Monitor ne radi pa onda proradi!? Pomoc...
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Monitor ne radi pa onda proradi!? Pomoc...

Obećava
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Angry Monitor ne radi pa onda proradi!? Pomoc...

Pozdrav svima,
    pre 2-3 dana mi se desilo nešto čudno, stavio sam komp u stand-by i kad sam ga pokrenuo ponovo komp se pokrenuo ali monitor ne. Jednostavno monitor krene da se pali pa se onda ugasi, pa ponovo krene pa se ugasi i tako dalje... To mi se sada počelo redovno dešavati, čak i kada ugasim komp (preko večeri) pa ga upalim ujutru isto se ponovi... E onda samo proradi od jednom, ili ga restartujem desetak puta ili palim gasim sve dok monitor ne "uhvati priključak" sa kompom...
    Nisam menjao ništa od hardware-a, a i kada monitor proradi onda radi savršeno (dok ne ugasim komp), tako da pretpostavljam da nije ništa "crklo", da je grafička onda jednostavno ne bi radio uopšte...
    Da ne dužim previše, ako neko ima ideju kako rešiti ovaj problem koji me opasno nervira neka pomaže dok komp ne ode ponovo u stand-by...
    Hvala unapred...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: Monitor ne radi pa onda proradi!? Pomoc...

Ne mora da znaci da nije graficka proveri konektor...

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Neverujem da je do graficke...probaj da pomeras kabl u monitoru pogledaj da li ce opet blicati,ako bude opet isto onda zameni kabl i pogledaj opet,ako je opet onda je 100% problem u ukljucku na monitoru...

Obećava
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

E ovako, konektor nije 100%, kabl otišao i kupio nov, nije ni on, otišao do komšije, "mazno" mu monitor, prikačio na moj komp proradio iz prve... E sad, jedina je fora što je taj monitor radio neposredno pre nego što sam ga ja uzeo, pa ne znam da li to ima neke veze pošto i moj proradi posle izvesnog vremena (ma koliko zvučalo glupavo ciljam na to da se monitor ohladio dok je ugašen ili dok je u stand-by režimu)... Da li je onda problem u mom monitoru, tj. da li je on vrisnuo???
    Planiram sad da ovaj "ohladim" pa za nekih pola sata do sat da ponovo upalim... Ako sve radi, onda je to to (moj monitor je problem) zar ne???

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislim da je problem u ukljucku na monitoru,to je 100% ako si vec probao kabl...oce to da se zezne..koja je marka monitora?

Obećava
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Ponovo upalio bez problema (ovaj komšijin), znači verovatno je do mog monitora...
    Moj monitor je HP L1906 i star je 2-2,5 god... E sad, da li se to može servisirati (nemam garanciju) i isplati li se uopšte servisirati ga??? Naravno, to sve pod uslovom da je do monitora, pošto nisam još 100% siguran...

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislim da je samo do tog ukljucka u monitor,ako jeste onda se isplati popravljati.

Obećava
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Sad više neće da radi, dakle ni posle 500k restarta, paljenja-gašenja i sl. jednostavno odbija poslušnost... Dakle samo se pali i gasi ali ni posle određenog vremena neće da se normalizuje (što je ranije bio slučaj)
    Razmišljam da li se isplati popravka samo iz jednog razloga: ne znam koliki im je radni vek, da mi se ne desi da zamenim ovo pa da mu posle mesec dana vrisne i ekran...

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kada pocne da ti blica nemoj ga restartovati,samo probaj da guras i drmas onaj dzek sto ide u monitor...onda ce ti proraditi...mislim da se isplati popravljati ako je samo do dzeka..neverujem da ce riknuti ipak je to HP...nije valda radni vek 2 god...

Slične teme

1. KAD CE SMUDJ DA PRORADI
    Autor seceru u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 11.03.2008., 17:29
  2. Monitor Koji radi na 12V(volta)
    Autor stek_koni u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.04.2007., 21:11
  3. Kad proradi SRPSKI nacionalizam...
    Autor nighT walker u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 96