Zabrinuti i Srbi i Albanci

Da li ce nam biti oduzet i ovaj deo teritorije

  • Da

    glasova: 9 21,4%
  • Ne

    glasova: 18 42,9%
  • Mozda

    glasova: 15 35,7%

  • Ukupno glasova
    42
  • Anketa je zatvorena .

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Српски живаљ сматра да се на њих врши притисак да се иселе са ових простора, а албански да „све ово ради Београд да би оправдао присуство превеликог броја припадника Жандармерије”
Прешево: зграда у којој је експлодирала бомба (Фото: А. Давинић)

Бујановац, Прешево – Два класична терористичка акта која су се догодила за само пет дана приметно су узнемирила мултиетничко становништво у општинама Бујановац и Прешево. И док су грађани српске националности забринути због последњих дешавања, посебно због експлозије у згради у Прешеву у којој живе припадници војске и полиције, очекујући да државни органи што пре пронађу починиоце, дотле политички представници Албанаца не штеде речи критике на рачун државног руководства Србије, које, како листом истичу, треба „озбиљније да се позабави проблемима у Прешевској долини”.

Грађани на различите начине оцењују недавне догађаје. Код многих Албанаца преовладава мишљење да „све ово ради Београд да би оправдао присуство, по њиховом мишљењу, превеликог броја припадника Жандармерије”. Но, наравно, не мисле баш сви Албанци тако. И међу њима има оних који страхују од онога „што следи”. Плаше се повратка у времена за која су мислили да су прошла. Овде се тешко живи. Међутим захваљујући Координационом телу, преко кога велики новац стиже на ове просторе, највише у средине где живе Албанци, у њиховим животима се много тога променило набоље. Имају и своје представнике у локалним самоуправама, најчешће на руководећим местима...

Срби су, на другој страни, ојађени овим што се догодило. Иако разједињени због многих политичких питања, јединствени су у оцени да „ништа није случајно” и сматрају да се врши притисак на њих да „убрзају одлазак са ових немирних простора”. Нема никакве сумње, што су неки од одборника у СО Бујановац и потврдили, да ће се на седници локалног парламента у понедељак расправљати и о овим догађајима.

Авдија Шабани, командир полицијске станице у Прешеву, није био у стану кобне ноћи када је испред зграде у коју се тек уселио активирана експлозивна направа. Он каже да је и његов стан од јачине детонације оштећен, да су прозори разбијени, а оштећен је и део фасаде и унутрашњих зидова.

„Намере су јасне, ово је терористички напад на недужне грађане”, вели Шабани и додаје да надлежни истражни органи интензивно раде на расветљавању овог злочина.

Кобне ноћи на дужности у Прешеву био је и полицајац Зејдус Зеири чији син је повређен у нападу. Он каже да је био згранут призором након експлозије.

„Очигледно се радило о јакој детонацији. Све је полупано и поломљено у околини”, каже Заири. Његов син каже да га је пробудила ломљава стакла које се потом разлетело на све стране. Дечак каже да је осетио страшан бол у нози, а затим да је почела да куља крв. Брзо су га однели код лекара и сада је рана санирана.
http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Zabrinuti-i-Srbi-i-Albanci.sr.html

Sad da vidimo rezim na delu,ovog puta ne mogu da svale krivicu na Milosevica,Kostunicu itd......i da vidim vase misljenje hoce li ovaj slucaj postati "jednistven":roll:
 
http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Zabrinuti-i-Srbi-i-Albanci.sr.html

Sad da vidimo rezim na delu,ovog puta ne mogu da svale krivicu na Milosevica,Kostunicu itd......i da vidim vase misljenje hoce li ovaj slucaj postati "jednistven":roll:
Хм, постаће " реално стање " уз образложење да 2/3 становника Прешева, Бујановца и Медвеђе не желе да остану у саставу Србије или ће се потегнути некаква прича о некоректном третману српских власти према албанском становништву...

Понекад се запитам где је крај комадању Србије и српских земаља...:(:roll:
 
problem je sto mi nemamo protivotrov..niko se zapravo nije ni bavio nalazenjem istog..vec se vlasti obicno bave svojim sitnim dnevnopolitickim interesima i trpanjem love u dzepove tako da budu materijalno obezbedjeni kad se opet digne kuka i motika i isti budu najureni
 
problem je sto mi nemamo protivotrov..niko se zapravo nije ni bavio nalazenjem istog..vec se vlasti obicno bave svojim sitnim dnevnopolitickim interesima i trpanjem love u dzepove tako da budu materijalno obezbedjeni kad se opet digne kuka i motika i isti budu najureni

Имамо противотров али нема власт воље да га употреби.Можда би га и употребили али се плаше шта ће ментори са запада да им кажу.
 
Имамо противотров али нема власт воље да га употреби.Можда би га и употребили али се плаше шта ће ментори са запада да им кажу.

A na kome da upotrebe zandarmeriju i vojisku? Na civilima? Vidis da nemogu da nadju ko je podmetnuo bombu i pucao,to su verovatno neki sabani sa Kosova presli,napali i pobegli nazad na Kosovo,kako mi da napadnemo ih kad su na Kosovu? Da se ponovo borimo sa Nato?
 
Neće biti oduzet, ako se ne da autonomija. Ona se neće dati, jer su nam kosovske rane prilično sveže.

A ja vam kažem, ako Albanci žele i to da uzmu po svaku cenu i hoće da ratuju s nama, ja, okoreli pacifista, ako budemo imali podršku Rusije, idem sa puškom u rukama da potamanimo nezasita g...

Ako ne budemo imali nikakvu podršku, a Albanci znamo čiju imaju, mislim da neće biti pametno bezveze ginuti. (Treća opcija je da nijedna strana nema nikakvu podršku, što je nerealno, ali i u tom slučaju bih se pridružio patriotama).

No, mislim da bi Rusima tako nešto bio pametan potez, jer bi onda dobili novo višedecenijsko oralno obrađivanje zadnjice s naše strane. A nama bi, uslovno rečeno, to i odgovaralo.

P.S. Verujem da niko od nas nije toliko umeren. Što je mnogo, mnogo je... budi ono životinjsko u nama.
Za Kosmet je drugačija priča. Ono je izgubljeno pre nego što sam se ja rodio, a zahvaljujući komunjarama.
 
Još 1998.godine Milovan Drecun je govorio o američkom scenariju za Kosovo i Metohiju, i za jug Srbije. Po njemu, Amerika se neće smiriti dok nam ne oduzme jug Srbije uključjujući i gradove Vranje, Niš i Pirot jer im je taj pravac najpogodniji za izgradnju trase naftovoda-gasovoda "Nabuko" koji bi dalje, preko Kosova vodio do albanske obale. Ujedno bi, tim potezom, obezbedili kontrolu nad putnom i železničkom vezom Evrope i Blikog Istoka.

Čim je, pre neki dan, potpisan sporazum o gasovodu-naftovodu "Nabuko" odmah su se probudili šiptarski separatisti. Prošle nedelje je bila vest kako 20-tak američkih vojnika renovira srpski vrtić na jugu Srbije - možda planiraju da im taj objekat u budućnosti bude neka vrsta kasarne. Već par godina, na niškom aerodromu, u jednoj od dve kasarne rasformirane - naše, legendarne - 63.padobranske brigade, nalaze se američki vojnici koji se tu obučavaju (kao da za to nemaju uslova na Kosovu).

Na osnovu svega ovoga, mislim da je Milovan Drecun pre 11 godina dobro znao o čemu govori...
 
Još 1998.godine Milovan Drecun je govorio o američkom scenariju za Kosovo i Metohiju, i za jug Srbije. Po njemu, Amerika se neće smiriti dok nam ne oduzme jug Srbije uključjujući i gradove Vranje, Niš i Pirot jer im je taj pravac najpogodniji za izgradnju trase naftovoda-gasovoda "Nabuko" koji bi dalje, preko Kosova vodio do albanske obale. Ujedno bi, tim potezom, obezbedili kontrolu nad putnom i železničkom vezom Evrope i Blikog Istoka.

Čim je, pre neki dan, potpisan sporazum o gasovodu-naftovodu "Nabuko" odmah su se probudili šiptarski separatisti. Prošle nedelje je bila vest kako 20-tak američkih vojnika renovira srpski vrtić na jugu Srbije - možda planiraju da im taj objekat u budućnosti bude neka vrsta kasarne. Već par godina, na niškom aerodromu, u jednoj od dve kasarne rasformirane - naše, legendarne - 63.padobranske brigade, nalaze se američki vojnici koji se tu obučavaju (kao da za to nemaju uslova na Kosovu).

Na osnovu svega ovoga, mislim da je Milovan Drecun pre 11 godina dobro znao o čemu govori...

Jedini spas je onda Ruski gasovod ili postavljanje Ruske baze kod Nisa! Mada ne znam kako bi Albanci uspeli da ubede ceo svet da komadanje jedne zemlje deo po deo koja im ne pripada je legalan akt! A ne vidim ni razlog zasto im mi nebi dozvolili da prodju preko nas sa gasovodom,ne vidim potrebu da nas cepaju kad cemo im to dozvoliti!:dontunderstand:
 
Не Албанци убеђиваће их њихови покровитељи САД.Албанци су у њиховом плану само нужно зло за постизање сопствених циљева.

Al opet kakav interes Amerika ima da nam otme teritorije i naseli tu drugi narod? dali bi smo im prolaz sa gasovodom bez ikakvih problema... Jedino razumo objasnjenje ali opet ne shvatljivo je da SAD zeli da unisti Evropu slabeci prvu liniju odbrane od najezde muslimana iz male Azije! Naprave veliku muslimansku drzavu u Evropi i odatle napadaju celu Evropu! Eh sto nismo bogati ko Izraelci gde bi nam kraj bio!
 
Još 1998.godine Milovan Drecun je govorio o američkom scenariju za Kosovo i Metohiju, i za jug Srbije. Po njemu, Amerika se neće smiriti dok nam ne oduzme jug Srbije uključjujući i gradove Vranje, Niš i Pirot jer im je taj pravac najpogodniji za izgradnju trase naftovoda-gasovoda "Nabuko" koji bi dalje, preko Kosova vodio do albanske obale. Ujedno bi, tim potezom, obezbedili kontrolu nad putnom i železničkom vezom Evrope i Blikog Istoka.

Čim je, pre neki dan, potpisan sporazum o gasovodu-naftovodu "Nabuko" odmah su se probudili šiptarski separatisti. Prošle nedelje je bila vest kako 20-tak američkih vojnika renovira srpski vrtić na jugu Srbije - možda planiraju da im taj objekat u budućnosti bude neka vrsta kasarne. Već par godina, na niškom aerodromu, u jednoj od dve kasarne rasformirane - naše, legendarne - 63.padobranske brigade, nalaze se američki vojnici koji se tu obučavaju (kao da za to nemaju uslova na Kosovu).

Na osnovu svega ovoga, mislim da je Milovan Drecun pre 11 godina dobro znao o čemu govori...
Ево правог одговора!:ok::ok::ok:
Остали прво ово да науче па тек онда да се изјашњавају!
 
Al opet kakav interes Amerika ima da nam otme teritorije i naseli tu drugi narod? dali bi smo im prolaz sa gasovodom bez ikakvih problema... Jedino razumo objasnjenje ali opet ne shvatljivo je da SAD zeli da unisti Evropu slabeci prvu liniju odbrane od najezde muslimana iz male Azije! Naprave veliku muslimansku drzavu u Evropi i odatle napadaju celu Evropu! Eh sto nismo bogati ko Izraelci gde bi nam kraj bio!

Upravo tako. Ne radi se o tome. Drecun malo preteruje, čisto da bi udario propagandnu kontraofanzivu...

BTW

16.jpg
 
zanimljivo pitanje se ovde postavlja..sta je zapravo americki cilj na balkanu?:think:
ja mislim da je u pitanju expanzija..svaka americka vlast radi na tome..da prosiri zonu uticaja..zonu vlasti drugim recima..umnozi uticaj i moc..balkan je samo jedno sahovsko polje na tabli sveta..ako se vratimo kroz istoriju unazad..videcemo da je zapad uvek imao pretenzija da se siri ka istoku..dok se prema zapadu pokusavali sire samo muslimani..npr turci u skorije vreme
da pocnemo samo od napoleona ..i da zavrsimo sa firerom..zapad je uvek imao "drag nach osten" filozofiju..pa opet malo unazad..kolonijalizam ..opet su tu prednjacile zapadne zemlje..britanija francuska holandija..spanija portugalija
a sad konkretno..albanci su za saradnju pogodni..srbi nisu jer su srbi vazada bili svojeglavi..i zato se ameri trude da ostvare veliku albaniju a da uguse veliku srbiju..to sve datira od mnogo ranije nego sto je to sloba..i njegova vlast..a cilj su sibirski resursi ..
resursi su glavni motiv..iz prostog razloga sto ta zapadna kapitalisticko materijalzisticko potrosacka zivotna filozofija nemilice trosi resurse na kojekakve gluposti..a svet ima ogranicene resurse a zapad je suocen sa nedostatkom resursa vec oodavnooo
 
Delom se slazem, no, ja se vracam na staro sto sam pomenuo ako se secas, da li izlaz lezi u EU? Politicki izlaz. Jednom diplomatskom, koordiniranom akcijom, napraviti atmosferu u Evropskim zemljama koje nisu toliko podlozne americkom uticaju, za zaustavljanje takvog plana Velike Albanije ako on postoji. Interesenata ima, a verujem da Francuska i Nemacka nisu u tolikoj meri odusevljene mogucnoscu da SAD vodi glavnu rec i u Evropi. V. Britanija da, ali ove dve drzave - ne verujem.
 
i moje razmisljenje ide tim pravcem..a vidim i ucestale sastanke sarkozija merkelove i putina/medvedeva..mislim da francuska i nemacka imaju latentnu zelju da se otresu americkog uticaja ..ali je EU ko EU suvise slaba i nestabilna da bi se otrgla od americkog stiska..:think:
 
Nazalost, nestabilna je upravo zbog te stalno prisutne teznje da i jedni i drugi budu lideri EU. Ukoliko budu u mogucnosti da prevazidju te megalomanske teznje i nastupe zajednicki verujem da mozemo dobiti jos jednog snaznog igraca na svetskoj politickoj sceni. Da budem iskren, ne bih imao nista protiv da mi budemo u tom drustvu. U tom slucaju nam ulazak u NATO ne bi uopste bio potreban, dovoljna zastita bi bila EU. E, sad...sto je babi milo...;)
 
Al opet kakav interes Amerika ima da nam otme teritorije i naseli tu drugi narod? dali bi smo im prolaz sa gasovodom bez ikakvih problema... Jedino razumo objasnjenje ali opet ne shvatljivo je da SAD zeli da unisti Evropu slabeci prvu liniju odbrane od najezde muslimana iz male Azije! Naprave veliku muslimansku drzavu u Evropi i odatle napadaju celu Evropu! Eh sto nismo bogati ko Izraelci gde bi nam kraj bio!
Није интерес Америке да насељава друге народе на наше територије,већ да те народе искористи тако што ће им свим сретствима помоћи да за себе створе квази државу у којој ће Америка градити војне базе.
Примарни циљ им је да Русија буде окружена са свих страна а секундарни су ресурси којих је у свету све мање.
 
rivalitet unutar same EU steti samo EU..a i nama na nju naslonjenih a tu je i americki trojanac britanija..koju vec zovu 51. drzavom
mislim da je zaokret EU ka rusiji neminovan i to u skorijoj buducnosti..rusi nude resurse ali im manjka tehnologija dok evropa ima tehnologiju al nema resurse niti energente..vec za sve uglavnom zavise od americkih skupih projekata..tipa rat u iraku
 
Није интерес Америке да насељава друге народе на наше територије,већ да те народе искористи тако што ће им свим сретствима помоћи да за себе створе квази државу у којој ће Америка градити војне базе.
Примарни циљ им је да Русија буде окружена са свих страна а секундарни су ресурси којих је у свету све мање.

A zasto da bude okruzena, ako ne zbog tih resursa?

Voleo bih da dozivim da vidim kako ce se raspetljati ta zelja Kine i SAD da zauzmu ruski Sibir, kao i ukoliko dodje do priblizavanja Rusije i EU, kako ce se EU postaviti u datim okolnostima. Nisam siguran da bi se EU automatski opredelila za SAD, s obzirom da bi na taj nacin SAD mozda zauvek preuzela glavnu rec u svetu. Nekako sam uveren da ce to Kina najpre iskoristiti.
 
pa do skora su bili samiti grupe 7 najrazvijenijih zemalja i rusije..a danas to zovu grupom 8..znaci rusiju su ipak morali priznati kao punopravnog clana i skoro je bilo hintova da ce izbaciti italiju iz g8 a koga ce ubaciti?
 

Back
Top