim psa, x saksija i naravno da ima baštu.

A iz ankete biram biblioteku, prava sam štreberka! :mrgreen: kad sam bila mala, maštala sam da postanem bibliotekarka.:heart:
 
Pošto sam jedan jako dosadan čovek, moram da ti kažem da nisi uvrstila ono što bih voleo.
Voleo bih kuću. Kući s dvorištem. Velikim dvorištem. Malo odvojenu od civilizacije, al ipak ne dalje od kilometar od glavne ulice.

Imao bih golubarnik, kera i mačku. Možda još ponešto od životinja.


A ovo tvoje sa samoposlugom... Pa nešto sam razmišljao kad sam bio mlađi, ne baš tako mlad kao ti, nego još mlađi, otprilike kad sam imao 9 - 10 godina - da bi kad bih ostao sam na svetu, idealno bilo da se naselim u robnoj kući.
 
Pošto sam jedan jako dosadan čovek, moram da ti kažem da nisi uvrstila ono što bih voleo.
Voleo bih kuću. Kući s dvorištem. Velikim dvorištem. Malo odvojenu od civilizacije, al ipak ne dalje od kilometar od glavne ulice.

Imao bih golubarnik, kera i mačku. Možda još ponešto od životinja.


A ovo tvoje sa samoposlugom... Pa nešto sam razmišljao kad sam bio mlađi, ne baš tako mlad kao ti, nego još mlađi, otprilike kad sam imao 9 - 10 godina - da bi kad bih ostao sam na svetu, idealno bilo da se naselim u robnoj kući.

nisi dosadan.
samo si realan, jednostavan i skroman :)

a kad si kod psa, ja bih na cilimu povela mog Stevu! s njim niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikad nije dosadno!
 
Julijane ti si uvek kul :)
Hvala. Slagao bih kada bih rekao da sam iznenađen tvojim odgovorom.
Znam da sam kul, samo tražim potvrdu. (nehajno zabacujem kosu u maniru mis Pigi)

Za uzvrat ću ti opisati kuću koja mi je pala na pamet kad si postavila pitanje.
Iznad Tošinog bunara se nalazi brdo, između Kalvarije i Bežanijske kose, sa kojeg se Beograd vidi kao na dlanu. Nisam mogao da pronađem manje izlizan izraz od ''na dlanu''.

Na tom brdu postoje parcele Gradskog zelenila i svo je u šumi. A placevi se protežu celom dužinom od nekih stotinjak metara, od puta, pa do ivice vidikovca.
Ivicom vidikovca ide stazica koja se zove Izletnički put. Idući stazicom, sporadično se mogu naći kuće na tim velikim placevima opasane šumom, a takoreći u centru grada.
Meni je to fantastično.

A još bolje je što se odmah tu, na brdu, nalazi i Dom staraca, moja davnašnja želja, pa ne bih morao daleko da se selim kad za to dođe vreme.
 
1. Luksuzni hotel, jer sam od malena želela da imam lanac takvih... bem ti skromnost.

i kontra tome

2. Kućica na najvišoj grani drveta na svetu, na nekom brdu s kog bih imala pogled na pola sveta, izvan civilizacije a opet dovoljno blizu kad mi nešto zatreba.
 
vd:
Eh Julijane, nisam ni sumnjao u tebe... mada ni ona druga, Dunavska strana nije loša

vd:
Ne znam da li ima golubarnik
ali kula je tu, dalo bi se nešto prepraviti
http://www.portal-srbija.com/turizam/privatan-smestaj-apartmani/villa-belvedere/
Nije loša strana prema Dunavu, naprotiv. Ali je nekako previše urbana, previše natrpana, bez dvorišta, bez mogućnosti da se napravi ozbiljna kuća, a zemljište i klima su loši.
Počeo sam da vodim računa o takvim stvarima u svojim maštarijama. Čak ne umem ni da maštam, a da to ne bude racionalno.

U je, za ovu vilu. Ali ne bih ni to. Osećao bih se neprijatno, nije to za mene.
Sve bih nešto razmišljao dal ću nešto da isprljam u sopstvenoj kući, dal ću nešto da razbijem... Pa onda kako ću to održavam, pa kako su mi one stolice neudobne.
Pa onda, naravno, ne bi išlo da stavim golubarnik u takav ambijent.

Ma ja ne volim ni da idem u restorane u tom fazonu, osećam se takođe neprijatno. Volim gde je domaća atmosfera, gde se ne ostavlja garderoba, nego može i preko stolice.
 
Podmornica sa velikim prozorima.
Da vidim taj podvodni svet.
A volela bih provesti neku noc u nekom velikom,raskosnom,srednjovokovnom engleskom dvorcu.
Prepunom misterija,duhova proslosti,dvorskih intriga:per:
Princeva i princeza:lol:
Ok,princeze mogu malo da odu i prosetaju po vrtu,ako su princevi bas lepi:rumenko:
 

Back
Top