Monaško siromaštvo i mamonska raskoš

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
"I pristupivsi jedan knjizevnik rece mu: ucitelju! ja idem za tobom kudgod ti podjes.
Rece njemu Isus: lisice imaju jame i ptice nebeske gnijezda; a sin čovječiji nema gdje glave zakloniti"


776517soba.jpg

Iz rezidencije vladike Vasilija Kacavende, Zvornicko-tuzlanska eparhija.

Pitanje: Je li ovaj vladika cuveni biznismen (kapitalista)?
Odgovor: Nije, niti je ikad bio!

Pitanje: Je li ovaj vladika intelektualac pronalazac?
Odgovor: Nije, niti je ikad bio!

Pitanje: je li ovaj vladika svjetski poznati slobodni umjetnik?
Odgovor: Nije, niti je kad bio!

Pitanje: Je li eparhija vladike u nekoj visokorazvijenoj zemlji?
Odgovor: Nije, niti je ikad bila!

Pitanje: Je li ovaj vladika iz bogate porodice?
Odgovor: Nije.

Pitanje: je li ovaj vladika naslijedio neko bogatstvo?
Odgovor: Nije?

Pitanje: je li ovaj vladika radio u inostranstvu u vrijeme oni dobrih vremena?
Odgovor: Nije. Zamonasio se sa 19 godina zivota.

Pitanje: otkud ovom vladici ovolika raskos?
Odgovor:..............................

:think:

Izvori teme:

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=776517

http://www.eparhijazvornickotuzlanska.org/episkopBiografija.php
 
Poslednja izmena:
"I pristupivsi jedan knjizevnik rece mu: ucitelju! ja idem za tobom kudgod ti podjes.
Rece njemu Isus: lisice imaju jame i ptice nebeske gnijezda; a sin čovječiji nema gdje glave zakloniti"


776517soba.jpg

Iz rezidencije vladike Vasilija Kacavende, Zvornicko-tuzlanska eparhija.

Pitanje: Je li ovaj vladika cuveni biznismen (kapitalista)?
Odgovor: Nije, niti je ikad bio!

Pitanje: Je li ovaj vladika intelektualac pronalazac?
Odgovor: Nije, niti je ikad bio!

Pitanje: je li ovaj vladika svjetski poznati slobodni umjetnik?
Odgovor: Nije, niti je kad bio!

Pitanje: Je li eparhija vladike u nekoj visokorazvijenoj zemlji?
Odgovor: Nije, niti je ikad bila!

Pitanje: Je li ovaj vladika iz bogate porodice?
Odgovor: Nije.

Pitanje: je li ovaj vladika naslijedio neko bogatstvo?
Odgovor: Nije?

Pitanje: je li ovaj vladika radio u inostranstvu u vrijeme oni dobrih vremena?
Odgovor: Nije. Zamonasio se sa 19 godina zivota.

Pitanje: otkud ovom vladici ovolika raskos?
Odgovor:..............................

:think:

Izvori teme:

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=776517

http://www.eparhijazvornickotuzlanska.org/episkopBiografija.php

Odgovor:Nije njegovo vec vlasnistvo eparhije i SPC?
Pitanje:a sta bi te zadovoljilo da vidis na slici?pecinu?ili si samo jos jedan srafcic u masineriji koja se srucila protiv SPCa(i Srbije)
P.S.da si bar nasao neki izvor sa koga izvire manje mrznje od ovog tvog...mislim,tim novinama je ovaj lik jedan od glavnih umova koji pisu za njih...sta dalje reci o izvoru....
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=876043
a ovaj je u redakciji
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=323809
mrzi me dfalje da kopam,ali sam siguran da bi tu nasli dosta vrlo dobro placenih "boraca za demokratiju"...(citaj-lajavih krelaca)
glavni i odgovorni urednik(ili bar jedno od ta dva) je tvorac emisije "jedinica" zajedno sa Veranom Maticem i b92(sve moj do mojega):
http://www.b92.net/specijal/jedinica-eng/
ili ti naruceno pljuvanje jedine sposobne jedinice u to vreme...danas ne postoje...ovo je verovatno pokusaj razmontiranja SPC....ne dajte se ljudi..MISLITE svojom glavom!!!!za cije babe zdravlje ovi ljudi laju?zbog "opsteg dobra?"ma vazi.....
 
Poslednja izmena:
Odgovor:Nije njegovo vec vlasnistvo eparhije i SPC?
Pitanje:a sta bi te zadovoljilo da vidis na slici?pecinu?ili si samo jos jedan srafcic u masineriji koja se srucila protiv SPCa(i Srbije)
P.S.da si bar nasao neki izvor sa koga izvire manje mrznje od ovog tvog...mislim,tim novinama je ovaj lik jedan od glavnih umova koji pisu za njih...sta dalje reci o izvoru....
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=876043
a ovaj je u redakciji
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=323809
mrzi me dfalje da kopam,ali sam siguran da bi tu nasli dosta vrlo dobro placenih "boraca za demokratiju"...(citaj-lajavih krelaca)

Не он је један шрафић против СИПЦ.СПЦ је сад његово власништво.Како и оних који имају слична скромна здања.
 
А подметање пожара у келији Светог Јована Крститеља у Пирковцу на мајевици код Бјељине?

u jeee...covece.......govorim o orkestriranom napadu sa ocigledno dobrom logistikom i ozbiljnim kesom koji to gura....(pitanje za tebe):ako SPC nije nikakav faktor ili ne predstavlja jos uvek Hristovu Crkvu,zasto je onda tako napadaju?...vrana vrani oci ne kopa...uzgred,secas se marta 2003 kad je,po "necijem" "blagoslovu",spaljenop i sruseno preko 150 crkava i manastira na Kosmetu?....:think:
 
u jeee...covece.......govorim o orkestriranom napadu sa ocigledno dobrom logistikom i ozbiljnim kesom koji to gura....(pitanje za tebe):ako SPC nije nikakav faktor ili ne predstavlja jos uvek Hristovu Crkvu,zasto je onda tako napadaju?...vrana vrani oci ne kopa...uzgred,secas se marta 2003 kad je,po "necijem" "blagoslovu",spaljenop i sruseno preko 150 crkava i manastira na Kosmetu?....:think:

СПЦ.није исправна у свом вероисповедању.http://serbiantrueorthodox.blogspot.com/search/label/Пад Српске Цркве
Па то је због грехова епископа који обмањују народ.Мислим на оне паљевине по косову.И рушења цркава и манастира.
 
Па то је због грехова епископа који обмањују народ.Мислим на оне паљевине по косову.И рушења цркава и манастира.

Da imaš malo ljudskosti u sebi shvatio bi da su te crkve i ti manastiri, kakvi god da su, pružali utehu srpskom narodu na Kosovu i Metohiji (piše se Kosovo i Metohija - dve imenice, koje obe počinju velikim slovom i veznik "i" između).
Ako je tvoj avramski bog odlučio da zbog grehova nekoliko episkopa kažnjava narod dopuštajući Goraždevac, onda nije zaslužio da mu se Srbi mole!
Imaš li ti predstavu kako izgleda dečiji grob?!
O čemu se radi? Tvoj avramski bog je suviše nesposoban da sredi par episkopa, pa se istresa na deci. Kakva junačina! :roll:
Ja prvi sam protiv rušenja srpskih crkava i manastira, iako sam pagan, jer su deo naše istorije.
To što se ti odričeš svog naroda zbog vaših unutrašnjih razmirica može da vam služi samo na sramotu.
Očekivati da ćeš ovakvim ponašanjem dobiti neku blagodat je suludo... :thumbdown:


Uzgred, trebalo bi da znaš da naziv Metohija potiče od grčke reči metokhia -manastirsko imanje.
 
Poslednja izmena:
Da imaš malo ljudskosti u sebi shvatio bi da su te crkve i ti manastiri, kakvi god da su, pružali utehu srpskom narodu na Kosovu i Metohiji (piše se Kosovo i Metohija - dve imenice, koje obe počinju velikim slovom i veznik "i" između).
Ako je tvoj avramski bog odlučio da zbog grehova nekoliko episkopa kažnjava narod dopuštajući Goraždevac, onda nije zaslužio da mu se Srbi mole!
Imaš li ti predstavu kako izgleda dečiji grob?!
O čemu se radi? Tvoj avramski bog je suviše nesposoban da sredi par episkopa, pa se istresa na deci. Kakva junačina! :roll:
Ja prvi sam protiv rušenja srpskih crkava i manastira, iako sam pagan, jer su deo naše istorije.
To što se ti odričeš svog naroda zbog vaših unutrašnjih razmirica može da vam služi samo na sramotu.
Očekivati da ćeš ovakvim ponašanjem dobiti neku blagodat je suludo... :thumbdown:


Uzgred, trebalo bi da znaš da naziv Metohija potiče od grčke reči metokhia -manastirsko imanje.
Ја се неодричем свог народа.А да можда твоја неаврамијска божанства нису боља?Хајде пошто ти те цркве стављаш у ред храмова како ти називаш аврамијске вере.Па шта би добили у храмовима посвећеним твојим квазибожанствима?Ако су у храмовима СПЦ налазили утеху?Одлазак у цркве није ради утехе.Већ ради спасења душа.А то нису имали.Дакле шта твоја божанства нуде?
 
"I pristupivsi jedan knjizevnik rece mu: ucitelju! ja idem za tobom kudgod ti podjes.
Rece njemu Isus: lisice imaju jame i ptice nebeske gnijezda; a sin čovječiji nema gdje glave zakloniti"


776517soba.jpg

Iz rezidencije vladike Vasilija Kacavende, Zvornicko-tuzlanska eparhija.

Pitanje: Je li ovaj vladika cuveni biznismen (kapitalista)?
Odgovor: Nije, niti je ikad bio!

Pitanje: Je li ovaj vladika intelektualac pronalazac?
Odgovor: Nije, niti je ikad bio!

Pitanje: je li ovaj vladika svjetski poznati slobodni umjetnik?
Odgovor: Nije, niti je kad bio!

Pitanje: Je li eparhija vladike u nekoj visokorazvijenoj zemlji?
Odgovor: Nije, niti je ikad bila!

Pitanje: Je li ovaj vladika iz bogate porodice?
Odgovor: Nije.

Pitanje: je li ovaj vladika naslijedio neko bogatstvo?
Odgovor: Nije?

Pitanje: je li ovaj vladika radio u inostranstvu u vrijeme oni dobrih vremena?
Odgovor: Nije. Zamonasio se sa 19 godina zivota.

Pitanje: otkud ovom vladici ovolika raskos?
Odgovor:..............................

:think:

Izvori teme:

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=776517

http://www.eparhijazvornickotuzlanska.org/episkopBiografija.php

Neka uživaju još malo.Doći će im kraj ne brini.
 
СПЦ.није исправна у свом вероисповедању.http://serbiantrueorthodox.blogspot.com/search/label/Пад Српске Цркве
Па то је због грехова епископа који обмањују народ.Мислим на оне паљевине по косову.И рушења цркава и манастира.

ja u tvojim recima ne nalazim nikakvu istinu niti pravdu....slaganje sa neprijateljima SPC danas te stavlja na:a sta ti mislis ,zaista...CIJU stranu??!!!Hristovu??!!!tebi je ono opravdanje i odgovor za rusenje onolikih svetinja??zapravo,ti zaista MISLIS da se ono moze necim(i treba) opravdavati...brate ala si zaglibio.....uzgred,kad budem video da se SPC sluzi onakvim pljuvanjem i marketingom kao taj link sto ga ponosno postavljas,mozda se i zapitam o njenoj Hriscanskoj sustini....a ti?>koja su tvoja opravdanja?satanske boje na sajtu,nekakva b92 stil "objasnjavanja" kako da ljudi misle...jesi siguran da sluzis Hristu?
 
ja u tvojim recima ne nalazim nikakvu istinu niti pravdu....slaganje sa neprijateljima SPC danas te stavlja na:a sta ti mislis ,zaista...CIJU stranu??!!!Hristovu??!!!tebi je ono opravdanje i odgovor za rusenje onolikih svetinja??zapravo,ti zaista MISLIS da se ono moze necim(i treba) opravdavati...brate ala si zaglibio.....uzgred,kad budem video da se SPC sluzi onakvim pljuvanjem i marketingom kao taj link sto ga ponosno postavljas,mozda se i zapitam o njenoj Hriscanskoj sustini....a ti?>koja su tvoja opravdanja?satanske boje na sajtu,nekakva b92 stil "objasnjavanja" kako da ljudi misle...jesi siguran da sluzis Hristu?

А Атанасије Јевтић?И остали'?Шта скрнављење храмова од стране вукова у јагњећој кожи није за тебе ништа?Вођење у пакао није нешто страшно?Који је за тебе најсветији део цркве?
 
А Атанасије Јевтић?И остали'?Шта скрнављење храмова од стране вукова у јагњећој кожи није за тебе ништа?Вођење у пакао није нешто страшно?Који је за тебе најсветији део цркве?

Sta s njim?Ajde,razotkrij "vuka u jagnjecoj kozi"...da cujem...
 
То су сви ''епископи''.СПЦ.Они су ти вукови.Него реци ми који је по теби најсветији део цркве?

Cela Crkva je sveta kad se u njoj obavljaju Liturgije i okuplja narod da slavi Boga Hrista...kad ih neko rusi,rusi ih zbog odvracanja ljudi od Boga.... i zbog ubijanja onih koji u Boga veruju...jer otpadnistvo od Hrista i jeste smrt ...a zna se ko to radi...a to za episkope-vukove...mogao bi malo da pojasnis inace ode ti u bukace i klevetnike...
 
Cela Crkva je sveta kad se u njoj obavljaju Liturgije i okuplja narod da slavi Boga Hrista...kad ih neko rusi,rusi ih zbog odvracanja ljudi od Boga.... i zbog ubijanja onih koji u Boga veruju...jer otpadnistvo od Hrista i jeste smrt ...a zna se ko to radi...a to za episkope-vukove...mogao bi malo da pojasnis inace ode ti u bukace i klevetnike...

Da tako se stvara paranoja.
Tko je protiv crkve taj je protiv Boga i taj je sotonjara.
Ta ti crkva veze nema s Bogom pajdo..
IDa ima imalo pameti narod sve bi to raspustio ,sve te vladike i sradike i na burzu rada.
A imovinu prodali i investirali u radna mjesta.
 
Da tako se stvara paranoja.
Tko je protiv crkve taj je protiv Boga i taj je sotonjara.
Ta ti crkva veze nema s Bogom pajdo..
IDa ima imalo pameti narod sve bi to raspustio ,sve te vladike i sradike i na burzu rada.
A imovinu prodali i investirali u radna mjesta.

To je samo moj stav...Ti stvaras paranoju...ili si se nasao otkrivenim i pomenutim?A koja ima veze sa Bogom?Ona u koju veruju one horde sto su rusile i palile po Kosmetu?posto imas samo dve strane...ma kako izgledalo...Boga i onog drugog...
 
Poslednja izmena:
Cela Crkva je sveta kad se u njoj obavljaju Liturgije i okuplja narod da slavi Boga Hrista...kad ih neko rusi,rusi ih zbog odvracanja ljudi od Boga.... i zbog ubijanja onih koji u Boga veruju...jer otpadnistvo od Hrista i jeste smrt ...a zna se ko to radi...a to za episkope-vukove...mogao bi malo da pojasnis inace ode ti u bukace i klevetnike...
"Да ли је пастир јеретик? Онда је он вук! Мораш да побегнеш од њега, и недај се преварити и не прилази му чак ако је наизглед миран и љубазан. Бежи од заједнице и приче са њим онако како би побегао од отровне змије. "
Св. Фотије Велики

“Nemojte misliti da vas nece oskvrnuti opstenje (sa takvim episkopop) I zrtva koju on prinosi”. (Sv. Kiprijan)

Значи свети оци(и то какви оци!!! прочитај житије Фотија Великог и зашто је добио звање ВЕЛИКИ) кажу да је послушање јеретику смрт за душу и да треба бежати од таквих непријатеља божијих као од шуге. Јеремија каже да може неко ко је у заједници таквих гибавих и шугавих(духовно) да се не ошугави и не огубави(духовно). Они кажу одвојите се ти кажеш не одвајајте се. Затим канони ИСТО НАЛАЖУ!!!
45. канон светих Апостола ''Нека епископ,презвитер или ђакон,који се САМО МОЛИО са јеретицима,буде свргнут; а ако им је дозволио да врше неку званичну службу,нека се одлучи од Цркве

(Апостолско правило 15,Двократног сабора);
Верни треба да се оделе од епископа и свештеника који отворено проповедају јерес.


Дакле, сада Дух Свети каже одвојите се, али су тебе научили да се не одвајаш. Тешко теби ако се не покајеш и не одвојиш од паписта из СПЦ. Схвати моју поруку најдобронамерније а не као вређање, ниси свестан шта значи канонски преступ и од ког духа негирање таквог греха долази!
 
"Да ли је пастир јеретик? Онда је он вук! Мораш да побегнеш од њега, и недај се преварити и не прилази му чак ако је наизглед миран и љубазан. Бежи од заједнице и приче са њим онако како би побегао од отровне змије. "
Св. Фотије Велики

“Nemojte misliti da vas nece oskvrnuti opstenje (sa takvim episkopop) I zrtva koju on prinosi”. (Sv. Kiprijan)

Значи свети оци(и то какви оци!!! прочитај житије Фотија Великог и зашто је добио звање ВЕЛИКИ) кажу да је послушање јеретику смрт за душу и да треба бежати од таквих непријатеља божијих као од шуге. Јеремија каже да може неко ко је у заједници таквих гибавих и шугавих(духовно) да се не ошугави и не огубави(духовно). Они кажу одвојите се ти кажеш не одвајајте се. Затим канони ИСТО НАЛАЖУ!!!
45. канон светих Апостола ''Нека епископ,презвитер или ђакон,који се САМО МОЛИО са јеретицима,буде свргнут; а ако им је дозволио да врше неку званичну службу,нека се одлучи од Цркве

(Апостолско правило 15,Двократног сабора);
Верни треба да се оделе од епископа и свештеника који отворено проповедају јерес.


Дакле, сада Дух Свети каже одвојите се, али су тебе научили да се не одвајаш. Тешко теби ако се не покајеш и не одвојиш од паписта из СПЦ. Схвати моју поруку најдобронамерније а не као вређање, ниси свестан шта значи канонски преступ и од ког духа негирање таквог греха долази!

dobro de..ovo ste naveli bar jedno hiljadu puta.....ja pitam s kojim argumentima nazivate SPC i SVE njene Episkope jereticima?i odakle vam uopste hrabrost takve stvari da tvrdite?A kazete da se plasite BOGA... i kako to da se vasi stavovi poklapaju sa stavovima onih koji danas proganjaju tu istu SPC?a koji se debelo placaju da to cine....da nisu i oni Hristovi?:think:
uzgred..(Апостолско правило 15,Двократног сабора);
Верни треба да се оделе од епископа и свештеника који отворено проповедају јерес.
ti imas primer gde svestenici u SPC OTVORENO propovedaju jeres???
 
Poslednja izmena:
Da tako se stvara paranoja.
Tko je protiv crkve taj je protiv Boga i taj je sotonjara.
Ta ti crkva veze nema s Bogom pajdo..
IDa ima imalo pameti narod sve bi to raspustio ,sve te vladike i sradike i na burzu rada.
A imovinu prodali i investirali u radna mjesta.
Тачно тако. Ко је против цркве тај је против Бога јер је Бог глава Цркве!

Темељ цркве су њени закони и ко се њима противи тај се Богу противи јер их је Дух Божији донео преко апостола и отаца светих.

Ово владике(који опште са папистима и шта све још не) треба распустити, али оним владикама које нису у општењу са јеретицима и који су у послушању црквеним законима ТРЕБА БИТИ У ПОСЛУШАЊУ, зато што је немогуће спасити се без свештенства, њима је Бог дао моћ да свезују и разрешују грехе.
 
Poslednja izmena:
To je samo moj stav...Ti stvaras paranoju...ili si se nasao otkrivenim i pomenutim?A koja ima veze sa Bogom?Ona u koju veruju one horde sto su rusile i palile po Kosmetu?posto imas samo dve strane...ma kako izgledalo...Boga i onog drugog...

Ne ne ne.
Ja ne govorim o tome pajdo.
Jer ja nisam upućen u vašu situaciju na Kosovu zaista.
I ne brzaj s zaključcima.
Ja samo grimiznu vašu crkvu kritiziram i tebe koj ju braniš jer nemate veze s Bogom.
Ništa drugo.
Jer se ponašate kao monopolisti i tko god crkvu kritizira vi je izjednačavate s BOGOM.
A to vam je katastrofalan stav jer vi nemate veze s Dobrim uopće či se tako bahatite po deafultu da je crkva Bog..
 
Poslednja izmena:
Cela Crkva je sveta kad se u njoj obavljaju Liturgije i okuplja narod da slavi Boga Hrista...kad ih neko rusi,rusi ih zbog odvracanja ljudi od Boga.... i zbog ubijanja onih koji u Boga veruju...jer otpadnistvo od Hrista i jeste smrt ...a zna se ko to radi...a to za episkope-vukove...mogao bi malo da pojasnis inace ode ti u bukace i klevetnike...

Па просто неки су отворени екуменисти.А неки су посредни.Како?Јер ти посредни екуменисти су епископи који признају ове прве.Све је то по принципу ланчане реакције.Отворени екумениста се моли са папистом.А овај посредни се моли са оним који је отворени.И не само да се моли него се и причешћује.А ови што руше на на Косову не руше зато.Него зато што су те цркве национално обележје Срба.Ма ко да служи у њима.
 
Poslednja izmena:

Back
Top